اطلاعات فنی درباره دریل ها

اطلاعات فنی درباره دریل ها

عمومی

اطلاعات تخصصی درباره دریل ها

دریل ها یکی از پر طرفدارترین و پر مصرف ترین ابزارهای موجود در بازار می باشند که در واقع انجام بسیاری از کارها بدون آنها، عملا غیر ممکن خواهد بود. از این رو تولید کنندگان این نوع محصولات برای انجام بهتر و هر چه سریع تر و راحتتر از ابزارهای این چنینی، قابلیت ها و امکاناتی را برای آنها تعریف نموده اند که در این مقاله قصد داریم به تفصیر هریک از آنها بپردازیم. هدف ما در مجموعه دکتر ابزار آگاه نمودن هر چه بیشتر مشتریان عزیز می باشد. پس با ما همراه باشید.

اطلاعات تخصصی درباره دریل ها

کلید پاور دریل چیست؟

ساده ترین سوال در رابطه با دریلها در رابطه با کلید پاور( کلید روشن و خاموش کردن) است. تولید کنندگان این نوع از ابزارها در ساخت محصولات خود این کلید را به سه شکل ساده، دیمردار و کپسولی طراحی نموده اند که هر یک از این کلیدها، قابلیت هایی دارد که در ادامه به آنها پرداخته شده است:

  • نوع ساده: با فشردن کلید پاور، دستگاه روشن و شروع به حرکت می نماید و پس از رها کردن کلید، دستگاه خاموش می گردد.
  • نوع کپسولی: با میزان فشار به کلید، سه نظام حرکت کرده و با کم و زیاد کردن میزان فشار سرعت چرخش سه نظام دریل کم و زیاد می گردد.
  • نوع دیمردار: یک ولوم تنظیم سرعت بر روی کلید پاور تعبیه شده است که می توان سرعت دلخواه را جهت انجام کار مورد نظر انتخاب نمود و سرعت از طریق دیمر نصب شده بر روی کلید تعیین می گردد.

بهترین دریل خانگی


خط کش یا عمق سنج دریل چیست؟

با استفاده از این قابلیت به راحتی میتوانید عمق مشخصی از سطوحی که قصد دریلکاری را دارید، مشخص نمایید. برای این کار خط کشی برای این نوع دریلها در نظر گرفته شده است که معمولا روی دسته محصول و به موازات سه نظام قرار میگیرد. شیوه کارکرد این خط کش به این صورت می باشد که وقتی عمق سوراخ کاری به حد تعیین شده می رسد، خط کش اجازه پیشروی به مته را نمیدهد.


بهترین دریل صنعتی


کلید چپگرد و راستگرد دریل چه کاربردی دارد؟

با استفاده از این قابلیت که در برخی از دریلها تعبیه شده است، می توان زمانی که مته در سوراخ گیر کرده است، با دور مخالف، آن را از سوراخ خارج نمود و به اصلاح از مهلکه نجات پیدا کرد. از دیگر کاربردها و قابلیت هایی که این کلید دارد،باز و بستن پیچ می باشد که بهتر است از آن برای این منظور استفاده نشود چرا که برای این کار، بهتر است از پیچ گوشتی شارژی یا برقی که مخصوص این کار طراحی و روانه بازار شده است، استفاده نمود.در غیر این صورت و استفاده از دریل برای بستن پیچ ممکن است پیچ بیش از حد سفت شود یا هرز گردد. چرا که اغلب دریلهایی که کلید تنظیم دور دارند، فاقد قابلیت ترکمتر هستند.

دکمه قفل کن کلید پاور در دریلها چه کاربردی دارد؟

این قابلیت زمانی به کمک می آید که کاربر قصد دارد دستگاه را در حالت روشن و بدون فشردن کلید پاور، روشن نگه دارد. در این حالت کافی است کلید قفل کن را در حالت روشن نگه داشت. برای استفاده از پایه دریل ستونی بهتر است دریلی خریداری نمایید که این قابلیت را داشته باشد چرا که در این صورت دریلتان را می توانید روی پایه نصب نموده و کلید پاور را روشن نگه داشته و کلید قفل کن را فشار دهید.


تبدیل دریل به دریل ستونی


نتیجه گیری

در صورتی که قصد خرید بهترین دریل خانگی یا صنعتی را دارید و اطلاعات کافی در این رابطه ندارید می توانید با فروشگاه اینترنتی دکتر ابزار تماس گرفته و مشاوره رایگان و تخصصی در رابطه با چگونگی خرید، انتخاب بهترین برند، انتخاب دریل مناسب با توجه به نوع کاربری و … را دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.