نحوه برش گرانیت با اره دیسکی

نحوه برش گرانیت با اره گردبر

آموزش های کاربردی

آموزش برش گرانیت با اره گرد بر

اگر می خواهید چاشنی جدیدی به زندگی خود اضافه کنید، تغییر رنگ دهید و محیط خانه خود را کمی تغییر دهید. افزودن گرانیت به آشپزخانه و حمام ،جلوه ای ظریف و و هم آرامش بخش را به زندگی شما وارد می کند. علاوه بر این، گرانیت، کاربردی ترین، مقرون به صرفه ترین و قابل اطمینان ترین انتخاب برای پروژه تغییر دکوراسیون منزل شما ست. از طرفی استخدام کارگران حرفه ای و بازسازی منزل می تواند بسیار گران باشد، اما اگر خودتان این کار را انجام دهید در هزینه های زیادی صرفه جویی خواهید کرد. بنابراین، آستین خود را بالا بزنید زیرا ما به شما نحوه برش گرانیت با اره دیسکی یا همان گردبر را آموزش می دهیم.

دستورالعمل برش گرانیت با اره گردبر

اگر می خواهید گرانیت را برش دهید به چند ابزار مناسب نیاز خواهید داشت. به خاطر داشته باشید که گرانیت ماده ای متراکم و کاملاً سفت و سخت است. برای بدست آوردن برشهای مطبوع و تمیز، باید ابزار و تکنیکهای برش مناسبی را داشته باشید.

ابزارهای مورد نیاز:

اره گرد بربهترین وسیله برای این کار است. برای برش سنگ گرانیت همیشه از تیغه های مجهز به الماسه استفاده کنید چرا که از مقاومت مناسب برای برش تراکم گرانیت برخوردار خواهد بود. یک اره خشک ممکن است با گرد و غبار زیاد شما را آزار دهد. بنابراین توصیه ما استفاده از اره مرطوب می باشد.

عینک ایمنی: گرد و غبار گرانیت تحریک کننده است و اگر به چشم شما وارد شود باعث درد می شود. برای نجات چشم خود، همیشه باید از عینک ایمنی استفاده کنید.

ماسک : گرد و غبار گرانیت برای سیستم تنفسی شما کاملا مضر است. برای جلوگیری از استنشاق ذرات گرد و غبار، از ماسک ایمنی مناسب استفاده کنید.

محافظ گوش: برش گرانیت با این اره کاملاً پر سر و صدا خواهد بود. برای جلوگیری از تحریک و شکنجه لاله های گوش خود، همیشه از محافظ استفاده کنید.

متر یا خط کش: برای بدست آوردن اندازه گیری های مناسب و رسم خطوط مستقیم، همیشه از یک متر یا خط کش استفاده کنید.

ماژیک: برای ایجاد یک راهنمای بصری، همیشه خطوط برجسته و قابل توجه را با ماژیک بکشید.

گیره و میز کار: برای تثبیت قطعه گرانیت هنگام برش، به گیره نیاز دارید. بدون آنکه سطح گرانیت خراب شود، به آن ثبات می دهد. بست C برای کار مناسب است. فقط اطمینان حاصل کنید که پایدار است.

مینی فرز: پس از برش گرانیت، در صورت مشاهده هرگونه لبه خشن مطمئناً مینی فرز مفید خواهد بود. این لبه ناهموار را صاف می کند و کار شما زیبا از آب در می آید.

آموزش برش گرانیت با اره دیسکی

مراحل برش گرانیت با اره گرد بر

پس از دانستن و به دست آوردن تمام تجهیزات لازم، بدون تأخیر بیشتر، به سمت روش برش حرکت می کنیم:

مرحله ۱: روشن کردن دنده ایمنی

قبل از شروع فرایند برش، لطفا تمام چرخ دنده های ایمنی را بپوشید. ایمن بودن بهتر از پشیمانی است.

مرحله ۲: تنظیم و تثبیت کنید

حالا گرانیت را روی میز کار قرار دهید و برای ثابت نگه داشتن آن از گیره استفاده کنید. برای ثبات بهتر از گیره های بیشتری استفاده کنید. نگران نباشید بست هیچگونه خراشی روی سطح گرانیت ایجاد نمی کند.

مرحله ۳: اندازه گیری ها

تمام تلاش خود را برای به دست آوردن اندازه گیری دقیق انجام دهید. از مقیاس برای علامت گذاری ابعاد استفاده کنید.

مرحله ۴: آماده سازی دستگاه

تیغه های الماسه را روی اره قرار دهید. از هیچ تیغه معمولی استفاده نکنید. چرا که از قدرت لازم برای برش سنگ گرانیت برخوردار نخواهد بود. برای جلوگیری از گرد و غبار بیش از حد و گرم شدن سیستم باید از اره مرطوب استفاده کنید.

مرحله ۵: برش گرانیت

حالا اجازه دهید روند برش را شروع کنیم:

اول از همه، در کنار ایستاده، یک اره دیسکی یا همان گرد بر را محکم نگه دارید و آن را با دو دست بگیرید و در امتداد خط کشیده شده به آن فشار ملایمی وارد نمایید.
ایستادن به پهلو و محکم نگه داشتن اصولاً به دلایل ایمنی است،اما افراد راه های عجیب و غریب ایستادن و انجام کارهای  غیر اصولی را پیدا می کنند. لطفاً از این کارها اجتناب کنید و با حوصله کار را انجام دهید. اگر کار را بی حوصله  انجام دهید، مطمئناً کل پروژه بهم خواهد خورد. هنگام برش گرانیت، از اره به صورت خشک استفاده نکنید و کمی آب روی گرانیت بپاشید. این کار به شما کمک می کند تا از گرم شدن بیش از حد و تجمع فشار بیش از حد جلوگیری شود. سیستم پاشش داخلی آن، آب را روی سطح گرانیت پاشیده و کار را برای شما کمی راحت تر می کند.

مرحله ۶: بررسی روند کار

همواره حواستان به تیغه های دستگاه باشد و پس از پایان کار، برش ها و قطعه را به درستی بررسی کنید. اگر راضی باشید، می توانید همان روش را تکرار کنید. بررسی کنید که کجای کار ایراد دارد؛ خطاهای کوچک همیشه نتایج آزار دهنده ای را به همراه دارند. شاید ثبات گرانیت کمی پایین بوده است. در صورت لزوم از چند گیره دیگر استفاده کنید.

مرحله ۷: لبه های کار را سمباده بکشید

اکنون با استفاده از مینی فرز، تمام لبه های ناهموار را صاف کنید. با این ابزار برقی می توانید شکل دلخواه خود را بدست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *