دریل شارژی یا برقی

آشنایی با ابزار عمومی

دریل برقی بهتر است یا شارژی

یکی از مهمترین و پر کاربرترین ابزارهای خانگی و کارگاهی دریل می باشد. این ابزار انواع مختلفی دارد که هر کدام برای انجام فعالیت خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی دریلها بر اساس ویژگی هایی همچون سرعت، گشتاور و منبع تغذیه طراحی و تولید می شوند. لذا هم دریل برقی و شارژی از لحاظ ویژگی هایی که دارند مشابه یکدیگر می باشند اما مساله مهمی که در اینجا حائز اهمیت می باشد قدرت و شرایط کاری می باشد که در ادمه به آن خواهیم پرداخت و در نهایت خواهیم گفت که دریل برقی بهتر است یا شارژی؟

 

دریل برقی بهتر است یا شارژی؟

مزیت های دریل برقی

برتری و مزیت مهمی که دریل های برقی نسبت به نوع شارژی دارند، بی نیازی آنها به باطری است. و شما به هیچ وجه نگران تمام شدن شارژ باطری نخواهید بود. و هزینه ای بابت خرید باطری نخواهید پرداخت. دلیل دیگر برتری این ابزار برقی، قدرت است و از آن برای انجام کارهای سنگین استفاده می شود.

نوع برقی این دریل ها قدرت بیشتر و نیروی گشتاوری بالاتری دارند.در حالی که نوع شارژی این محصول با باطری کار می کند و شما باید حواستان به تمام شدن باطری نیز باشد. از این رو باید در کیف ابزار خود همواره باطری اضافی داشته باشید. علاوه بر این هزینه خرید باطری را نیز در نظر بگیرید.

به دلیل موارد گفته شده باید گفت که نوع برقی این دستگاه بسیار پر طرف دار می باشد و در صورتی که هر دو گزینه روی میز باشد، نجاران و پیماکاران قطعا نوع برقی را انتخاب خواهند کرد.

 

مزیت های دریل برقی

مزیت های دریل شارژی

دلیل اصلی و مهم برتری دریل های شارژی نسبت به برقی قابل حمل بودن و جابه جایی راحت آنها می باشد. از این نوع دریل برای انجام کارهای سریع و سبک در مکان هایی که دسترسی به منبع برق وجود ندارد، استفاده می شود. به دلیل نداشن سیم، برای انجام کار در جاهای تنگ و تاریک ایده آل و مناسب می باشد. اکثر دریل های شارژی با ویژگی های زیادی تولید می شوند که می توان به حرکت در خلاف جهت،کلاج قابل تنظیم دستی و حالت چند سرعته آن اشاره نمود و از لحاظ قدرت و ولتاژ تعریف شده برای این دریل ها می توان گفت که برای این دریلها ولتاژی بین ۹٫۶ تا ۲۸ ولت دارند.

نکته قابل توجه برای انتخاب این محصول این است که هرچقدر ولتاژ پایین تر باشد قدرت نیز کمتر است.


بیشتر بدانید:

مهمترین نکات ایمنی در زمان کار با دریل 

نکات ایمنی کار با دریل ها


 

 

مزیت های دریل شارژی

نتیجه گیری

اینکه دریل شارژی بهتر است یا برقی و صرف نظر از مزیت ها و معایب هر یک از این دریل ها،باید گفت شرایط کاری و رفع نیاز یک کاربر در آن شرایط مهمترین مسئله است.  بنابر این وجود هر دو مدل (شارژی و برقی) لازم و ضروی است.

دریل های برقی قدرتمند هستند و نیروی چرخشی ثابتی برای آنها تعریف شده است و مناسب کارهای سنگین می باشند اما دریل های شاژری برای انجام کارهای سبک که نیاز به قدرت بالا نیست و مکان های فاقد برق مناسب می باشند.

1 پاسخ در “دریل شارژی یا برقی

  1. یه زمانی میشد گفت دریل برقی پرقدرت تره ولی الان دریل شارژی هایی اومده تو بازار که دریل برقی جلوشون سوسک حساب میشن انتخاب من صددرصد دریل شارژی هست با امکانات خیلی بالاترش نسبت به برقی درضن تمام دریل های شارژی امکانات برابر دارن و تفاوت اصلیشون در گشتاور و سرعت گردش هست و این دومورد رو باید هنگام خرید بهشون دقت کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *