خرید دریل شارژی و نکات طلایی آن

۶ نکته کلیدی برای خرید دریل شارژی

آشنایی با ابزار آموزش های کاربردی

نکات مهم در خرید دریل شارژی

همان طور که می دانید این نوع دریلها، از پرطرفدارترین ابزارهای شارژی به شما می روند لذا بسیاری از افراد در هنگام خرید، دچار سردرگمی می شوند و نمی دانند که دقیقا چه مدلی را از بین مدل های موجود در بازار انتخاب نمایند. در این مقاله برخی از فاکتورهایی که می بایست در هنگام خرید به آنها توجه نمایید، آمده است. امید است با استناد به آنها بتوانید بهترین و مناسب ترین دستگاه را متناسب با نیاز خود خرید نمایید. با دکتر ابزار همراه ما باشید.

قدرت و توان دستگاه: پر واضح است که قدرت و توان در هر دستگاهی، حرف اول را می زند. دریلی که قدرت کافی برای انجام کار را نداشته باشد، گزینه مناسبی برای خرید نخواهد بود. پس در هنگام خرید و در ابتدای امر توجه به میزان قدرت دستگاه بسیار مهم است و باید به گونه ای باشد که اصطلاحا جواب کار را بدهد و مناسب و متناسب با کاری باشد که قرار است با آن انجام دهید. قدرت دریلهای برقی بر حسب وات و قدرت دریلهای شارژی بر حسب ولتاژ تعیین می شود. هرچه این عدد بیشتر باشد، قدرت دستگاه نیز بیشتر می شود.

شکل ظاهری: طراحی این دستگاه و شکل ظاهری آن نیز بسیار مهم است چرا که باید طراحی آن به صورتی باشد که در هنگام کار کردن ،کاربر به راحتی بتواند با آن کار کند. در ادامه با شکل های مختلف دریل شارژی می توانید آشنا شوید:

  •  T شکل: دسته آنها در مرکز دستگاه تعبیه شده است. این نوع دریلها طوری طراحی شده اند که وزن آنها توزیع شده اند در نتیجه فشار کمتری به مچ دست وارد می گردد.
  • طرح تفنگی:طراحی بسیاری از دریل های برقی از نوع تفنگی است یعنی دسته در انتها تعبیه شده است از طرف دیگر، دریلهای شارژی معمولا به شکل T طراحی می گردند.

خرید دریل شارژی

قابلیت چکشی: قابلیت چکشی  این امکان را به کاربران می دهد که با اعمال نیروی مضاعف و با ضربه های سریع و پی در پی با نیروی بیشتری عمل سوراخکاری را انجام دهند. بدین صورت کار بر روی سطوح سخت مانند گچی، بتنی، آهنی و سیمانی نسبتا آسان تر می شود.

کلاچ : تنظیم سطح مقاومت برای نیرویی را که از دستگاه وارد می شود، با استفاده از کلاچ  انجام می شود. با رسیدن نیرو به این سطح ، کلاچ آزاد شده و هیچ نیروی اضافی به پیچ وارد نمی گردد. با تنظیم درست کلاچ می توان از شکسته شدن و یا رد شدن پیچ در اثر نیروی زیاد جلوگیری کرد. از دیگر قابلیت های کلاچ این است که به علت مقاومت فیزیکی زیاد دستگاه به پیچ، از گرم شدن موتور جلوگیری می شود.

قیمت: از فاکتورهای مهمی که می بایست در هنگام خرید به آن توجه نمود، قیمت دستگاه است. همان طور که می دانید قیمت به فاکتورها و عوامل زیادی بستگی دارد مانند برند، قابلیت چکشی بودن یا نبودن، داشتن لوازم جانبی مانند دسته کمکی، باطری اضافی، کیف و … گارانتی یا بدون گارانتی بودن دستگاه و … بر قیمت نهایی دستگاه تاثیر می گذارد. لذا ابتدا به این نکته توجه نمایید که دستگاه را برای انجام چه کاری می خواهید و می خواهید چه قابلیت ها و ویژگی هایی داشته باشد.

برند: برند و نام سازنده بر انتخاب دستگاه تاثیر بسزایی دارد. برندهای شناخته شده بازار مانند بوش، آاگ، ماکیتا، دیوالت، میلوکی و … تمامی ویژگی هایی که به نوعی بتواند به کاربر در بهتر انجام دادن کار کمک کند را دارند و در واقع برای بر طرف کردن نیازهای کاربران در صدد تولید محصولاتی بهتر و به روزتر و کاراتر هستند. این برندها در بین کاربران به اصطلاح امتحان خودشان را پس داده اند و تضمین کیفیت و تضمین عملکرد دارند و به طبع قیمت آنها بالا می باشد. پس اگر دستگاهی که می خواهید خریداری نمایید، ابزار دائمی کارتان است پس بهتر است دریلی را انتخاب کنید که جوابگو کار شما باشد. اما اگر دستگاه را برای انجام کارهای خانگی و کار غیر مداوم می خواهید، نیازی نیست هزینه زیادی بابت دستگاهی که قرار است هرزگاهی از آن استفاده کنید، بپردازید.

نتیجه گیری:

اگر قصد خرید دریل شارژی دارید و برندهای مختلف و مدل هایی که در بازار هستند را نمی شناسید، می توانید سری به فروشگاه اینترنتی دکتر ابزار بزنید و مدل های مختلف محصولات را مشاهده نمایید. در این وب سایت، اکثر برندهای مطرح موجود در بازار موجود می باشد و تک تک محصولات با ویژگی های فنی که دارند، توصیف شده اند. در ضمن می توانید چندین محصول را با هم مقایسه کنید. در صورتی که باز هم در خرید محصولی خاص، تردید دارید،می توانید با مشاوران در تماس باشید. مشاوران مجرب این مجموعه، راهنمایی های لازم را به شما ارائه خواهند داد.


بیشتر بدانید:

تفاوت دریل شارژی و پیچ گوشتی شارژی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.