۵ دلیل برای خرید ابزار حرفه ای

۵ دلیل خرید ابزار حرفه ای

آشنایی با ابزار

چرا ابزار حرفه ای بخریم؟

شاید این سوال برای شما نیز پیش بیاید که چرا در صورتی که می توانم ابزار آلات ارزان قیمت بخرم و کار خود را با آن پیش ببرم، باید به سراغ نوع حرفه ای و گران قیمت بروم؟ در پاسخ به این سوال، ما ۵ دلیل اساسی داریم که در این مقاله مطرح نموده و توضیحات اجمالی و مختصری را پیرامون آن مطرح می نموده ایم. با ما همراه باشید:

آپشن های اضافی

اولین دلیل برای رفتن به سراغ دستگاه ها و لوازم حرفه ای، آپشن های اضافی آنهاست. اگر دو اره برقی ارزان قیمت و حرفه ای و گران قیمت را مقابل هم بگذارید، ممکن است هر دو یکسان به نظر برسند، همان تیغه، همان طول و قدرت موتور یکسان، اما وقتی با آن کار می کنید، مشاهده خواهید کرد که نوع حرفه ای، آپشن های بیشتری را در اختیارتان قرار می دهد تا بتوانید کار  خود را سریعتر پیش ببرید و علاوه بر این امنیت شما را در طول انجام کار، تضمین خواهد کرد. در ضمن این ابزارها طوری طراحی و ساخته می شوند تا در طول انجام کار دچار خستگی نشوید و بسیاری از آپشن های دیگر

اما ابزارهای ارزان تر فاقد این ویژگی ها بوده و از قطعات ارزانتری ساخته شده اند. در واقع شرکت های حرفه ای برای دوام خود باید طوری عمل کنند که برای رقابت در صنعت، همواره در صدر باقی بمانند

 خرید ابزار حرفه ای

مواد مرغوب

شرکت های معتبر و حرفه ای  هر سال میلیون ها دلار برای تحقیق و توسعه هزینه می کنند. آنها با استفاده از متریالهای مرغوب، ابزارهای سبکتر و قوی تری می سازند. آنها تنظیمات بهینه را جستجو می کنند. یک نمونه ساده از مواد فلزی، فولاد ضدزنگ است.

در واقع درجه های مختلفی از فولاد ضد زنگ در بازار وجود دارد که شرکت ها می توانند خریداری کنند. یک راه برای پایین آوردن قیمت تمام شده، استفاده از فولاد ضد زنگ ارزان تر است  آنها می توانند آن را به عنوان فولاد ضدزنگ تبلیغ کنند زیرا از لحاظ فنی اینگونه است. اما لازم است بدانید که استفاده از فولاد ضد زنگ با کیفیت پایین می تواند باعث خوردگی شود و خوردگی در قسمت داخلی برای موتور و ساییدگی و پارگی بد است.  اما سوال اساسی اینجا مطرح می شود که آیا فولاد انواع مختلف و درجه کیفی مختلفی دارد؟

در پاسخ باید گفت، بله. برخی از فولادهای ضد زنگ، آهن بیشتری دارند و همان طور که می دانید، آهن چیزی است که باعث زنگ زدگی می شود. برخی از کاربران می گویند که همیشه ابزارهای خود را خشک نگه می داریم و لازم نیست نگران این موضوع باشیم. اما باید به این نکته اشاره نمود که برای زنگ زدگی، مقادیر کمی آب و اکسیژن موجود در هوا برای شروع فرآیند خوردگی کافی است.

علاوه بر مورد گفته شده در بالا، دلایل متعدد دیگری نیز وجود دارد که نشان دهنده این موضوع می باشد که مواد و متریال مرغوب، سبب تفاوت در کیفیت و ماندگاری می شود. ما در این قسمت تنها جنبه خوردگی را مطرح کردیم.

راندمان

راندمان یا کارایی یکی دیگر از دلایل و یکی از مهمترین دلایل است. پر واضح است خرید ابزار برقی حرفه ای که از مواد خوب و با کیفیت و طراحی مطلوبی ساخته شده است، کارآمد تر است، به این معنی که می تواند انرژی بیشتری را از منبع (ورودی) به خروجی منتقل کند.

این موضوع را زمانی درک خواهید کرد که با آن دستگاه کار کنید، شاید همان دستگاه ازران قیمت و حرفه ای، میزان آمپر، ولتاژ یا توان یکسانی داشته باشند. اما دستگاه حرفه ای انرژی بهتری را انتقال  خواهد داد. در واقع  ابزاری که ۹۳٪ نیرو را منتقل می کند به مراتب بهتر از ابزاری است که تنها ۷۹٪ آن را منتقل می کند.

متأسفانه، بیشتر سازندگان،  هیچگاه راندمان کاری دستگاه را اعلام نمی کنند و از علت آن نیز اطلاعی نداریم اما مطالعات نشان داده اند که طراحی و مواد بهتر باعث افزایش رادمان می شود.

ایمنی

ایمنی مهمترین نکته ای است که هنگام کار با هر ابزاری باید در نظر بگیرید. وقتی پای ایمنی و امنیت شما در حین انجام کار مطرح است، خرج کردن مقداری پول اضافی بسیار عاقلانه به نظر می رسد.

علاوه بر امنیت، جلوگیری از خستگی در حین انجام کار نیز مسئله مهمی است که در ساخت ابزاری حرفه ای به آن توجه ویژه ای می شود. این دستگاه ها از مواد بسیار مرغوبی ساخته شده اند تا در نهایت بتوانند ابزاری سبک، ایمن و کارا به شما تحویل دهند و طوری طراحی شده اند که کاملا ارگونومیک باشند تا مانع از حرکات اضافی دست در حین انجام کار شود.

در این صورت به اصلاح گفته می شود، “ابزار باید برای شما کار انجام دهد نه شما”

اما در رابطه با ابزارارزان قیمت باید گفت، برخی از این کشورها فناوری لازم برای ساختن ماشینهای خوب و تولید ابزارهای با کیفیت را ندارند. در نتیجه ممکن است با تعادل مناسب طراحی نشده باشند و سبب خستگی کاربر و در نتیجه منجر به جراحات شود و در بعضی مواقع ، بدون طراحی مناسب شکسته می شوند که می توانند باعث آسیب دیدگی شوند.

زمان

عامل دیگر زمان است. استفاده از ابزاری ارزان فقط به هدر رفتن وقت است. چرا که تولید کنندگان حرفه ای، هر ابزاری را برای استفاده خاصی طراحی کرده اند تا کاربران بتوانند بدون اتلاف وقت، در کمترین زمان، به نتیجه دلخواه خود برسند. برای جلوگیری از هدر رفتن زمان و به دست آوردن نتیجه مطلوب در مدت زمان کم، دلیل مهم دیگری برای خرج کردن مقدار پول اضافی است.

بیشتر بدانید:

خرید ابزار ارزان قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.