برش خط مستقیم با اره عمود بر

برش خط مستقیم با اره عمود بر

آموزش های کاربردی

آموزش برش خط مستقیم با اره عمودبر

برای برش یک خط مستقیم با عمود بر، بیشتر به یک خط برش دقیق و یک تیغ اره تیز نیاز است. اگر چه اره عمودبر برای برش خطوط منحنی است، اما می توان برای برش یک خط مستقیم از آن کمک گرفت.. اما توجه به این نکته ضروری است که ابزارهای دیگری نیز هستند که برای برش مستقیم توصیه می شوند زیرا کارآیی بیشتری دارند و به طور طبیعی یک خط مستقیم تر را می برند اما در صورت لزوم می توان از عمود بر استفاده کرد.به علاوه، از این اره می توان یک خط مستقیم را در طیف گسترده ای از مواد، از چوب گرفته تا پلاستیک، ورق های فلزی و حتی کاشی و سرامیک برش داد.
روش استفاده از این دستگاه، جهت برش یک خط مستقیم بسته به خط مستقیمی که باید برش داد تا حدودی متفاوت است. این ارهها  قادر به ایجاد برش عرضی، برش های ضخیم و برش های مورب در یک مجموعه گسترده ای از مواد هستند.

خرید اره عمودبر
مشاهده و مقایسه انواع اره عمودبر در فروشگاه دکتر ابزار

آموزش برش خط مستقیم با اره عمود بر

وسایل لازم برای برش یک خط مستقیم با اره عمودبر

اول یک روش برای مشخص کردن خطوط برش مستقیم و دقیق نیاز است. یک متر اندازه گیری و یک مداد دو مورد ضروری برای کشیدن خط مستقیم می باشند. مورد بعدی که به آن نیاز است، مجموعه تیغه اره است. تیغه های ضخیم در چوب کمی بهتر عمل می کنند زیرا انعطاف پذیری کمتری نسبت به آنها دارند.و در آخر اینکه، مجموعه ای از راهنماها کمک بزرگی می کنند تا اطمینان حاصل شود که برش های مستقیمی که انجام می گردد، هر بار تمیز و سازگار هستند. حتی مجموعه ای از گیره ها ویک لبه یا حتی یک تکه چوب نیز تفاوت زیادی ایجاد می کند، به شرطی که یک حصاری باشد که کفی اره بتواند در برابر آن قرار بگیرد.

نحوه انجام برش مستقیم کوتاه با اره عمود بر

برای انجام این کار، به سادگی می توان یک خط برش گذاشته و کار را شروع و آن را تا انتها دنبال کرد. ابتدا می بایست اندازه برش با استفاده از متر اندازه گیری و با مداد علامت گذاری کرد و همانند شکل مراحل کار انجام شود. عمود بر می بایست در نزدیکی برش قرار بگیرد،در حالی که کف روی چوب قرار دارد، دستگاه  را روشن کرده تا سریع کار کند، سپس  می توان آن را به آرامی وارد قطعه کار کرد تا برش  انجام شود.

نحوه انجام برش مستقیم کوتاه با عمودبر

این عادت خوبی است که قبل از ایجاد برش، ابتدا تیغه اره را از نظر صاف بودن و تراز بودن بررسی کرد. تیغه را با یک گونیا سریع چک کنید تا مطمئن شوید کاملاً عمود بر کف است. تیغه ای که خم باشد یا از تراز  خارج شده باشد،می تواند بریدگی را خراب کند.

برش مستقیم کوتاه با عمود بر

در ضمن باید اطمینان حاصل شود که قطعه کار در طول برش محکم بسته شده باشد و تا رسیدن به انتها بر روی خط برش تمرکز دارد.

نحوه انجام برش مستقیم کوتاه با اره عمودبر

نحوه انجام برش مستقیم طولانی با اره عمودبر

برشهای طولانی و مستقیم، چه روی چوب، چه ورقهای فلزی، بهتر است با استفاده از حصار انجام شود. برای ساختن حصار، می توان از یک گیره کمک گرفت و آن را به موازات خط برش محکم بست.

نحوه انجام برش مستقیم طولانی با اره عمود بر

هنگام استفاده از دستگاه، کفی اره عمود بر در برابر این حصار قرار خواهد گرفت، از این رو باید در یک فاصله مشخص از خط برش، گیره را بست.

برش مستقیم با اره عمودبر

هنگام بررسی اینکه تیغه از خط برش پیروی می کند، بر کفی دستگاه در برابر حصار باید دقت نمود. تیغ اره، کار برش قطعه کار را بدون نیاز به فشار دادن سخت روی مواد انجام می دهد.

برش خظ مستقم

ایجاد برش مستقیم در مواد سخت با عمود بر

در واقع برش خطوط مستقیم در مواد سخت تر مانند کاشی و فلز همانند فرآیندی که در بالا مطرح شد، قابل انجام است اما معمولاً هنگام برش باید از سرعت کم دستگاه استفاده نمود. همچنین ممکن است نیاز باشد که آب یا روغن به قطعه اضافه شود تا در حین برش تیغه خنک شود.

خرید ابزار نجاری
مشاهده و مقایسه انواع ابزار نجاری در فروشگاه دکتر ابزار

نتیجه گیری:

در این مقاله با برش خط مستقیم با عمودبر یعنی( برش در مواد سخت،برش مستقیم طولانی، برش مستقیم کوتاه و برش یک خط مستقیم) آشنا شدید. امیدواریم با راهکارهایی که ارائه شده، بتوانید بهترین نتیجه را در هنگام کار کسب کنید. و اما در آخر از شما می خواهیم، اگر سوالی در این زمینه  برایتان پیش آمده یا اینکه تجربه ای در این زمینه دارید، با ما و مخاطبان ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.