نصب تیغه اره گردبر

نصب تیغه اره گردبر

آشنایی با ابزار آموزش های کاربردی

نحوه نصب تیغه اره گرد بر

امروزه از این نوع اره ها برای برش متریال های مختلف با حرکت دایره ای بسیار  متاسب هستند و به عنوان جایگزینی برای کار با ماشین آلات پیچیده، گزینه مناسبی می باشند. چه این وسیله را برای برش چوب بخواهید با پلاستیک و فلز این وسیله می تواند، همه این موارد را پوشش دهد. از کاربرد های این ابزار نجاری می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • برش تخته سه لا
 • سنگ تراشی
 • صنعت پلاستیک
 • فلزکاری
 • برش سوراخ هایی برای لوله ها
خرید اره گردبر
مقایسه و خرید انواع اره گردبر در فروشگاه دکتر ابزار

اما برای استفاده از این وسیله،هر از گاهی نیاز به نصب تیغه جدید می باشد. پس اجازه دهید به مراحل ابتدایی کار با این وسیله برویم اینکه چگونه می توان یک تیغه اره  دیسکی یا گردبر را تعویض نمود.

نکات لازم قبل از تعویض تیغه اره دیسکی یا گردبر

اگر عمق تیغه برای برش متریال های مختلف، دقیق باشد و دندان ها در موقعیت مناسب قرار بگیرند، تیغه اره خوب عمل خواهد کرد. در واقع تیغه ها نیاز به تنظیم بر اساس عمق برش در اجسام  مختلف دارند که باید به آن توجه نمود. اما برای استفاده از این اره برقی می بایست به چند نکته که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد، توجه نمایید:

اول ایمنی

اولین و مهمترین نکته در مورد استفاده  از این وسیله، توجه به ایمنی است. استفاده از دستکش و عینک ایمنی را فراموش نکنید، تمام دستورالعمل های لازم را از دفترچه راهنمای دستگاه مطالعه نمایید.

انتخاب هوشمندانه اره

اره های زیادی برای انتخاب وجود دارند. بسته به بودجه که برای خرید در نظر گرفته اید، می توانید یکی از مارک های چینی با برندهای مطرح دنیا را انتخاب نمایید، اما مسئله مهم این است که سعی کنید گزینه ای را انتخاب کنید که بیشترین کارایی و کیفیت را داشته باشد و دارای خدمات پس از فروش نیز باشد.

خرید تیغ اره
مشاهده و خرید انواع تیغه اره در فروشگاه دکتر ابزار

انتخاب درست تیغه 

اگر هدف شما فقط محدود به انجام کارهای سبک و خانگی  باشد،تیغه هایی ۱۰-۱۵ سانتی متری انتخاب درستی است. اما در صورتی که فکر می کنید این دستگاه را برای امور صنعتی و سنگین می خواهید، تیغه های بین ۲۰-۴۰ سانتی متر بهترین انتخاب می باشند.

 

چگونگی کنترل دستگاه

به یاد داشته باشید که با نگه داشتن هر دو دسته جلو و عقب ، کنترل بیشتری بر دستگاه خواهید داشت. هر دو دسته باید در موقعیت مناسب نگه داشته شده و برای حرکت اره باید از دسته عقب استفاده کنید.

اندازه گیری قطعه کار

با استفاده از خط کش، روی سطح جسمی که می خواهید از اره استفاده کنید ،خطوط پررنگ ایجاد کنید. خطوط باید به طور دقیق اندازه گیری شوند تا بتوان برش های دقیقی را ایجاد نمود.

نصب تیغه

تیغه باید در فاصله حدود ۰٫۵ سانتی متر در زیر قسمت تحتانی جسم نصب شود. دندان های اره باید در فاصله دورتری نگه داشته شود زیرا ممکن است باعث آسیب شود. عمق نباید از ۰٫۷ سانتی متر بیشتر باشد تا از ایجاد خطوط نامنظم و معیوب جلوگیری شود. همچنین چک کردن محور به صورت مرتب مهم و ضروری است.

تعویض تیغه اره دیسکی

چگونگی تعویض تیغه اره گردبر

اولین قدم این است که قبل از تعویض تیغه، اره را از برق بکشید. همیشه باید به یاد داشته باشید که محور را به درستی بررسی کنید. مهره ای که در قسمت قوس تیغه قابل مشاهده است باید با استفاده از آچار باز شود و در نهایت تیغه ها از هم جدا می شوند. برای نصب مجدد،مهره باید دوباره محکم به عقب پیچ شود.

 توجه به چند نکته ضزوری است:

 • تیغه را برای برش خیلی عمیق تنظیم نکنید.
 • برای داشتن حداکثر کارایی، سعی کنید هر دو دسته را بگیرید.
 • فشار زیادی به تیغه وارد نکنید.
 • قبل از آماده شدن برای کار،دکمه استارد دستگاه  را فشار ندهید.
 • پس از انجام تعویض تیغه،مهره را محکم پیچ کنید.
 • قبل از شروع به کار، اقدامات احتیاطی را انجام دهید.
 • برای ایجاد برش دقیق، بهتر است از خط کش استفاده کنید تا بتوانید برش های دقیقی را ایجاد نمایید.

نتیجه گیری:

اره گردبر برای انجام بیشتر کارهای خانگی یک ابزار شگفت انگیز است و اگر خوب نگهداری شود و با احتیاط و تکنیک های مناسب به کار گرفته شود، استفاده از آن آسان است. هنگام خرید یکی از آنها باید قطر تیغه ها را مطابق با زمینه استفاده در نظر بگیرید.

3 پاسخ در “نصب تیغه اره گردبر

 1. یه نکته ای را هیچ وقت فراموش نکنید، هیچ وقت با تیغه های کهنه، زنگ زده و آسیب دیده کار نکنید واقعا کارتون رو خراب میکنید. از تیغه مناسب استفاده کنید. اگر تو خرید تیغه اره مهارت ندارید، می تونید از فروشنده ها بپرسید. راهنماییتون میکنن.
  من سال هاست با اره گردبر یا همون اره دیسکی کار میکنم ابزار فوق العادی هستش. اگر که بتونید تیغه های مخصوص برش فلز یا سنگ و آجر و کاشی و سیمان رو تهیه کنید میشه گفت که یه اره همه کاره خریدید.

 2. عزیز این چیزها روکه هنه بلدند لطف میکردی راجع به واشرهای حلقه مرکزی تیغه صحبت میکردی که به دانش بعصی اصافه بشه چون هرکارخانه ای حلقه وسط یه اندازه ای داره ومتلا حلقه سط تیغه ماکیتا با رونیکس یکی نیست وحالا اگر تیغه ای که داری تعویض میکنی حلقه بزرگتر از شفت بود این فاصله ا چقدر باید پر کرد آیا این حلقه تیغه باید بچسبه به شفت یعنی باید اینقدر را پرکرد یا نه بازم میگم من یه آره دیزل دارم که حدود ۱۰_۱۲سال پیش گرفتم وچون سالها ازش استفاده نکردم کناربودوحالا بنابخ دلایلی خواستم تیغه را عوض کنم تیغه را داخل قسمتی از انباری که کارگاه منه بازکردم اما بخاطر مسائل بیماری کرونای خانواده وخودم مدتی دستگاه بازموندبوالان واشرهاشوپیدانمیکنم قطرشفت ۱۲م م وقطر حلقه وسط تیغه ای که خریدم ۲۵م.م

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.