بهترین جعبه بکس

بهترین جعبه بکس

آشنایی با ابزار

خرید بهترین جعبه بکس

جعبه بکس در واقع جعبه ای است که شامل آچار بکس و انواع بکس بوده از آن جهت باز و بستن انواع پیچ و مهره ها استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با تک تک قطعات رایج موجود در این جعبه آشنا سازیم و کاربرد هر یک را شرح دهیم و در ادامه کمک خواهبم کرد تا بتوانید بهترین جعبه بکس را خریداری نمایید. با ما همراه باشید.

راهنمای خرید بهترین جعبه بکس

جعبه بکسهای مختلف با برندهای مختلف در بازار موجود می باشند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. در این بخش قطعات مشترکی که تمام جعبه بکسهای موجود در بازار دارند، معرفی خواهیم کرد. این جعبه ها با واحد پارچه معرفی می شوند و در واقع تعداد پارچه بیان کننده تعداد قطعات موجود آنها خواهد بود.

راهنمای خرید بهترین جعبه بکس

آچار گشتاور سنج: کار این وسیله محکم کردن پیچ و مهره ها به میزان استاندارد می باشد به این صورت که از محکم بسته شدن بیش از حد و یا شل بسته شدن اتصالات جلوگیری می کند. نام دیگر این ابزار، ترکمتر می باشد.

بکس جغجغه ای: سایز درایو مختلفی دارند و با اتصال بر روی بکس به راحتی می توان از آن استفاده نمود.

رابط بکس: این قطعه، بین آچار بکس و بکس جغجغه ای قرار گرفته و با اتصال این دو و در هم قفل شدن آنها، چرخش  پیچ های فرو رفته را میسر می نماید.

دسته بکس: این وسیله با سر لقلقه ای که دارد، جهت  آزاد کردن پیچ و مهره های گیرکرده یا خیلی سفت مورد استفاده قرار می گیرد. سر لقلقه ای دارای گشتاور است و هرچه بزرگ تر باشد،گشتاور بیش تری دارد.

بکس انعطاف پذیر: با متصل شدن به آچار بکس مناسب، قابل استفاده است و برای فضاهای تنگ، کوچک و در زاویه دار طراحی شده است.

بکس شمع: مناسب بدنه شمع خودرو می باشد. از نوع بلند بوده و  دارای واشر برای بیرون کشیدن شمع خودرو می باشد.

خرید ابزار دستی
مشاهده و خرید انواع ابزار دستی در فروشگاه اینترنتی دکتر ابزار

بکس فشار قوی: مناسب بکس های برقی و بادی می باشد. دارای دیواره ضخیم تر بوده و  تیره تر از سایر بکس ها می باشد.

تبدیل بکس: این قطعه یک بکس با سایز متفاوت  را با درایو دسته بکس جغجغه ای متناسب می کند.

  • تبدیل لقلقه ای: سبب تبدیل آچار بکس به یک بکس جغجغه ای شده و با انعطاف پذیری بالایی که دارد، چرخش پیچ را در فضاهای محدود، راحتتر خواهد کرد.

آچار بکس: قطعه ای دیگر درون جعبه می باشد که با اتصال به انواع بکس، باز و بستن پیچ ها را میسر می کند و در واقع یک دسته کمکی به حساب می آید.

  • آچار بکس جغجغه ای: دارای جغجغه بوده که سرعت کار و نیروی وارده به پیچ یا مهره را افزایش می دهد.

پیچ گوشتی بکس: یک نوع پیچ گوشتی است و اگر جعبه بکس خریداری شده استاندارد باشد، حتما این قطعه را در آن خواهید دید. قابل استفاده برای پیچ های ستاره ای، سرتخت ، شش گوش است.

بکس تکی: به آچار بکس جغجغه ای یا آچار ترکمتر متصل شده و می توان با استفاده از آن، پیچ یا مهره مورد نظر را باز و بسته نمود.

  • دارای بکس کوتاه و بلند
  • قابل تقسیم  به دو صورت ۶ پر و ۱۲ پر
  • دارای درایو با سایز ۱/۴،۱/۲ و ۳/۴  اینچی
  • بکس بلند مناسب مهره های بلند و پیچ های فرو رفته
خرید جعبه بکس
مشاهده و خرید انواع جعبه بکس در فروشگاه اینترنتی دکتر ابزار

مقایسه بکس شش پر و دوازده پر


نتیجه گیری:

تنوع جعبه بکس های موجود در بازار انتخاب را برای کاربران سخت نموده است. اگر دقیقا نمیدانید که چه مدل و برندی مناسب کار شماست، حتما با فروشگاه اینترنتی دکتر ابزار تماس بگیرید. مشاوران این مجموعه، راهنمایی های لازم را در این خصوص به شما ارائه خواهند داد.

2 پاسخ در “بهترین جعبه بکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.