تعمیر ژنراتور های قابل حمل

تعمیر ژنراتور های قابل حمل

تعمیر و نگهداری ابزار

چگونگی تعمیر ژنراتور های قابل حمل

آیا تابه حال سعی کرده اید که ژنراتور خود را تعمیر کنید. در اینجا نحوه رفع چند مشکل آمده است که می توان قبل از تماس با متخصصان در صورت لزوم، انجام داد. با دکتر ابزار همراه ما باشید.

بررسی میزان سوخت

یکی از مهمترین دلایل خرابی این دستگاه ها صرفاً نداشتن سوخت کافی است. به خصوص اگر آخرین باری که از آن استفاده کرده اید، سال گذشته بوده است. علاوه بر بررسی مقدار سوخت، حتماً کیفیت سوخت را نیز بررسی کنید تا سبب مسدود شدن موتور دستگاه نشود. در صورتی که این اتفاق برای موتور برقتان افتاده است، می توانید با یک مکانیک تماس بگیرید.

چک کردن روغن 

بسیاری از این دستگاه ها، دارای چک خودکار روغن هستند و در صورت پایین آمدن سطح روغن به طور خودکار خاموش می شوند. سطح روغن را با قطره چک کنید و در صورت لزوم روغن اضافه کنید تا به سطح مورد نظر برسد. همچنین بررسی کنید که آیا ژنراتور به تعویض روغن نیاز دارد یا خیر.

چک کردن روغن موتور برق های قابل حمل

تعویض فیوزها و قطع کننده های مدار 

اگر دستگاه در حال کار است اما برق تولید نمی کند، ممکن است یک فیوز را منفجر کرده یا یک قطع کننده مدار را قطع کرده باشد.تعویض فیوزها و قطع کننده های مدار به راحتی این مسئله را حل می کند. با این حال، برای جلوگیری از تکرار این اتفاق، سعی کنید قبل از راه اندازی مجدد موتوربرق، بررسی کنید که چه عواملی باعث از بین رفتن یا منفجر شدن آنها شده است.

بررسی میزان بار 

یک مشکل رایج این است که یک موتور برق، بیش از حد بار دارد و به سادگی نمی تواند انرژی کافی تولید کند. در واقع هر ژنراتور قابل حملی برای کنترل یک بار الکتریکی خاص طراحی شده است که نباید بیش از آن باشد. چیزی که بسیاری از مردم متوجه آن نیستند،این است که برخی از لوازم خانگی هنگام شروع کار انرژی بیشتری نسبت به زمانی که کار می کنند، برق می گیرند. موتوربرق ممکن است بتواند بار عملیاتی را تأمین کند، اما بار شروع را که می تواند در هر جایی تا پنج برابر بیشتر باشد، تأمین نمی کند. با حذف موقت برخی از موارد، مشکل را حل کنید و آنها را به تدریج اضافه کنید.

تعمیر موتور برق های قابل حمل

نتیجه گیری:

بهترین راه پیشگیری از بروز هرگونه مسئله در وهله اول انجام اقدامات احتیاطی لازم و نگهداری دستگاه است. اطمینان حاصل کنید که سرویس دهی صحیح و به موقع دستگاه را انجام داده باشید، حتی اگر به طور منظم از آن استفاده نکنید. همچنین قطعاتی را که ممکن است در بالاتر از حد معمول آنها استفاده شود، تعویض کنید. و در آخر، به یاد داشته باشید که از روغن و سوخت با کیفیت خوب استفاده کنید زیرا آنها در کل موتور در تماس با اجزای مختلف گردش می کنند. اگر هنوز موتور برقتان مشکلی دارد یا از انجام مراحل بالا اطمینان ندارید، بهتر است از متخصص کمک بگیرید.

2 پاسخ در “تعمیر ژنراتور های قابل حمل

  1. سایت مفیدی طراحی کردید. خدماتتون رو به صورت حرفه ای ارائه می کنید.از فروشگاه اینترنتی تون جعبه ابزار خریداری کردم و از خریدم بسیار راضی هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *