استفاده از ژنراتور برق در باغ

استفاده از ژنراتور برق در باغ

تعمیر و نگهداری ابزار

نکات ایمنی استفاده از ژنراتور برق در باغ

این روزها تعداد زیادی ابزار برای انتخاب وجود دارد که امور باغبانی را بسیار آسان می کند. بیشتر این ابزارها با برق اصلی، باتری یا بعضی موارد با سوخت بنزین کار می کنند. گاهی اوقات ممکن  است در حال تعمیر نرده ها، کار بر روی سوله یا کار با وسیله نقلیه خود باشید. دسترسی به برق می تواند همه این موارد را کنترل کند و برای یک تولید کننده می تواند یک سرمایه گذاری عالی باشد.

موتور برقها هنگام کار در باغ، بسیار کاربردی و مفید هستند. به طور معمول اگر بتوان از وسایل برقی در یک باغ، بدون استفاده از لوازم برقی با کابل های بلند برق(که گزینه ناامنی است) استفاده نمود، خرید یک ژنراتور جدید یا دست دوم توصیه می شود چرا که بهترین گزینه ممکن است. اما لازم به ذکر است که توجه به یک سری نکات در هنگام استفاده از این تجهیزات گاراژی لازم و ضروری است که در ادامه به آن پرداخته شده است:

انتخاب موتور برق مناسب برای ابزارهای باغبانی

اگر از ابزارهای کوچک برقی مانند دریل برقی، اره، سنباده و سایر وسایل کوچک استفاده می کنید. یک ژنراتور کوچک قابل حمل بسیار عالی خواهد بود. همچنین برای اره های برقی و ماشین های چمن زنی مناسب خواهد بود. این لوازم خانگی معمولاً کمتر از ۳۰۰۰ وات مصرف خواهند کرد و همین امر در حد توان یک موتور برق کوچک قابل حمل است. اگر از ابزارهای برقی بزرگتری مانند کمپرسورهای بزرگ هوا استفاده می کنید، باید یک موتور برق بزرگتر قابل حمل را در نظر بگیرید.

انتخاب موتور برق مناسب برای ابزارهای باغبانی

نکات ایمنی استفاده از موتور برق ها 

در این بخش ۷ مسئله مهم در رابطه با ژنراتورهای قابل حمل وجود دارد که توجه به آنها بسیار مهم و حیاتی می باشد:

  1. حتی اگر درب ها کاملاً باز باشند، این دستگاه  نباید در گاراژ، خانه، انبار، زیرزمین و حتی محیط های بسته با سیستم تهویه نگه داشته شود چرا که خطر مونوکسیدکربن وجود دارد که یک گاز بی بو است و می تواند کشنده باشد. لذا دستگاه هشدار دهنده گاز مونوکسید کربن با باطری پشتیبانی در خانه و محل کار، ضروری است.
  2. دستگاه مذکور نباید در زیر باران نگه داشته شود لذا استفاده از یک سایبان یا آلاچیق می تواند در این مواقع کمک کننده باشد. در ضمن قبل از راه اندازی حتما باید دست کاملا خشک باشد.
  3. در حالی که دستگاه داغ است، سوخت گیری نباید انجام شود. پاشیدن سوخت روی یک شی داغ، می تواند خطر آفرین باشد. بنابراین می بایست اجازه داد تا دستگاه خنک شود.
  4. برای استفاده از بنزین، بهتر است آن را در ظروف مناسب طراحی شده برای این کار نگه داری کرد. ذخیره بنزین در ظروف نامناسب می تواند باعث وقوع یک حادثه بزرگ شود.
  5. نگهداری و حفاظت از موتور برق ها بسیار مهم است، بنابر این داشتن سوخت در دسترس، اهمیت به سزایی دارد، چرا که هرگز مشخص نیست که  چه زمانی ممکن است به برق نیاز باشد.
  6. عدم تست دستگاه با برق خانگی، نکته دیگری است که می بایست به آن توجه شود. چرا که ممکن است سبب آسیب به تمامی دستگاه های موجود در خانه شود.
  7. نباید از موتور برق که برای تولید مقدار زیادی برق، در زمان خاص طراحی شده است را به صورت اشتباه به کار گرفت. در واقع می بایست خروجی الکتریکی به گونه ای باشد که احتمال برق گرفتگی به صفر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *