خرید بهترین دریل بتن کن

خرید بهترین دریل بتن کن

آشنایی با ابزار

راهنمای خرید بهترین بتن کن

راهنمای خرید بتن کن به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید از بین محصولات موجود در بازار بهترین نوع آن را خریداری نمایید. در این مقاله ضمن معرفی این ابزار، به فاکتورهای مهمی که در موقع خرید باید آنها را مدنظر قرار دهید، پرداخته شده است. با ما همراه باشید.

 دریل بتن کن چیست؟

بتن کنها از ابزارهای برقی قدرتمندی می باشد که از آن جهت سوراخکاری و کنده کاری و حفاری بتن ها و دیوارهای محکم مورد استفاده قرار می گیرند. از این نوع دریلها در کارهای مربوط به نصب و تاسیسات بیشتر استفاده می شود. این دستگاه قدرتمند دارای مته و قلم می باشد و بسته به نوع کاربری می توان از مته و قلم مخصوص استفاده نمود.

 دریل بتن کن چیست؟

انواع دریل بتن کن

بر اساس سیستم و مکانیزم مته گیر به دو دسته قابل تقسیم هستند:

  • چهارشیار: مجهز به سیستم SDS PLUS
  • پنج شیار: مجهز به سیستم SDS MAX

بر اساس حالت های مختلفی که دارند نیز به سه دسته مجزا قابل تقسیم هستند:

  • تک حالته: فقط حالت چکشی دارد.
  • دوحالته: دارای حالت های چکشی و چکشی-چرخشی می باشند.
  • سه حالته: دارای حالت های چکشی و چکشی-چرخشی و حالت چرخشی می باشند.

نکته: بتن کنهای چهارشیار هم می توانند دو حالته باشند و هم سه حالته و بستگی به نوع کاربری قابل انتخاب هستند.

خرید دریل بتن کن
مشاهده و خرید انواع دریل بتن کن در فروشگاه اینترنتی دکتر ابزار

مهم ترین فاکتورها ی خرید بتن کن

انتخاب یک بتن کن خوب مستلزم توجه به برخی از فاکتورهاست. البته قبل از هر چیز باید بدانید که دستگاه را برای انجام چه کاری نیاز دارید و سپس با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید، مبادرت به خرید نمایید.

قدرت و توان الکتریکی:

مهم‌ترین قسمت یک دریل، موتور  آن است که تعیین‌کننده‌ قدرت و سرعت دستگاه است. میزان قدرت موتور ها را برحسب وات می سنجند، هر قدر این عدد بیشتر باشد، نشان دهنده قدرت بالای دستگاه است. موتورها در دو نوع ساده و گیربکسی بوده و در صورت گیربکسی بودن موتور، قابلیت تنظیم سرعت، تغییر گشتاور و جهت چرحش را خواهیم داشت.

نوع مته :

  • نوع مته این دستگاه ها ممکن است چهارشیار SDS PLUS یا پنج شیار SDS MAX باشد.
  • مته های SDS MAX قدرت بسیار بیشتری نسبت به مته های SDS PLUS دارند و علاوه بر سوراخکاری می توانند برای کنده کاری و حفاری نیز استفاده شوند.
  • نوع چهارشیار تا مته ۳۲ میلیمتری و نوع پنج شیار از مته ۳۴ میلیمتر به بالا را پشتیبانی خواهد کرد.
  • بتن کنهای با مته های چهارشیار هم می توانند دو حالته (چکشی و چکشی-چرخشی) باشند و هم سه حالته(چکشی،چکشی-چرخشی و چرخشی) و بستگی به نوع کاربری قابل انتخاب می باشند.

نوع قلم:

معمولا قلم های بتن کنهای پنج شیار قطورتر و قلم های بتن کنهای چهار شیار نازک تر و کمی سبک تر هستند. و این مورد نیز بستکی به نوع کاربری دارد.

وزن:

بتن کن های دوکاره و بیشتر نوع سه کاره آن در وزن های ۳، ۵ و ۷ کیلویی تولید می شوند و نوع تک کاره که فقط کار تخریب را انجام می دهند، دارای وزن های ۶، ۱۱، ۱۵، ۱۷ و ۳ کیلویی می باشند.


بیشتر بدانید:

چکش تخریب چیست؟

1 پاسخ در “خرید بهترین دریل بتن کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.