راهنمای خرید ابزارهای شارژی

خرید بهترین ابزارهای شارژی

آموزش های کاربردی

راهنمای خرید ابزارهای شارژی

در مقاله پیشین شما را با هفت برند برتر ابزار شارژی آشنا ساختیم. این شرکت های تولید کننده در واقع از جمله شناخته شده ترین و معتبر ترین شرکت های جهان می باشند که هر کدام ویژگی هایی دارند که آنها را از سایر برندهای موجود در بازار متمایز می کند. اما شناخت این شرکت ها برای خرید بهترین ابزار های بی سیم کافی نیست. لذا در این مقاله یک راهنمای خرید ارائه داده ایم تا با استناد به آن بتوانید، ضمن در نظر داشتن هدف خود و نوع کاربری، با اطمینان خاطر و با خیال آسوده خرید نمایید. در آخر نیز نکات لازم در خصوص نگه داری چنین دستگاه هایی آورده شده است.

مهم ترین فاکتورها در خرید ابزارهای شارژی

مهم ترین فاکتورها در خرید ابزارهای شارژی

در این بخش به تمام فاکتورهایی که لازم است در هنگام خرید چنین محصولاتی بدانید، خدمتتان ارائه شده است. با ما همراه باشید.

 

نوع باتری

نوع باتری چیزی است که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید. اگرچه در ابزارهای شارژی قدیمی از باتری های نیکل-کادمیوم (Ni-Cd) استفاده می شد، اما این کارآیی بسیار کمتر بود، زمان شارژ آنها طولانی تر بود و میزان انرژی کافی نیز نداشت. اما در حال حاضر، بیشتر برندهای عرضه کننده این محصولات، از باتری های لیتیوم یونی (لیتیوم یون) استفاده می کنند که عملکرد بسیار بهتری را ارائه می دهند. همچنین، در طولانی مدت مقرون به صرفه ترند. توان باتری به ولتاژ و آمپرساعت (Ah) بستگی دارد، بنابراین بررسی این عوامل را قبل از خرید بسیار اهمیت دارد.

وزن و اندازه

این یک عامل حیاتی است که قابلیت استفاده از یک ابزار شارژی را تعیین می کند، به خصوص به این دلیل که می بایست از آنها در فضاهای محدود و شرایط سخت استفاده شود. درصورتی که دستگاه انتخابی شما، سبک و به اندازه کافی جمع و جور نیست که بتوانید با یک دست با آن کار کنید، بهتر است دور آن را خط بکشید.

هدف استفاده

شما برای انجام چه کاری و در چه موقعیت مکانی می خواهید از دستگاه های شارژی استفاده کنید؟ این دو سوال اساسی است که شما باید قبل از خرید چنین ابزاری از خود بپرسید. چرا که غالباً با پاسخ به این دو سوال، هدف از خرید مشخص می شود. سعی کنید با توجه به هدف و نیازی که دارید، محصول مناسب خریداری کنید.

موتور

مهمترین نکته که بسیار حائز اهمیت است، توجه به موتور دستگاه است. موتور در واقع  قلب هر ابزار برقی و شارژی است و باید اهمیت ویژه ای به آن بدهید. بنابراین، هنگام خرید به میزان توان خروجی و میزان گشتاور دستگاه توجه ویژه ای نمایید تا اطمینان حاصل کنید که موتور می تواند آنچه را که لازم دارید، ارائه دهد.

نکات مربوط به نگهداری ابزارهای شارژی

این دستگاه ها ساخته شده اند تا در برابر سایش و فرسودگی زیاد مقاومت کنند. اما مثل همه هر چیز دیگری،آنها هم طول عمر دارند. با این وجود، با کمی تعمیر و نگهداری، همیشه می توان طول عمر دستگاه مورد نظر را افزایش داد. در زیر برخی از نکات لازم در این زمینه مطرح شده است.

نکات مربوط به نگهداری ابزارهای شارژی

مراقب باتری باشید

همان طور که می دانید، باتری منبع تغذیه است و بدون آن نمی توانید ازدستگاهتان استفاده نمایید. باتری های لیتیوم یون گرم می شوند و از این رو باید آنها را در مکان های خنک نگهداری کنید. همچنین، نباید اجازه دهید که باتری کاملاً خالی شود، زیرا این امر باعث می شود شارژ مجدد نداشته باشد.

از مته ها و هد دستگاه به خوبی نگهداری کنید

تیز و چرب نگه داشتن مته ها و سر ابزارها یک امر ضروری است. این کار نه تنها سبب انجام کار راحت تر و تمیز تر خواهد شد، بلکه باعث کاهش فشار در موتور نیز می شود که برای اطمینان از دوام دستگاه ضروری است. استفاده از مته و لوازم فرسوده می تواند به قسمت های حساس دستگاه آسیب جدی وارد کند و باعث گرم شدن بیش از حد آن شود.

نظافت منظم دستگاه را فراموش نکنید

سرانجام ، تمیز کردن منظم و مدوام دستگاه، پس از هر بار استفاده  ضروری است. در حالی که شما می توانید از پارچه یا برس تمیز کننده برای این کار استفاده کنید ، اما اغلب این باعث می شود که خاک بیشتر به شکاف های حساس دستگاه بریزد. این امر می تواند در طولانی مدت منجر به آسیب جدی شود. بنابراین بهتر است برای تمیز کردن مناطق داخلی از دستگاه بلوور یا همان دمنده استفاده کنید.


بلوور چیست؟

بلوور چیست؟


نتیجه:

چه یک کاربر متخصص باشید یا یک فرد تازه کار، اگر در کار تعمیر یا ساخت و ساز هستید، ابزار شارژی یکی از موارد ضروری در جعبه ابزار است. پس بهتر است هنگام خرید، محصول خود را از میان برندهای مطرح و شناخته شده انتخاب کنید. چرا که نه تنها ایمنی شما را تضمین خواهند کرد، بلکه از عمر طولانی دستگاه نیز اطمینان می یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *