انواع دستگاه پولیش خودرو

انواع دستگاه پولیش خودرو

آشنایی با ابزار

معرفی انواع دستگاه پولیش خودرو

برای رسیدگی به بدنه خودرو و تمیز کردن و جلا دادن و رفع خط و خش های ایجاد شده بر روی آن که تاثیر بسزایی در زیبایی و شکل ظاهری خودرو دارد، نیازمند دستگاه پولیش می باشد. انواع مختلفی از این دستگاه ها در بازار موجو می باشد، اما چیزی که حائز اهمیت است انتخاب درست و خرید بهترین دستگاه می باشد. در این مقاله شما را با دو پولیش (روتاری یا چرخشی)و (اوربیتال) آشنا خواهیم ساخت. هر کدام از این دستگاه ها مزایا و معایبی دارند که قبل از خرید باید به آنها توجه نمایید.

دستگاه پولیش روتاری یا چرخشی چیست؟

همان طور از اسم دستگاه مشخص است، عملکرد آن به صورت چرخشی و داریره وار در یک ناحیه می باشد. و حرکات چپ و راستی ندارد. به دلیل  متمرکز شدن آن در یک منطقه، زیر دستگاه به سرعت گرم می شود و در صورتی که آن را بیش از حد در یک ناحیه قرار دهید، سبب آسیب به سطح می شود. لازم به ذکر است که سرعت لایه برداری بالایی دارد. به همین دلیل استفاده از آن نیازمند دقت و مهارت کافی است. لازم به ذکر است که سرعت متغیر از ۱۰۰۰ دور تا ۶۰۰۰ دور در دقیقه دارد و در واقع قابلیت کنترل سرعت را دارد.

دستگاه پولیش روتاری یا چرخشی چیست

مزایا و معایب پولیشر روتاری

  • این مدل سرعت شروع آهسته ای دارد و در نتیجه می توان در هنگام شروع به کار، تسلط بیشتری بر روی دستگاه داشت.
  • این مدل طوری طراحی شده است که استفاده از هر نوع پد چه چرخشی و چه اوربیتالی بر روی آن قابل استفاده است.
  • برای کار با این دستگاه نیازمند مهارت و دقت بالایی است و شخص باید تجربه کافی در این زمینه داشته باشد.
  • در صورت نگه داشتن آن در یک منطقه می تواند به بدنه خودرو آسیب بزند چرا که گرمای زیادی ایجاد نموده و به سرعت لایه برداری می کند.

دستگاه پولیش اوربیتال چیست؟

این ابزار که از آن برای از بین بردن خط و خش های بدنه خودرو استفاده می شود، طوری طراحی شده است که استفاده از آن، نیاز به مهارت خاصی ندارد. چرا که سرعت لایه برداری آنها بسیار آهسته صورت می گیرد. چرخش پد این دستگاه به صورت نامنظم می باشد و همانند حرکت دست انسان است. بر خلاف دستگاه پولیش روتاری، بر روی یک نقطه تمرکز نمی کند. درست است که به دلیل سرعت پولشکاری آهسته ای دارد، زمان زیادی را برای این کار باید صرف نمود، اما به دلیل اینکه از ایجاد هر گونه رد جلوگیری می کند و با استفاده از آن می توان سطح برزگتری را پولیشکاری کرد، محبوبیت خاصی در بین کاربران دارد.

دستگاه پولیش اوربیتال چیست

مزایا و معایب پولیشر اوربیتال

  • در این مدل فقط می توان از پد اوربیتال استفاده نمود.
  • با استفاده از این دستگاه می توانید سطح بیشتری را پولشکاری نمایید.
  • لایه برداری به صورت کم و آهسته صورت می گیرد و زمان زیادی برای این کار باید صرف نمود.
  • کنترل کردن این دستگاه بسیار راحت تر از مدل چرخشی است و نیاز به مهارت خاصی ندارد.
  • قیمت بالایی دارد و به دلیل عملکرد آهسته و ریسک کمتر، محبوبیت زیادی در بین کاربران دارد.
  • چرخش پد به صورت نامنظم بوده و بر روی یک منطقه متمرکز نمی شود. در نتیجه از ایجاد هر گونه رد بر روی بدنه پس از پولیش کاری جلوگیری می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *