خشک کردن رنگ با سشوار صنعتی

خشک کردن رنگ با سشوار صنعتی

آموزش های کاربردی

چگونگی خشک کردن رنگ با سشوار صنعتی

معمولاً افراد معمولی از سشوار صنعتی استفاده می کنند تا بخاطر دمای زیاد که دارد، سطوح شده را سریع خشک نماید. با این حال، در تنظیم دمای پایین تر، می توانید از این ابزار برای خشک کردن رنگ روی سطوح خاصی استفاده کنید. خشک کردن رنگ با این دستگاه، یک راه حل  فوری نیست، اما می تواند زمان خشک شدن رنگ را به میزان قابل توجهی سرعت ببخشد. اگر تصمیم به خرید این وسیله  برای خشک کردن رنگ دارید، مهم است که برای جلوگیری از آتش سوزی و آسیب دیدگی، اقدامات احتیاطی زیادی را دنبال کنید.

آموزش کار با سشوار صنعتی

آموزش کار با سشوارهای صنعتی

سشوار خود را وصل کرده و دما را روی ۴۵۰-۷۵۰ درجه فارنهایت (۲۳۲-۳۹۹ درجه سانتیگراد) تنظیم کنید.

دستگاه را روشن کنید و از دکمه های موجود رو ی آن برای افزایش یا کاهش درجه حرارت استفاده کنید.

از دمای پایین تر شروع کنید و در صورت لزوم به تدریج دما را افزایش دهید.

از افزایش دمای بیش از ۷۵۰ درجه فارنهایت (۳۹۹ درجه سانتیگراد) خودداری کنید.

هر سشواری با دمای قابل تنظیم مشخصی برای خشک کردن رنگ کار دارد.

این ابزار برقی در سطوح سخت داخلی و خارجی مانند دیوارهای رنگ شده و مبلمان چوبی بهتر کار می کند.

به خاطر داشته باشید که از استفاده آن برای خشک کردن رنگ روی کاغذ یا بوم خودداری کنید زیرا این امر می تواند سطح را خراب کند.

اگر مطمئن نیستید که چگونه دما را تنظیم کنید، به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید.

کار با ابزار

سشوار  را حداقل با ۲ اینچ (۵٫۱ سانتی متر) فاصله از سطح رنگ شده نگه دارید. اگر آن را نزدیکتر نگه دارید، می تواند به سطح آسیب برساند و باعث لایه برداری رنگ شود. همانطور که مشغول کار هستید، حتماً آن را در فاصله ای مطمئن از رنگ نگه دارید.

طریقه کار با سشوارها

 

دستگاه را در یک منطقه از سطح نگه ندارید و مدام آن را حرکت دهید. در صورت نگه داشتن آن در یک منطقه، سبب گرم شدن بیش از حد و خراب شدن سطح خواهد شد.

مدت زمان خشک شدن رنگ به نوع رنگ، ضخامت و مساحتی که با آن کار می کنید، دارد. عملیات خشک کردن رنگ یک ناحیه ۱ فوت × ۲ فوت (۰٫۶۱ متر × ۰٫۶۱ متر) حدودا ۱۰ دقیقه طول خواهد کشید. پس برای انجام کار با آن می توانید زمانتان را مدیریت کنید.

اگر وقت و انرژی کافی برای خشک کردن کامل سطح کار ندارید، استفاده از این دستگاه هنوز می تواند راهی مؤثر برای سرعت بخشیدن به زمان خشک شدن رنگ شما باشد. می توانید آن را تا حد امکان با سشوار خشک کنید، سپس بگذارید تا خودش خشک شود.

روش کار با سشوار

نکات ایمنی 

مطمئن شوید که محل کار شما عاری از مواد قابل اشتعال باشد. سشوارهای صنعتی در صورت تماس با مواد قابل اشتعال مانند قوطی های رنگ، استون و بنزین می توانند هوای بسیار گرم ایجاد کنند که می تواند باعث ایجاد آتش سوزی یا انفجار شوند.

استفاده از ابزارهای ایمنی

قبل از روشن کردن دستگاه، دوباره بررسی کنید که هیچ ماده قابل اشتعال در نزدیکی سطحی که روی آن کار می کنید، وجود نداشته باشد.

همیشه هنگام استفاده از این وسیله، برای محافظت از چشم و دست خود باید عینک ایمنی و دستکش بپوشید. از پوشیدن لباس گشاد خودداری کنید زیرا این امر می تواند در راه نازل قرار گرفته و آتش بگیرد. اگر موهای بلند دارید، قبل از استفاده، آن را ببندید.

نازل دستگاه را مستقیماً بر روی سطحی که می خواهید خشک کنید، قرار ندهید. این نه تنها می تواند به سطح آسیب برساند و باعث از بین رفتن رنگ شود، بلکه می تواند جریان هوا را مسدود کرده و باعث گرم شدن بیش از حد و ایجاد آتش شود.

رعایت اصول ایمنی

هوای بیرون آمده از سشوار می تواند بسیار گرم باشد و باعث سوختگی جدی شود. هرگز نازل را به سمت خود و یا چیزی غیر از سطح مورد نظر برای خشک کردن، هدف قرار ندهید. همچنین نباید نازل را که هوای گرم بیرون می آید، لمس کنید زیرا هوا بسیار گرم است.

قرار دادن سشوار در حالی که هنوز روشن و گرم می باشد، خطرناک بوده و ممکن است سبب آتش سوزی شود. هنگامی که کارتان با این دستگاه به اتمام  رسید، آن را خاموش کنید و  آن را به صورت عمودی قرار دهید تا نازل به سمت بالا قرار گیرد. در ضمن آن را به چیزی تکیه ندهید. در ضمن بعضی از این دستگاه ها دارای یک حالت خنک کننده هستند که می توانید هنگام استفاده از دستگاه، آن را فعال نمایید.

ابزار برای خشک کردن رنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.