کاربرد مینی فرز دیمردار

کاربرد مینی فرز دیمردار

آشنایی با ابزار

مینی فرز دیمردار چیست؟

فرزها و مینی فرزها به دلیل داشتن انواع مختلف صفحات برش، ابزاری فوق العاده متنوعی است که می توانند هنگام کار بر روی انواع متریال مورد استفاده قرار گیرند. با استفاده از هر صفحه برش و هر نوع مواد، مجموعه جدیدی از ملاحظات به وجود می آیند و اینها تأثیر قابل توجهی در تنظیم سرعت دستگاه شما دارند. برش با سرعت مناسب می تواند باعث ایجاد تفاوت در ایجاد شغل حرفه ای و به حداکثر رساندن امنیت اپراتور شود. انتخاب سرعت مناسب بستگی به موادی دارد که می خواهید برش دهید.
مواد مختلف برای برش به سرعت های مختلفی احتیاج دارند به همین دلیل، سرعتی که دیسک در آن چرخان می شود یک عنصر کلیدی برای به حداکثر رساندن عملکرد این ابزار است. شما به راحتی می توانید سرعت را بر روی دستگاهتان تنظیم کنید تا متناسب با نیازهای فردی یک شغل باشد. در بسیاری موارد، شروع به کار با تنظیم سرعت آهسته توصیه می شود. به عنوان مثال برای ایجاد شیار در مواد از دور آرام استفاده کنید. شما می توانید سرعت خود را هنگامی افزایش دهید که اطمینان حاصل کنید مواد به خوبی برش می خورند و بدون حرکت بیش از حد و یا لرزش به طور موثر حرکت می کند.

مینی فرز دیمردار چیست؟

دیمر چیست؟

کلیدی است که در قسمت انتهایی مینی فرز ها طراحی شده است. این کلید جهت تنظیم سرعت گردش صفحه برش در نظر گرفته شده است. با این کلید میتوانید سرعت دستگاه را تنظیم نمایید. معمولا سرعت گردش مینی فرزها از ۰ تا ۱۱۰۰۰ دور در دقیقه می باشد. با تعبیه کلید دیمر تنظیم سرعت آنها از ۳۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ دور در دقیقه متغیر خواهد شد و به اصلاح به آنها مینی سنگ فرز دیمر دار گفته می شود.

خرید مینی فرز دیمردار
مقایسه و خرید انواع مینی فرز دیمردار در فروشگاه دکتر ابزار

اگر این مشکلات را تجربه کردید سرعت را آهسته کنید

اگر هنگام برش مواد با فرزها و مینی فرزها خود مشکلی دارید، سرعت کلی را کاهش دهید. هنگامی که با سرعت بالا با این ابزار برقی کار می کنید، کنترل آن سخت تر می شود. آهسته کار کردن به شما این امکان را می دهد تا هنگام انجام کار با خیال راحت آن را انجام دهید و شاهد نتایج رضایت بخش باشید. در غیر این صورت، ممکن است باعث لرزش زیاد و لرزش بدن شود، بنابراین قادر نخواهید بود به یک برش صاف برسید. سرعت کندتر اغلب این مشکل را برطرف می کند.

پرداخت در سرعتهای پایین

علیرغم اینکه این دستگاه به عنوان یک وسیله سنگین طبقه بندی می شود، در هنگام انجام کار ظریف تر کاربرد بسیاری دارد و این می تواند تنظیم سرعت را بسیار مهم کند. کار کردن با سرعت آهسته تر معمولاً زمانی مناسب است که از برای صیقل دادن مواد استفاده می کنید.

تغییرات سرعت

سنگ فرزهای خانگی استاندارد قادر به کار کردن با سرعت هایی بین ۲۰۰۰ تا ۷۳۰۰ دور در دقیقه (چرخش در دقیقه) هستند. بهترین راه برای تعیین سرعت برای تنظیم دستگاه خود، انجام یک تست است. این امر به ویژه در صورتی که با موادی کار می کنید که قبلاً با آنها کار نکرده اید، بسیار ایده آل است.

سرعت های مختلفی را روی قطعه کار  امتحان کنید. به این ترتیب، شما نمی توانید با اشتباه کردن، مواد با ارزش را هدر دهید. به طور کلی، مواد سخت تر به سرعت های بالاتر پاسخ می دهند در حالی که برای برش  و سایش مواد نرم تر به یک دور متغیر کمتر نیاز است. به عنوان یک قاعده کلی، برای برش مواد سخت از تنظیمات کم حدود ۲۰۰۰ دور در دقیقه برای فلزات و سرعت زیاد در منطقه ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ استفاده کنید.

خرید مینی سنگ
مقایسه و خرید انواع مینی سنگ در فروشگاه دکتر ابزار

بیشتر بدانید:

تفاوت فرز با مینی فرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.