مدرن ترین روش های پاک کردن رنگ چوب

مدرن ترین روش های پاک کردن رنگ چوب

آشنایی با ابزار

جدیدترین روش های رنگ زدایی از چوب

ممکن است بخواهید رنگ مبلمان چوبیتان را تغییر دهید یا لوازم چوبی قدیمی منزتان را نوسازی نمایید. اما نمیدانید که چگونه باید رنگ چوب را از بین ببرید. برداشتن رنگ از چوب با روش های سنتی مانند سنباده کشیدن، کار سختی است اما نگران نباشید گزینه های مختلفی وجود دارد که این کار سخت را برای برایتان آسان می کند. در این مقاله، به معرفی مدرن ترین روش های پاک کردن رنگ چوب پرداخته شده است.

رنگ زدایی از چوب با سشوار صنعتی

سشوار صنعتی برای از بین بردن رنگ از چوب بسیار آسان تر از استفاده از کاغذ سنباده است، اما اگر روش استفاده درست از آن را ندانید، کار خطرناکی است. برای همین برای کار کردن با این ابزار برقی به یکسری از تجهیزات ایمنی نیاز دارید. همیشه از عینک و ماسک صورت استفاده کنید.
استفاده از گرمای زیاد روی چوب خطرناک است، زیرا چوب به راحتی می تواند آتش بگیرد بنابراین داشتن منبع آب بسیار مهم است. دستگاه را روشن کنید و آن را در فاصله ۶ تا ۸ اینچی از چوب نگه دارید. دستگاه را را به آرامی در سطح چوبی حرکت دهید. این امر سبب ضعیف شدن رنگ می شود اما تمرکز گرمای بیش از حد در یک نقطه باعث سوزاندن چوب می شود و به آن آسیب می رساند. وقتی رنگ را ضعیف کردید، کمی چروک می شود. در این مرحله ضایعات رنگ را ضمن اینکه هنوز گرم است با دقت از روی چوب بردارید.

رنگ زدایی از چوب با سشوار صنعتی

رنگ زدایی از چوب با سنباده زن برقی

یکی دیگر از روش های از بین بردن رنگ از چوب، سمباده زدن است. سنباده یکی از بهترین لایه بردار های چوب به شمار می رود و لایه برداری با استفاده از آن دقیق و تمیز از آب در می آید. سنباده زدن با دست، کار سخت و زمان بری است اما راهکار ما برای شما استفاده معرفی دستگاه سنباده زن برقی است. با این دستگاه به راحتی می توانید رنگ را از روی چوب بردایید اما ایراد این روش، این است که در هنگام رنگ زدایی، رنگ به ورق سمباده می چسبد و شما مجبورید، چندین بار ورق سمباده را تمیز نمایید. این دستگاه، مدل های مختلفی دارد و شما می توانید از سنباده دیسکی یا لرزان با ورق های زبر استفاده کنید.

رنگ زدایی از چوب با رنگ تراش برقی

یکی دیگر از مدرن ترین روش های پاک کردن رنگ چوب، استفاده از دستگاهی به نام رنگ تراش است که شبیه به رنده برقی است. این دستگاه برای رنگ زدایی یکنواخت سطوح صاف و بدون حجم چوبی ایده آل است. اما حواستان باشد قبل از شروع کار، میخ و منگنه های موجود در سطح چوب را بردارید.
شرکت متابو دستگاه رنگ تراشی طراحی نموده است که برای نوسازی و تعمیرات لوازم چوبی بسیار ایده آل است و سبب صرفه جویی در زمان می شود. این دستگاه رنگ و لاک را از تمامی سطوح چوبی مانند درب و پنجره های چوبی می زداید. تیغه های جانبی داشته و به همین دلیل مناسب کار با شکاف ها است. در ضمن عمق تراشیدن آن نیز قابل تنظیم می باشد. این دستگاه براده و غبار حاصل از کار را با با اتصال به سیستم جاروبرقی جمع آوری می نمابد.

رنگ زدایی از چوب با رنگ تراش برقی

رنگ زدایی از چوب با  فشار آب

با استفاده از از پمپ‌های هیدرولیکی فشار بالا نیز می توانید رنگ را از نما های چوبی، کف پوش‌های چوبی در فضای آزاد و استخرها بزدائید. با استفاده از این متد می توانید، کار رنگ زدایی را به راحتی انجام دهید در صورتی که بدون وجود این نوع تجهیزات، این کار عملا غیر ممکن و سخت می باشد.

نتیجه

روش های سنتی رنگ زدایی رنگ از سطوح چوبی بسیار سخت و زمان بر است. ما در این نوشته ضمن معرفی روش های مدرن رنگ زدایی از سطوح چوبی، سعی نمودیم شما را با روش هایی آشنا سازیم که بتوانید به راحتی و سهولت و در مدت زمان کم این کار را انجام دهید.

ما در مجموعه دکتر ابزار تلاش داریم تا شما را با بهترین راهکارها و بهترین ابزارها آشنا سازیم تا بتوانید سریع تر نیاز و خواسته خود را برطرف نمایید. در صورتی که نیاز به مشاوره تخصصی در زمینه خرید ابزارآلات دارید، با مشاوران ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *