آموزش کار با منگنه کوب

آموزش کار با منگنه کوب

آشنایی با ابزار آموزش های کاربردی

آموزش گام به گام کار با منگنه کوب

ما در مجله خبری دکتر ابزار تلاش داریم با ارائه محتوای مفید آموزشی، سهم کوچکی در بالابردن میزان آگاهی افراد و متخصصین در حوزه ابزار داشته باشیم. در این مقاله از سری مقالات آموزشی کار با ابزار آلات بوده و در آن تلاش داریم کارکرد صحیح و مناسب منگنه کوب را بیان کنیم. آموزش کار با منگنه کوب به شما کمک خواهد کرد تا به راحتی و بدون خطا با این نوع ابزار ها کار کنید. در واقع با مطالعه این مقاله، آموزش گام به گام کار با انواع منگنه کوب های بادی و برقی را فرا خواهید گرفت. با ما همراه باشید:

آموزش کار با منگنه کوب برقی

دستگاه را از برق جدا کرده و قبل از شروع از قفل ایمنی استفاده نمایید

ابتدا باید دستگاه از برق بکشید و قفل ایمنی را پیدا کرده و قفل را به چپ یا راست تغییر دهید یا آن را به سمت ماشه فشار دهید تا ماشه در جای خود قفل شود.
دستگاه شما ممکن است قفل ایمنی نداشته باشد. در این حالت، در حالی که قطعات اصلی را بارگیری می کنید،مراقب باشید. 

دکمه های خروج مخزن را از پشت دستگاه پیدا کنید

با پیدا کردن این دکمه می توانید، مخزن قرا گیری سوزن منگنه را بیرون بیاورید. به قسمت عقب دستگاه و به سمت پایین نگاه کنید. برای اینکه مخزن را بیرون بیاورید بعد از پیدا کردن دکمه، همانند شکل زیر آن را بیرون بکشید.
اگر نمی دانید دکمه مخزن منگنه کوب برقی شما  در کجا قرار دارد، کافی است محل شلیک دستگاه  را بیابید، در این صورت دکمه باید در طرف مقابل و انتهای آن باشد.

خرید ابزار برقی
مشاهده و مقایسه انواع ابزار برقی در فروشگاه دکتر ابزار

دکمه خروج مخزن را فشار داده و آن را بیرون بکشید

انگشتان خود همانند شکل، در هر دو طرف قرار داده و قبل از بیرون کشیدن فشار دهید. با این کار، مخزن بارگذاری سوزن منگنه بیرون می آید.

سوزن منگنه ها را به صورت وارونه در مخزن قرار دهید

یک ردیف از سورن منگنه ها را به صورت وارونه در مخزن قرار داده و به سمت بالا در محفظه قرار دهید و آنها را به سمت جلو دستگاه بکشید. دستگاه را وارونه نگه دارید تا در جای خود نگه داشته شود.

مخزن را مجدداً از داخل محفظه بیرون بکشید تا به درستی در جای خود قرار گیرد

دکمه باز شدن مخزن را همانند شکل با دستانتان نگه دارید و مخزن را به داخل محفظه فشار دهید. صدای کلیک به شما اطلاع می دهد که مخزن در جای خود قرار گرفته است. اگر صدای کلیک را نمی شنوید، سعی کنید مخزن را بیرون بکشید و دوباره آن را به داخل فشار دهید.

آموزش کار با منگنه کوب بادی

در مقاله پیشین درباره کاربردها و ویژگی های این دستگاه، اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم،برای اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

بهترین منگنه کوب

کمپرسور را خاموش کرده و آن را از دستگاه جدا کنید

دکمه پاور در پشت کمپرسور باد را بزنید و بعد از خاموش کردن آن، سرپیچ را که در قسمت انتهایی منگنه کوب قرا دارد، شل کرده و از شیلنگ اتصال آن به کمپرسور جدا کنید. سپس اگر ماشه قفل دارد، حتماً آن را فعال کنید.

خرید کمپرسور باد
مشاهده و خرید انواع کمپرسور باد در فروشگاه دکتر ابزار

برای بارگذاری سوزن منگنه، اهرم جلوی دستگاه را فشار دهید

اهرم قسمت جلوی دستگاه را فشار دهید و میله را از دستگاه بیرون بکشید تا مخزن جدا شود. اطمینان حاصل کنید که میله در جای خود قفل شده باشد. این میله در واقع میله ای است که مخزن را در محل خود نگه می دارد و اطمینان می دهد که حرکت نمی کند. بیشتر منگنه کوب های بادی به این شکل طرحی و ساخته شده اند.

خرید ابزار بادی
مشاهده و مقایسه انواع ابزار بادی در فروشگاه دکتر ابزار

سوزن های منگنه را بر روی ریل مخزن دستگاه قرار دهید

برای بارگذاری منگنه ها در داخل دستگاه، باید آنها را طوری قرار دهید که پایه های آن در دو طرف ریل قرار گیرد و  اطمینان حاصل کنید که به درستی در جای خود قرار گیرند.

اهرم جلوی دستگاه را رها کنید تا میله در جای خود قرار گیرد

مچددا اهرم جلوی دستگاه را فشار دهید تا میله در جای خود حرکت کرده و منگنه ها در مخزن جای گیرند. دستگاه باید بطور خودکار منگنه ها را در جای خود قرار دهد. به یاد داشته باشید که هرگز میله را وادار نکنید تا روی قسمت های اصلی فشار بیاورد. این کار می تواند بعداً مشکل ساز شود و سبب گیر کردن سوزن در دستگاه شود.

دستگاه را تست کنید

دوباره به کمپرسور وصل شوید و قبل از کار با دستگاه، از عینک ایمنی استفاده کنید. سپس قسمت جلوی دستگاه را روی یک تکه چوب قرار دهید و سپس ماشه را بکشید. سعی کنید برای تست از قطعه چوبی استفاده کنید که تقریباً به ضخامت مواد واقعی باشد.

نتیجه گیری:

اگر قصد خرید منگنه کوب را دارید، ابتدا در رابطه با هر یک از مدل های بادی و برقی و شارژی تحقیق کرده و بررسی کنید که کدام یک از آنها مناسب و متناسب با نیاز شماست و می تواند به اصلاح جوابگوی کار شما باشد. از آنجایی که تنوع مدل ها و برندهای موجود در بازار برای خرید چنین دستگاه هایی زیاد است، می توانید در فروشگاه دکتر ابزار انواع مدل ها را مشاهده و مقایسه و در نهایت  متناسب با بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته اید، مبادرت به خرید نمایید.

در صورتی که نیاز به مشاوره دارید نیز می توانید با مجموعه دکتر ابزار تماس بگیرید و مشاوره تخصصی رایگان پیش از خرید دریافت نمایید. مشاوران ما بهترین مدل ها را متناسب با نیاز شما معرفی خواهند نمود. و در آخر در صورتی که تجربه ای در زمینه کار با این دستگاه ها دارید یا دستگاهی خریداری نموده اید که از کار با آن راضی هستید در قسمت دیدگاه ها، آن را به مخاطبان ما معرفی نمایید.

خرید منگنه کوب بادی
مشاهده و مقایسه انواع منگنه کوب بادی در فروشگاه دکتر ابزار

1 پاسخ در “آموزش کار با منگنه کوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *