کاربرد اره زنجیری

اره زنجیری و کاربردهای آن

آشنایی با ابزار عمومی

شناخت اره های زنجیری و برند های مطرح در این حوزه

اره زنجیری در اواخر قرن هجدهم میلادی توسط دو دکتر اسکاتلندی به نام های جان آیتکن(John Aitken) و جیمز جفری (James Jeffray) اختراع شد. در آن زمان از این وسیله برای جراحی لگن و خارج کردن استخوان از بدن بیماران استفاده می شده است.
این وسیله در واقع زنجیر ریز، دندانه داری داشت  که برش در قسمت مقعر جلوی آن صورت می گرفت. این اختراع حتی در قرن نوزدهم هم به عنوان یک وسیله مهم در جراحی ها مورد استفاده قرار می گرفت. می توان گفت این اره به عنوان یک ابزار پزشکی در حدود سال ۱۹۳۰ میلادی توسط یک ارتوپد آلمانی به نام برنارد حین(Bernard Heine) ساخته شد. به این  ابزار  Osteotome  گفته می شد و دارای زنجیری شامل برنده های کوچک و ریز متصل به هم بود. زنجیر این دستگاه توسط یک اهرم دستی متصل به چرخ دنده، حول تیغه چرخانده می شد. این دستگاه هم برای برش استخوان مورد استفاده قرار می گرفت.

اره زنجیری یا اره برقی یا اره موتوری نام نوعی اره است که با استفاده از الکتریسیته، نیروی هیدرولیک و یا اغلب توسط یک موتور دو زمانه کار می‌کند. از این وسیله جهت بریدن درختان، هرس درختان و یا تهیه هیزم استفاده می‌شود. مکانیزم کارکرد آن به این صورت است که دندانه های اره به صورت یک زنجیر به یک محور دورانی متصل است که با گردش موتور زنجیر اره کردن آغاز می شود.

مطالب مرتبط :

بهترین اره زنجیری


 

2 پاسخ در “اره زنجیری و کاربردهای آن

    1. دوست عزیز تشکر لازم نیست ما در دکتر ابزار تلاش میکنیم تا بهترین ها رو ارائه کنیم و اطلاعات تخصصی در خصوص ابزار مختلف و شرکت های مختلف ارائه کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.