تفاوت دریل شارژی و پیچ گوشتی شارژی

تفاوت دریل شارژی و پیچ گوشتی شارژی

آشنایی با ابزار

فرق بین پیچ گوشتی شارژی و دریل شارژی

اگر از علاقه مندان به ابزار هستید، احتمالاً سرمایه گذاری زیادی روی ابزارهای شارژی و برقی کرده اید. در این میان گزینه های بسیاری وجود دارد که عملکرد مشابهی دارند و اما نام های مختلفی دارند. بنابراین، ما تصمیم گرفته ایم که کار شما را کمی آسان تر کنیم و تفاوت های دریل و پیچ گوشتی شارژی را آشکار کنیم.

دریل ابزاری است که در درجه اول برای ایجاد سوراخ در سطوح مختلف استفاده می شود. این موارد شامل چوب،بتن،فلز، کاشی یا آجر است. از این وسیله همچنین برای بستن پیچ به سطح نیز استفاده می شود، اما این چیزی نیست که به آن معروف باشند. پیچگوشتی ابزاری است که برای بستن پیچ ها در سطوح با مته هایی که در سر پیچ هایی که می خواهید محکم کنید قرار می گیرد و استفاده می شود.

تفاوت اساسی بین این دو دستگاه سرعت حرکت پیچ به سطح و دقت سوراخکاری در آن است.

دریل شارژی

پیچگوشتی سرعت کمتری دارد که امکان دقت در هنگام چرخاندن پیچ را فراهم می کند و می توان کنترل بیشتری بر دستگاه داشت و با استفاده از آن به راحتی پیچ های سفت شده را باز کرد. اما یک دریل دارای سرعت بالایی است بنابراین حفظ دقت در هنگام پیچاندن پیچ دشوار است.

خرید دریل شارژی
مقایسه و خرید انواع دریل شارژی در فروشگاه اینترنتی دکتر ابزار

آیا می توان از دریل شارژی به عنوان پیچ گوشتی استفاده کرد؟

اکنون که تفاوت بین  این دو دستگاه را بررسی کردیم، حال اجازه دهید در مورد دریل شارژی و اینکه آیا می توان از آن به عنوان پیچگوشتی استفاده کرد یا خیر صحبت کنیم:

دریل شارژی( Cordless Drill) ابزاری است که برای حفر سوراخ و باز و بستن پیچ در سطوح استفاده می شود. اما پیچگوشتی شارژی(Cordless Screwdriver) فقط برای باز و بستن پیچ های کوچک و محکم نگه داشتن پیچ های سست در سطوح نرم مورد استفاده قرار می گیرند.

از دریلهای شارژی می توان به عنوان پیچ گوشتی نیز استفاده کرد و طوری طراحی شده اند که قابلیت  تنظیم سرعت را دارند. از سرعت بیشتر برای سوراخ کاری و سرعت پایین تر برای باز و بسته کردن پیچ. در ضمن در برخی از مدل ها امکان دریلکاری همراه با ضربه  نیز وجود دارد که این  صورت سوراخکاری سنگ و سیمان سطوح سخت ساده تر و راحتتر می شود.  اما باید توجه نمود که از آنجا که با باتری کار می کنند،از سرعت بالایی برخوردار است و باعث می شود پیچ ​​هنگام فشار دادن به سطح، مسیر خود را از دست بدهد. اما یک پیچ گوشتی شارژی، می تواند پیچ ​​را به درستی وراد سطح نماید. عملکرد اصلی آن ایمن سازی پیچ های شل در جای خود بدون خوردگی آن است ولی از آن نمی توان برای سوراخکاری سطوح استفاده نمود.

خرید پیچ گوشتی شارژی
مشاهده و خرید انواع پیچگوشتی شارژی در فروشگاه اینترنتی دکتر ابزار

نتیجه گیری:

از آنجا که هر دو دستگاه برای انجام انواع کارهای ساختمانی یا تعمیراتی استفاده می شوند، می توانید هردوی آنها را مالک شوید. بسته به مقیاس و فوریت پروژه خود، می توانید از هر دو ابزار به صورت جایگزین استفاده کنید. اما برای انجام کارهای خانگی انتخاب دریل شارژی بهترین گزینه می تواند باشد.

 

3 پاسخ در “تفاوت دریل شارژی و پیچ گوشتی شارژی

  1. اگر کار مداوم با دریل شارژی یا پیچ گوشتی شارژی دارید، دوستان می خوان بگم که حتما به وزن دستگاه توجه کنید. اگر که سنگین باشه نمیتونید باهاش کار مدوام انجام بدید و جابه جاییش هم سخته.

  2. دریل شارژی توان بیشتری دارد و برای سوراخ کاری سطح چوب واهن بهترین گزینه است و هم میتوان انواع پیچ ها رو باز وبسته کرد ولی پیچ گوشتی شارژی تنها کارش باز وبست کردن پیچ هست و اگر مدت زیاد کارتون باز وبسته کردن پیچ های ضعیف هست از این مدل بهتر است استفاده کنید چون دست شما خسته نمیشه وخودتون رو ضخیمی و کار رو همین طور ضخمی و نمیشکنید

    1. ممنون از شما به خاطر ثبت نظرتون، باید خدمت شما عرض کنیم که دریل شارژی ها هم برای باز و بسته کردن پیچ و هم سوراخکاری استفاده میشن، پیچ گوشتی شارژی منتها برای باز و بسته کردن پیچ مورد استفاده قرار میگرد. میتونید مدل های مختلف پیچ گوشتی شارژی را در این لینک و مدل های مختلف دریل شارژی را نیز از طریق بخش خرید دریل شارژی مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.