برش چوب ضخیم با اره گردبر

برش چوب ضخیم با اره گردبر

آموزش های کاربردی

آموزش نحوه برش چوب ضخیم با اره گرد بر

بدون هیچ تردیدی، اره گردبر قابل اطمینان ترین ابزار قدرت است که به طور خاص برای انجام کارهای مختلف به خصوص کارهای نجاری طراحی شده است. این ابزار کاربردی و مفید، همه کاره و قابل حمل بوده و در واقع، شما می توانید به طور موثر از آن برای پروژه های مختلف استفاده نمایید. این دستگاه در درجه اول در برش چوب، پلاستیک یا فلز و همچنین کارهای مربوط به ساخت و ساز برای برش بتن و سنگ تراشی استفاده می شود.

به طور کلی اگر ضخامت چوب خیلی بیشتر از ضخامت تیغه اره گرد بر باشد، کار برش سخت خواهد بود. اما نگران نباشید این مقاله به شما کمک می کند یاد بگیرید که چگونه چوب ضخیم را با این نوع اره برش دهید.

مراحل برش چوب ضخیم با اره گرد بر

برش چوب ضخیم کار سختی است و شما باید کاملاً متمرکز باشید تا کار را با موفقیت به پایان برسانید. با این حال، برای دستیابی به عملیات بی دردسر، باید چند مرحله را دنبال کنید. بنابراین،مراحل زیر را با دقت بخوانید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی چوب ضخیم را برش دهید.

برش چوب ضخیم با اره گرد بر

مرحله۱: انجام اندازه گیری ها

در ابتدا باید تیغه و ضخامت چوب را بدانید. به بیان دقیق تر، اگر ضخامت چوب در مقایسه با قسمتی که در معرض تیغه است دو برابر یا بیشتر باشد، نمی توانید با اره دیسکی یا همان گردبر برش بزنید.

لازم به ذکر است که اره ها و اندازه های مختلف تیغه به طور گسترده ای در بازار موجود می باشند. می توانید مورد دلخواه خود را از بین  آنها انتخاب کنید. به طور کلی، تیغه های دیافراگم ۶ اینچ تا ۸ اینچ در لیست اولویت کاربران با تجربه قرار دارند. با این حال، می توانید توصیه های آنها را دنبال کنید یا از چند مورد استفاده کنید تا راحت تر این کار را انجام دهید.

اگر به قسمت اندازه گیری برگردیم، باید آن را درست و دقیق اندازه گیری نمایید، در غیر این صورت و غافل شدن، یک قطعه خوب از الوار خراب می گردد. پس از اندازه گیری، اگر ضخامت قطعه چوب در مقایسه با قطر تیغه تقریباً دو یا کمتر از دو برابر باشد، به مرحله بعدی می رویم. علاوه بر این، بسته به ضخامت چوب، می توانید اره یا تیغه را به طور مشخص تعویض کنید.

مرحله ۲: تثبیت چوب و اره

استفاده از گیره برای محکم نگه داشتن چوب در محل ضروری است.

مرحله ۳: رسم خطوط

در مورد اندازه گیری، خاص باشید، همیشه از یک مربع یا مقیاس مناسب و یک نشانگر پررنگ برای کشیدن خط مستقیم روی قطعه چوب استفاده کنید.بعد از کشیدن خطوط، اطمینان حاصل کنید که آنها به طور کلی از یک انتها به سر دیگر با یک فاصله مشخص، فاصله دارند. هنگامی که از مارک گذاری و تراز بندی ها کاملاً راضی باشید، آماده رفتن به مرحله بعدی هستید.

مرحله ۴: برش قطعه ضخیم چوب

اول از همه،اطمینان حاصل کنید که پایه دستگاه بر روی سطح صاف چوب قرار گرفته است. باید با دقت نگاه کنید که تیغه در کدام نقطه قطع می شود و می توانید موقعیت اره را بر این اساس تنظیم کنید.

برای دستیابی به یک دید خوب از برش، می توانید در طرفی بایستید که به شما کمک می کند تا تیغه را از طریق خط برش دنبال کنید. برای برش چوب های بزرگتر، بیشتر باید موقعیت چوب را نسبت به خود عوض کنید و برش را شروع کنید. معمولاً برای برش کامل چوب باید آن را  چندین بار بچرخانید. پس از آن، می توانید از یک اره دستی یا افقی بر کمک بگیرید که به مرکز چوب برسید.

در واقع، در بیشتر موارد، کار با یک قطعه چوب ضخیم دشوار است و با برش یک یا دو اینچ چوب متفاوت است. اساساً الوار ضخیم ، بدون شک متراکم بوده و سخت است. در واقع، تیغه بزرگتر به معنای واقعی کلمه، برش عمیق تری به شما خواهد داد. سعی کنید از تیغه تیز استفاده کنید تا برش دقیق داشته باشید. همیشه به یاد داشته باشید که قبل از هرگونه تنظیم، لازم است اره گرد را از برق بکشید.


بهترین اره گردبر


نکات ایمنی کار با اره گردبر

بدون شک این دستگاه، یک ابزار قدرتمند است و به طور موثر در مشاغل مختلف و عمدتا در نجاری استفاده می شود. همیشه به خاطر داشته باشید که شما فقط با یک ابزار نجاری کار نمی کنید، شما در واقع با یک تیغه کشنده کار می کنید. بنابراین بهتر است به موارد زیر توجه نمایید:

  • قبل از شروع کار از دستکش ضخیم و عینک ایمنی استفاده کنید.
  • اگر فرد چپ دست هستید، هنگام کار با تیغه، به افراد راست دست، توجه بیشتری داشته باشید.
  • استفاده از ماسک نیز به شما کمک می کند از استنشاق خاک اره جلوگیری شود.

نتیجه گیری:

این مقاله به شما کمک می کند تا ایده درستی از نحوه برش ضخیم چوب با دستگاه مذکور بدست آورید. به راحتی می توانید دستورالعمل های دقیق را دنبال کرده و حتی اگر یک مبتدی نیز باشید، می توانید با پیروی از این مراحل نتایج مطلوبی کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *