دستگاه بلوور از دکترابزار

بلوور چیست؟

آشنایی با ابزار

دستگاه دمنده و مکنده چیست؟

بلوور چیست و از آن چه استفاده هایی می شود؟ این ابزار که به دستگاه دمنده و مکنده هوا نیز معروف می‌باشد، برای تمیز کردن گرد و غبار مورد استفاده قرار می‌گیرد. نام دیگر این دستگاه، فوتک نیز می‌باشد که از نحوه عملکرد این دستگاه گرفته شده است. در واقع روش کار این وسیله به این صورت می‌باشد که با استفاده از فشار زیادی که ناشی از حرکت موتور این دستگاه است، هوا را به سمت شی مورد نظر هدایت کرده و تمامی گرد و غبار ایجاد شده بر روی آن را پاکسازی می کند. در واقع این دستگاه دو وظیفه اساسی دارد:

 1. دمندگی هوا با فشار بالا: که با استفاده از حرکت موتور، جریان هوا تولید شده و آن را بوسیله لوله تعبیه شده در ابزار با فشار زیاد به سمت خروجی هدایت می‌کند و به سطح مورد نظر می دمد و موجب تمیز شدن آن سطح از گرد و غبار می‌شود. در بازار ابزاهایی به نام دمنده برقی نیز موجود می باشد که فقط عمل دمندگی را انجام می‌دهند.
 2. مکش گرد و غبار: مانند یک جارو برقی عمل نموده و گرد و غبار را از روی سطح مورد نظر جمع آوری می‌کند. معمولا بلوور یک جایگاه نصب کیسه دارد که گرد و غبار و پسماند مکش شده در آن کیسه جمع آوری می‌شود.

خرید بلوور از دکترابزار

 

بلوور بوش دکترابزار

کاربرد دستگاه دمنده و مکنده

حال که متوجه شدید بلوور چیست در ادامه میخواهیم شما را با کاربردهای این ابزار حرفه ای آشنا سازیم. در واقع میتوان گفت، بیشترین استفاده بلوور در حوزه ی IT و پاک سازی کیس ها و رک های سرور می‌باشد. به دلیل اینکه مشخص شده علت عمده خرابی قطعات کامپیوتر به دلیل نفوذ گرد و غبار بر آن هاست.

بنابراین، خرید این محصول به تمامی کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، پیشنهاد می شود. لازم به ذکر است که برای پاکسازی گرد و غبار بردها و کیس های کامپیوتری از جارو برقی استفاده نکنید چرا که استفاده از جارو برقی برای این منظور، خرابی دستگاهتان را در پی خواهد داشت یعنی به بردها و تجهیزات آسیب جدی وارد می‌کند. اما دستگاه بلوور بهترین و کم خطر ترین ابزار برقی است که حتی با آن می‌توانید به راحتی شیارها را نیز پاکسازی نمایید. این کار بدون تماس مستقیم با بردها و یا قطعات کامپیوتر انجام می‌شود.

 

تمیز کردن کیوورد با بلوور دکترابزار

کاربرد دیگر این دستگاه در پاکسازی فضای خودرو یا حیاط می باشد. دستگاه های مخصوصی با توان بالا برای این کار طراحی شده است. به این دستگاه، جارو بلوور گفته می‌شود که قدرتی بیش تری نسبت به بلوور هایی دارد که برای تمیز کردن کیس کامپیوتر استفاده می‌شود. از این دستگاه می‌توانید برای تمیز کردن پرده، لوستر، خودرو، باد کردن وسایل بادی، تمیز کردن حیاط از برگ های خشک استفاده نمایید.

البته باید به این نکته توجه نمایید که هر یک از بلوورهای طراحی شده را در جای خود استفاده نمایید یعنی از دستگاهی که برای تمیز کزدن حیاط و خوردو استفاده می‌شود برای رفع گرد و غبار کامپیورتر استفاده نکنید. لازم به ذکر است که مدلی را انتخاب نمایید که دارای کیسه پارچه ای برای جمع کردن گردو خاک باشد. اگر این محفظه را ندارد، عملیات زدودن گرد و غبار را در محیط باز انجام دهید تا گرد و خاک، محیط را کثیف نکند.

 

خرید انواع بلوور برند بوش از دکترابزار

در صنعت نجاری برای تمیز کردن سطوح چوبی و مکش تراشه های چوب نیز این ابزار استفاده می‌شود. این دستگاه در مدل های مختلفی در بازار موجود می‌باشد که هر کدام ویژگی ها و قیمت های متفاوتی دارند. با کمی جستجو در سایت های مختلف می توانید دستگاه مناسب را انتخاب نمایید.

 

انواع دستگاه دمنده و مکنده

برای خرید دستگاه دمنده و مکنده یا همان بلوور گزینه های مختلفی(برقی و شارژی) پیش رویتان می‌باشد که با توجه به کاربری آن باید ابعاد و نوع آن را مشخص نمایید. البته این دستگاه بیش تر به صورت برقی می‌باشد. نوع برقی و شارژی هر دو دارای کلید الکترونیکی، تنظیم سرعت دمندگی و مکندگی و کلید قفل ایمنی می‌باشند.

خرید انواع ابزار برقی از دکترابزار

نکات ایمنی کار با بلوور

 • این دستگاه را دور از کودکان و افراد ناتوان قرار دهید.
 • در روزهای بارانی از این دستگاه استفاده نکنید و آن را در معرض باران قرار ندهید.
 • هزگز سر نازل را به سمت افراد نگیرید چرا که این کار بسیار خطرناک است.
 • هنگام استفاده از این دستگاه بلوور، همواره باید از تجهیزات ایمنی مانند عینک، کلاه و ماسک استفاده کنید.
 • از این دستگاه برای تمیز کردن سطوح خیس استفاده نکنید چرا که ممکن است سبب برق گرفتگی شود.

2 پاسخ در “بلوور چیست؟

 1. سلام آیا ازبلوور مکنده جهت سرویس داخل سرور(کیس) میتوان استفاده نمود معمولا سرورداخل رک نصب میشود وحمل ونقل آن جهت بادگیری مشکل است قدرت مکندگی موجب جابجائی اتصالات نمیشود؟ اگربلوور مکنده مناسب میباشد لطفا اعلام قیمت فرمائید

  1. سلام وقت بخیر
   برای دریافت راهنمایی و مشاوره در این خصوص لطفا با شماره تلفن های ۶۶۹۸۰۶۰۰-۶۶۹۸۰۷۰۰ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *