بهترین دریل چکشی

بهترین دریل چکشی

آشنایی با ابزار

خرید بهترین دریل چکشی

هنگامی که می خواهید سطوح سخت مانند آجر، بتن یا سنگ سوراخ کنید، می توانید دریل چکشی استفاده کنید. این ابزار برقی بسیار شبیه به یک دریلهای معمولی می باشد اما تفاوت اصلی این است که یک عمل رو به جلو دارد که می توان آن را به یک چکش تشبیه کرد که در موقعیت های خاص بسیار مؤثرتر از نوع برقی معمولی عمل می نماید. این وسیله طوری طراحی شده است که در آن حرکت چرخشی برای ایجاد سوراخ با حرکت ضربه‌ای چکشی ترکیب شده و  زمانی که می‌خواهید سطوح سخت را سوراخ نمایید، ضربه‌های محکم چکشی را حس خواهید کرد.

راهنمای خرید دریل چکشی

مانند هر ابزار دیگری، انجام تحقیقات لازم قبل از خرید دریل چکشی می تواند همه تفاوت ها را مشخص نماید. به همین دلیل ما یک راهنمای خرید مفیدی ارائه نموده ایم که در آن تمامی فاکتورهای مهم قبل از خرید آورده شده است تا بتوانید اطلاعات لازم را کسب نموده و با خیال آسوده و متناسب با نیاز خرید نمایید.

راهنمای خرید دریل چکشی

  • منبع انرژی

بدون شک قدرت یک ویژگی اصلی است، منبع انرژی به خودی خود از اهمیت بالایی برخوردار است. برای استفاده سبک و مصارف خانگی دریلهای چکشی شارژی کاملاً مناسب هستند.  امکان جابجایی بدون کابل بلند در مکان های مختلف، نشان دهنده تطبیق پذیری بالای آنهاست. معمولا از ۹ تا ۲۰ ولت و بالاتر است. مقدار ولتاژ بالاتر به معنای قدرت و توان بیشتر می باشد. اما آنچه آنها نمی توانند ارائه دهند قدرت و سرعت بالاست که در این صورت می توانید نوع برقی را انتخاب کنید.

  • سرعت متغیر

قابلیت کنترل سرعت یا داشتن سرعت متغیر ویژگی بسیار مفیدی است که این دستگاه می تواند داشته باشد زیرا کنترل کردن و کار با آن آسانتر خواهد بود. و علاوه بر این، شما می توانید در کار خود بسیار دقیق تر عمل کنید. داشتن سرعت های مختلف به معنی این است که ابزار می تواند کارهای گسترده تری را انجام دهد و این باعث می شود که دستگاه شما از هر زمان دیگری مفیدتر باشد!

از آنجایی که بسیاری از دریلهای چکشی این قابلیت را دارند، شما میتوانید برای سوراخکاری مواد نرم  نیز استفاده کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که مقدار سرعت مناسب را انتخاب کنید. با این حال، شما باید این کار را با احتیاط انجام دهید زیرا این دریلها برای مواد سخت طراحی شده اند.

  • ایمنی

ویژگی های ایمنی از اهمیت حیاتی برخوردار هستند. این ویژگی خصوصاً هنگام استفاده از ابزارهای برقی قدرتمند بسیار مهم است. یکی از رایج ترین ویژگی های ایمنی (و راحتی) برای این وسیله، داشتن دو دسته است که کمک می کند تا ثبات در طول کار فراهم شود. بهترین دریلهای چکشی دارای دستگیره هایی هستند که نه تنها ارگونومیک هستند بلکه از قابلیت ضد لرزش بودن نیز بهره مند می باشند.

  • عمق سنج

اگر شما نیاز به سوراخ کاری مواد به عمق خاص دارید، یک عمق سنج می تواند کار شما را آسان کند و  این به شما کمک می کند بدون خطا به طور مداوم کار کنید.

  • جنس مته

داشتن طیف گسترده ای از مته هنگام استفاده از دریل گزینه های بیشتری را برای شما فراهم می کند. هنگام خرید مته به صورت آنلاین، می بایست لوازم جانبی مختلفی را جستجو کنید که می تواند در بهبود عملکرد کلی ابزار به شما کمک کند. بهتر است مته هایی از جنس کارباید (تمام الماس ) را انخاب کنید که بسیار بادوام هستند.

  • چکشی یا چکشی چرخشی؟

همانطور که در حال جستجوی محصولات برای خرید هستید، ممکن است ابزاری را ببینید که به صورت چکش چرخشی  عمل می کند. این یک دستگاه قدرتمند بوده و نسبت به دریلهای چکشی بزرگتر، سنگین تر و گرانتر هستند. به این ترتیب، در صورتی که مجبور به ایجاد سوراخ های بزرگتر هستید که دریل چکشی نمیتواند این کار برای شما انجام دهد، بهتر است  از یک بتن کن استفاده نمایید.

خرید بهترین دریل بتن کن

دریل چکشی برقی بهتر است یا شارژی؟

این که آیا شما یک دریل شارژی می خواهید یا برقی، واقعاً به میزان کار شما بستگی دارد. اگر کار زیاد و سنگینی با آن انجام می دهید، بهتر است نوع برقی آن را انتخاب کنبد چرا که مواد  منبع برقی بالا و ثابت را ایجاد می کند.

یکی دیگر از عواملی که باید در نظر بگیرید،مکان است. اگر محدودیت دسترسی به برق دارید و یا همزمان باید در مکان های مختلفی کار کنید که در برخی از آنها پریز برق وجود ندارد،نوع شارژی مناسب شماست. در غیر این صورت، بهتر است به دنبال قدرت بیشتر باشید تا بتوانید کار را بهتر انجام دهید.

لازم به ذکر است که برخی از مدل های این دستگاه ها دارای باتری های اضافه هستند  و برخی از مدلها دارای باتری های هستند که می توانند در مدت زمان ۳۰ دقیقه ای به طور کامل شارژ شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.