نحوه تعویض تیغ اره افقی بر

نحوه تعویض تیغ اره افقی بر

آموزش های کاربردی

۳ راه آسان برای تعویض تیغه اره افقی بر

این ابزار قدرتمند همه کاره می تواند بسیاری از کارها مانند هرس درختان بزرگ و حتی برش لوله های PVC و … را انجام دهد. اما چگونه این همه وظیفه را انجام می دهد؟ خب، این به این دلیل است که می توانید تیغه های مختلفی را به این اره  متصل نموده تا انواع مختلف برش را انجام دهید.

با این حال، تا زمانی که نمی دانید چگونه تیغه اره برقی را عوض کنید، نمی توانید پروژه های خود را انجام دهید. در این مقاله، ما به روند تعویض تیغ اره خواهیم پرداخت.


ابتدا اقدامات ایمنی: کار با اره و تیغه های تیز، تا زمانی که اقدامات ایمنی مناسب را دنبال نکنید، بسیار خطرناک است پس قبل از اینکه تیغ اره را عوض کنید، باید موارد زیر را بخاطر بسپارید:

  • از ابزار ایمنی استفاده کنید: هر وقت با تیغه های اره برقی سر و کار دارید، احتمال بریده شدن توسط تیغه ها وجود دارد. با این حال، لوازم ایمنی مانند دستکش و عینک هنگام  تعویض تیغ، احتمال عواقب غیر منتظره را کاهش می دهند.
  • اره را از برق بکشید: برای جلوگیری از روشن شدن دستگاه در هنگام تعویض تیغه ها، اره خود را از برق جدا کنید. اگر هنگام تعویض تیغه به طور تصادفی دستگاه را روشن کنید، ممکن است با هر وضعیت فاجعه ای روبرو شوید.
  • باتری ها را جدا کنید: در صورت استفاده از اره افقی بر شارژی، باید قبل از شروع عملیات، باتری ها را جدا کنید.

آموزش نحوه تعویض تیغ اره افقی بر

تعویض تیغ اره افقی بر با پیچ گوشتی

پس از انجام اقدامات احتیاطی ایمنی، می توانید به دنبال تعویض تیغ باشید. در اینجا نحوه انجام این کار  با استفاده از پیچ گوشتی آورده شده است که در کل فرآیند، شما فقط به دو چیز نیاز دارید:

  • یک پیچ گوشتی متناسب با پیچ دستگاه
  • تیغه جدید قابل استفاده در دستگاه

مرحله ۱: پیچ را پیدا کنید

اول از همه،شما باید پیچی که تیغه را  متصل نگه می دارد، بیابید. به طور کلی ، پیچ انتهای تیغه را پیدا خواهید کرد.

مرحله ۲: تیغه را باز کنید

باز کردن پیچ تیغه تا زمانی که پیچ گوشتی مناسب را داشته باشید، آسان است. هر پیچ گوشتی در هر پیچ جای نمی گیرد. بنابراین قبل از شروع به باز کردن تیغه، مطمئن شوید که گزینه مناسبی  برای این کار  انتخاب کرده اید. معمولاً سرهای صاف با پیچ تیغ اره متناسب می شوند. پس از داشتن پیچ گوشتی مناسب، پیچ را باز کنید. سپس تیغه قدیمی را بردارید.

مرحله ۳: تیغه جدید را وارد کنید

پس از برداشتن تیغه قدیمی، بسته به وظیفه ای که می خواهید انجام دهید،باید تیغ جدیدی را انتخاب کنید. هر تیغه ای را که انتخاب کنید، باید آن را به درستی وارد کنید. سوراخ تیغه به داخل اره خواهد رفت. تکان دهید و تیغه را فشار دهید تا به گیره برسد. سپس پیچ را با پیچگوشتی محکم کنید.

تعویض تیغه افقی بر با آچار آلن

برای استفاده از این روش، شما به ابزار زیر احتیاج دارید:

  • دستکش و عینک ایمنی برای محافظت از خود
  • مجموعه ای از آچارهای آلن

تقریباً همان مراحل را دنبال کنید که قبلاً در مورد آن بحث کردیم تنها تفاوت این است که، اکنون شما در حال استفاده از ابزار دیگری برای تعویض تیغه هستید.


مرحله ۱: نگهدارنده تیغه را پیدا کنید

آچار آلن را که در سوکت پیچ شش گوش قرار دارد، بردارید. سپس  آچار را در سوکت پیچ قرار دهید. حرکت آچار را در خلاف جهت عقربه های ساعت شروع کنید تا پیچ باز شود.

مرحله ۲: تیغه قدیمی را بردارید

پس از شل شدن پیچ، تکان دادن و کشیدن تیغه را شروع کنید تا از جای خود خارج شود.

مرحله ۳: تیغ جدید را وصل کنید

با حرکت و فشار،تیغه را به آرامی وارد کنید تا سوراخ تیغه در جای خود قرار گیرد. مطمئن شوید که دندانهای تیغه رو به جهت دسته هستند. وقتی تیغه در جای خود قرار گرفت، خود را قفل می کند. اکنون پیچ را با استفاده از آچار آلن محکم کنید. این بار باید آچار را در جهت عقربه های ساعت حرکت دهید.

نتیجه گیری:

امیدوارم که این مقاله به شما کمک کرده باشد. اما همواره در نظر داشته باشید که هرگز هنگام کار با ابزار برقی و تیغه ها، از اقدامات ایمنی غافل نشوید. زندگی شما با ارزش تر از هر چیز دیگری در جهان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *