بهترین اره زنجیری

بهترین اره زنجیری

آشنایی با ابزار

خرید اره زنجیری

برای خرید اره زنجیری ابتدا باید به سه چیز توجه داشته باشید. نیازها، بودجه و شرایط فیزیکی. انتخاب و خرید این محصول نیاز به تخصص دارد و بر اساس حدس و گمان امکان پذیر نیست. باید دقیقا بدانید که به دنبال چه محصول با چه ویژگی هایی هستید. از این اره جهت برش درختان استفاده می کنند و به طور کلی ابزار پرکاربرد برای مجسمه ساز، باغدار، آتش نشان، نجار و برخی کاربران عادی می باشد. اره موتوری، اره درخت بر نام های دیگر این اره می باشد.

خرید اره زنجیری

انواع اره زنجیری

خرید انواع اره درخت بر
مقایسه و خرید انواع اره درخت بر در فروشگاه دکتر اینترنتی ابزار

 

راهنمای خرید بهترین اره زنجیری

قبل از خرید یک ابزار ابتدا باید به یک سری سوال پاسخ دهید تا مشخص شود که دقیقا به چه ابزاری نیاز دارید. پاسخ به این سوالات سبب می شود تا بتوانید محصولی خریداری نمایید که دقیقا مطابق با نیاز شما باشد.راهنمای خرید بهترین اره زنجیری

برای انجام برش های سبک و  رسیدگی به درخت های حیاط خانه: اره زنجیری برقی مناسب است.

برای برش درخت با تنه متوسط یا کار با چوب: اره بنزینی با موتور حداقل ۴۵ سی سی مناسب است.

برای  افرارد غیر حرفه ای و مبتدی ها: اره ای با سایز ساطور کمتر از ۴۵ سانتیمتر ایده آل است.

برای افراد حرفه ای و استاد: اره بزرگ با تیغه های بالای ۵۰ سانتی متر مناسب است.

برای درخت های کوچک: اره بنزینی با حجم ۳۰ تا ۴۰ سی سی مناسب است.

چوب های متوسط و نیمه قطور: اره بنزینی با حجم۴۰ تا ۵۰ سی سی مناسب است.

برای برش چوب های خیلی قطور: اره بنزینی با حجم موتور بیش از ۵۰ سی سی مناسب است.

برای استفاده در باغ و جنگل: اره بنزینی بهتر از اره برقی می باشد به دلیل محدودیت در جا به جایی کابل برق.

توجه به ضخامت چوب: ضخامت چوب با سایز تیغه  ارتباط دارد. بعد از مشخص کردن ضخات چوب، سایز تیغه را مشخص نمایید.

انجام کار در محیط های بسته یا اماکنی که نباید و سر و صدای زیادی ایجاد شود: اره برقی ایده آل است.

برای انجام کارهای نیمه حرفه ای و حرفه ای: اره موتوری بنزینی گزینه مناسبی است.

تعداد دفعات استفاده از اره: در صورت استفاده تنها چند مرتبه در سال، نوع برقی بهتر از بنزینی است. زیرا اره بنزینی به مراقبت نیاز دارد.


اره زنجیری و کاربردهای آن


 ویژگی های اره زنجیری

قبل از خرید این دستگاه باید به موارد زیر توجه نماید و سپس مبادرت به خرید نمایید. در واقع نکاتی که در بالا اشاره شد به اضافه موارد زیر راهنمای خرید بهترین اره زنجیری می باشد. چرا که با مطالعه این مطالب می توانید اره ای خریداری نمایید که متناسب با نیاز شماست.

طول تیغه یا ساطور 

طول تیغه بیانگر میزان برش بزرگترین سایز چوبی است که اره میتواند برش دهد. طول ساطور اره باید حداقل ۵ سانتی متر بیشتر از عرض تنه درخت باشد. هر چقدر طول تیغه بیشتر باشد، تعادل اره را کاهش می دهد.

 • کاربر خانگی: یک اره با طول ساطور کمتر از ۳۵ سانتیمتر
 • برای برش های متوسط: تیغه های ۴۰ تا ۵۰ سانتی متری
 • کاربر فوق حرفه ای و کاربردهای سنگین : تیغه ۵۵ تا ۹۰ سانتی متری

قدرت و نوع موتور

قدرت و نوع موتور در اره های زنجیری متفاوت است و هر کدام کاربردهای مختلف دارند. به طور کلی اره بنزینی قدرت بیشتری نسبت به اره برقی دارد.

 • قدرت اره بنزینی: رابطه مستقیمی با حجم موتور و سی سی دارد. هر چه این عدد بیشتر باشد، موتور قدرت بیشتری خواهد داشت. ۲۴ سی سی تا ۴۶ سی سی، حجم مناسبی است.
 • قدرت اره برقی: عدد برحسب وات بیانگر قدرت موتور است و هر چه بیشتر باشد اره برقی توان بیشتری خواهد داشت. مناسب برای برش درختان نازک تر و هرس کاری درختان حیاط مناسب هستند.
 • قدرت و توان بدنی کاربر:برای کار با این ابزار باید نوعی هماهنگی بین کاربر و اره باشد. از آنجایی که این نوع اره ،ابزار قدرتمندی هستند که باید به خوبی کنترل شود، پس برای خرید این ابزار باید مدلی را انتخاب نمایید که علاوه بر پوشش دادن نیاز شما، بتوانید آن را کنترل کنید. توان کاربر برای در دست گرفتن، کنترل و کار کردن با اره ، در کنار طراحی ارگونومیک و توازن دستگاه از نکات مهمی است که توجه به آن ضروری است. اگر با توان بدنی کاربر متناسب نباشد، کاربر خسته شده و کنترل دستگاه برایش سخت خواهد شد.
خرید انواع ابزار باغبانی
مقایسه و خرید انواع ابزار باغبانی در فروشگاه اینترنتی دکتر ابزار

کاربرد اره زنجیری دستی

این اره، نوع دیگری از اره درخت بر می باشد که فاقد هر گونه موتور می باشد و همان طور که در شکل مشاهده می کنید با نیروی دست کار می کند. این گونه اره ها امروزه طرفدار خاصی ندارد و  از آن در مواقع ضروری استفاده می شود. این اره ها از نوع جیبی هستند.

اره زنجیری دستی

نکات ایمنی کار با اره زنجیری

کار با این اره نیاز به تخصص دارد و از جمله خطرناک ترین اره ها به شمار می رود. به دلیل اینکه زنجیر فاقد محافظ می باشد و به همین دلیل باید هنگام کار با آن بسیار مراقب باشید. پس حتما باید نکات ایمنی کار با این ابزار را بدانید. حتما از تجهیزات ایمنی برای کار با این نوع اره استفاده نمایید. این تجهیزات شامل موارد زیر است:

 • دستکش
 • کفش کار
 • کلاه ایمنی
 • عینک محافظ
 • گوشی محافظ
 • لباس مناسب

یک فرد مبتدی و تازه کار که هیچ تجربه ای در زمینه کار با این دستگاه ندارد، حتما باید قبل از شروع به کار، توسط افراد ماهر آموزش ببیند. به افراد تازه کار توصیه می شود مدلی خریداری نمایند که کوچک‌  باشد تا بتوانند راحتتر از آن استفاده نمایند. در این مواقع ما نوع برقی را توصیه می کنیم چرا که نوع بنزینی، بزرگ و سنگین بوده و کنترل آن سخت است. نکته جالب توجه این است که برخی شرکت ها برای مبتدی ها مدل های خاصی را طراحی و روانه بازار نموده اند که از آن می توان برای کارهای سبک استفاده نمود.

معرفی بهترین برندهای اره زنجیری

در این نوشته شما را با نکات مهمی که در هنگام خرید اره موتوری باید به آنها توجه نمایید، آشنا ساخیم و حالا در این قسمت قصد داریم تا بهترین برند اره موتوری بنزینی را معرفی نماییم. تا بدین وسیله بتوانید ویژگی های محصول مورد نظرتان را در این برند جستجو نمایید. با ما همراه باشید:

بهترین برند اره موتوری بنزینی

بهترین مارک اره موتوری زنجیری برند اشتیل می باشد. اشتیل یک برند آلمانی است که برای ساخت این اره ها از آخرین تکنولوژی روز استفاده می نماید. این شرکت برای محصولات خود ۱۰ سال خدمات پس از فروش در نظر گرفته است. اره موتوری بنزینی بوش نیز از کیفیت و کارایی بالایی برخوردار است که با برند اشتیل رقابت می کند. اما متاسفانه اره بنزینی بوش در ایران موجود نمی باشد.

بهترین برند اره برقی

اره‌ های زنجیری شرکت بوش نیز بسیار قدرتمند و با کیفیت می باشند. این اره ها با قدرت و طول زنجیر متفاوت، معمولا تیغه هایی از جنس کروم دارند که از مقاومت بالایی در برابر فشار و خوردگی برخوردارند. همان طور که می دانید شرکت بوش یک شرکت  آلمانی است که تولید کننده ابزارهای متنوع و با کیفیت می باشد. اره‎های زنجیری این شرکت با ابعاد و قدرت‌های متفاوت تولید می‌شوندکه به کمک این دستگاه ها می‌توان الوارهای چوبی یا تنه‌ی درختان را به‌سرعت و سهولت برش داد.

معرفی بهترین برندهای اره زنجیری

در بازار ابزارآلات ایران برندهای معروف و متفرقه زیادی وجود دارد که تولید کننده اره های زنجیری می باشند. اما موضوعی که برای کاربران مهم است، انتخاب مدلی است که هم بتواند نیازشان را برطرف نماید و هم از قیمت مناسب برخوردار باشد. در زیر شرکت های معروف تولید کننده اره برقی و بنزینی را خدمتتان معرفی نموده ایم. می توانید با توجه به بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته اید یکی از این برندها را انتخاب نمایید.

 • اشتیل STIHL
 • ماکیتا Makita
 • کنزاکس Kenzax
 • رونیکس Ronix
 • اینهل Einhell
 • کرون Crown
 • هیوندای Hyundai
 • بلک اند دکر Black and Decker

12 پاسخ در “بهترین اره زنجیری

 1. با سلام
  با بودجه حدود ۳ میلیون اره بنزینی حدود قدرت ۳ اسب بخار و تیغه ۵۰ سانتی چه برندی پیشنهاد میکنید؟

  1. سلام ما رو هم پذیرا باشید.
   با توجه به این که قدرت خاصی برای اره بنزینی مد نظر دارید لازم است که از میان برند های با کارایی مناسب انتخاب داشته باشید. برای این محدوده قیمتی میتواند اره زنجیزی هایی از برند های ، هیوندا، رونیکس، بلک مکس، ان ای سی و … برند هایی هستند که میتونند کاربردی باشند برای شما

 2. سلام وقت بخیر
  مشخصات اره زنجیری بنزینی توسن مدل ۵۶۴۷CS نظر من رو جلب کرده ، با توجه به اینکه هیچ اشاره ای به برند توسن نکرده اید، امکان نظر دهی درباره مدل اعلامی دارید ؟

  1. سلام و ممنون از شما بابت دقت و توجه شما . در بخش معرفی انواع اره بنزینی در وب سایت دکتر ابزار، دامنه گسترده ای از محصولات برند های مختلف قرار داده شده است.
   برند ابزار توسن یکی از محبوب ترین و پر مصرف ترین برندهای ابزار در بازار می باشد. شاخص ترین ابزار این برند ابزار برقی توسن می باشد. از این رو شاید کمتر به محصولات و ابزار باغبانی این برند توجه شده باشد. این نکته نمیتواند دلیل ضعف این برند در خصوص ارائه این محصولات باشد. چنانچه این برند توانسته است به عنوان یکی از برند هایی عمل کند ه افزایش قیمت کمتری نسبت به سایر برند ها داشته است.
   دستگاه اره زنجیری توسن می توان در رده دستگاه های برند رونیکس و هیوندای و کرون می باشد. از نظر کیفی شاید از برند های اشتیل و کنزاکس ضعیف تر باشد، اما به نسبت قیمت در رده گروه های با کیفیت محصول می باشد.

  1. سلام و عرض ادب
   برند ادون، باس، گریت، آپ اسپریت و اوکم از برندهای چینی ارزان قیمت هستند. گارانتی ندارند اما در صورت خرابی دستگاه، قطعات آنها در دسترس بوده و به راحتی تعمیر می شوند.

 3. با سلام.میخاستم بدونم بین برندهای توسن،ان‌ای‌سی و رونیکس جهت باغبانی کدوم را انتخاب کنم.البته مصرف همیشگی ندارم و زیاد استفاده در سال ندارم. ولی میخام کیفیت خوبشا انتخاب کنم. البته خیلی مهمه که در صورت خرابی اره راحت بتونم تعمیرش کنم و وسایلش موجود باشه.

  1. سلام به شما و ممنون از اینکه دکتر ابزار رو انتخاب کردید برای پرسیدن سوالتون. برند های تولید کننده ابزار باغبانی زیادی در حال حاضر در بازار فعال هستند. برند های قدیمی همچون اشتیل، و برند های متفرقه ای همچون باس، ادون و ایزی پاور که البته باید بگیم که میزان استفاده تعیین کننده انتخاب نوع دستگاه ها هستند، توجه داشته باشید که برند هایی نظیر رونیکس، توسن، ان ای سی همرده هستند و همگی جزو برند های خوب در این حوزه به شمار میروند. البته هر سه در یک سطح کارایی و کیفیت قرار دارند، البته کلا ابزار هایی که بنزین و روغن مصرف میکنن انتظار گارانتی نداشته باشید، فقط مهم تعمیراتشه که خدمات پس از فروش ملاک انتخاب هست ، که توسن با توجه به فیدبک مخاطبان خدمات بهتری دارن، اما اگر که دنبال خرید اره درخت بر هستید، حتما هیوندای رو هم بهتون توصیه میکنیم ..

 4. سلام من یک اره زنجیری برقی یا ترجیحا بنزینی برای کار دائم و خرد کردن چوب برای ذغال میخام البته قطرشاخه ها و درختان بین ۵ تا حداکثر ۳۰سانتیمتر است و مبلغی بین ۳ تا حداکثر ۷میلیون تومان میخام هزینه کنم لطفا دوسه مدل مشخص را بهم پیشنهاد کنید چون نمیخام در شروع کار باعث خسارت و یا سختی و‌کندی پیشرفت کار بشه ممنون و سپاسگذار از سایت خوبتون فرهاد اصفهان

 5. اره بنزینی به نظر من از اون دسته ابزارهاس که باید جنس خوبش رو خرید. به نظر من اگه توان خرید دارید از برندهای خوب بازار انتخاب کنید. مثل برند ماکیتا، کنزاکس

  1. سلام و ممنون از نظر شما با توجه به کاربرد ها و کارکرد ها قیمت ها میتونه واقعا متفاوت باشه و حرف شما کاملا منطقی هست اگه نیاز های زیادی دارید بهتره که حتما از برند های مطرح خریداری کنید اشتیل آلمان شاید شناخته شده ترین برند اره بنزینی موجود در بازار ایران باشه و اگه توان خرید اون رو ندارید اولویت های بعدی میشن ، هیوندای، رونیکس و توسن

 6. با سلام خدمت استاد گرامی
  من آره بنزینی درخت بر که کلا کنده به قطر ۴۰ رو برش بدم. بین هیوندا توربو ۷۶۰و رونیکس۴۶۴۵پرو کدوم انتخاب بهتری هست.من تازه کار هستم و تازه می‌خوام کار محدود چوب شروع کنم.ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *