آموزش کار با مینی فرز

آموزش کار با مینی فرز

آشنایی با ابزار آموزش های کاربردی

آموزش نحوه کار صحیح با مینی فرز

مینی سنگ ها از ابزارهای برش و سایشی هستند که در انواع برقی، شارژی و بادی در بازار موجود می باشند. این دستگاه ها طوری طراحی شده اند که از چند قطعه تشکیل شده اند که قابلیت جدا شدن از بدنه اصلی را نیز دارند. از این دستگاه پر مصرف می توان برای  انجام کارهای خانگی، ساختمانی و صنعتی نیز میتوان استفاده نمود. جهت  انتخاب بهترین مینی فرز و همچنین قطعات متصل به آن و همچنین یاد گیری صحیح استفاده از آن، باید به دقت هدف استفاده از یک مینی سنگ را مشخص کنید.  این یک وسیله چند منظوره می تواند برای صرفه جویی در زمان و انرژی  کمک شایانی نماید و به ارتقا کیفیت کارهای اجرایی کمک نماید.


تفاوت فرز با مینی فرز


مراحل کار با مینی سنگ ها

انتخاب محیط کار ایمن

برای کار با چنین ابزاری اولین کار این است که محیطی مناسب و ایده ال برای کار کردن باید پیدا کنید. استفاده از سطحی ثابت و امن بهترین مکان است. توجه به محیط اطراف نیز مهم می باشد و حتما باید از امنیت محیط پیرامون اطمینان حاصل کنید.

انتخاب دستگاه  متناسب با پروژه

مینی فرزها انواع مختلف با منبع تغذیه متفاوتی دارند که هر کدام از آنها به منظور انجام کاری مشخص طراحی شده اند. همواره استفاده از ابزاری مناسب و متناسب با کار توصیه می شود چرا که در این صورت می توان بهترین عملکرد را داشت. مینی سنگ های برقی بسیار قدرتمند هستند و برای پروژه هایی با حجم بالا در فضاهای بزرگ  مناسب و متناسب می باشند. اما در شرایطی که دسترسی به منبع برق وجود ندارد و شرایطی که نمی توان از نیروی برق استفاده نمود، مدل های بادی بهترین گزینه ممکن می باشند که با استفاده از کمپرسور باد کار می کنند. مینی سنگ شارژی نیز گزینه دیگری است که برای کارهای سبک گزینه مناسبی هستند اما قیمت بسیار بالایی دارند. نکته قابل توجه این است که سرعت  و قدرت رتبه بندی شده را با کار انجام شده مطابقت دهید.

انتخاب صفحه برش یا سایش مناسب

قبل از هر چیز باید تیغه مناسب برای کار را انتخاب نمود. صفحه سنباده و پد پولیش در این دستگاه ها، همان طور که از نامش مشخص است برای سمباده و پولیش کاری در انتهای کار استفاده می شود. اما نوع دیگری از صفحات برای این دستگاه ها طراحی شده است که برای برش انواع متریال مورد استفاده قرار می گیرند، برش سنگ و فلز، کاشی و لوله و …کاربرد دیگری که این دستگاه ها دارند، قابلیت از بین بردن لکه های رنگ و زنگ می باشد. با توجه به موارد مطرح شده، می بایست برای انجام هر کاری، صفحه یا دیسک متناسب با آن را انتخاب نمود.

خرید مینی فرز
مشاهده و خرید انواع مینی فرز در فروشگاه اینترنتی دکتر ابزار

خودداری از نگه داری دستگاه در لبه های جسم

مینی سنگتان را محکم در دست گرفته و به درستی در مقابل شی مورد نظر که می خواهید بر روی آن کار کنید، نگه دارید. توجه داشته باشید که حتما دستگاه را در راستای جسم و در راستای دسته های آن حرکت دهید تا از ضربه های رو به عقب دستگاه جلوگیری کنید. دلیل این کار، کمک به جلوگیری از لیز خوردن دیسک بر روی قطعه ی مورد نظر  است. در نتیجه  از ایجاد آسیب و خراب شدن قطعه کار نیز جلوگیری می شود.

استفاده از کلاچ ایمنی S-Automatic

اولین بار توسط برند Metabo در سال ۱۹۶۶ معرفی شد. این قابلیت، امکان لغزش دنده را در حالت خرج کردن یا اتصال فراهم می کند و به کاربر در حفظ کنترل در هنگام مسدود کردن کمک می کند. این قابلیت در برخی از دستگاه ها وجود دارد.


کاربرد مینی فرز دیمردار


نتیجه گیری:

دکتر ابزار فروشگاه اینترنتی معتبری است که آماده ارائه مشاوره قبل از خرید به مشتریان عزیز می باشد. در همین راستا مشاوران مجرب این مجموعه با توجه نوع کاربری، مدت زمان انجام کار با دستگاه و در نهایت با توجه به بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته اید، بهترین ابزارها را برای شما معرفی می نمایند.

خرید ابزار برقی
مشاهده و خرید انواع ابزار برقی در فروشگاه اینترنتی دکتر ابزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *