متر لیزری چیست؟

بهترین متر لیزری

آشنایی با ابزار

خرید بهترین متر لیرزی

امروزه با پیشترفت روز افزون علم و تکنولوژی شاهد به وجود آمدن ابزارهای مختلفی هستیم که جای مدلهای قدیمی را گرفته اند و با هدف بر طرف نمودن نیاز کاربر در کوتاه ترین زمان ممکن،به وجود آمده اند. یکی از این ابزارها، متر لیزری می باشد که امروزه جایگزین خوبی برای مترهای دستی می باشند چرا که سرعت، دقت و سهولت در اندازه گیری این ابزار،حرف اول را می زند. کاربرد این  وسیله اندازه گیری در محاسبه عملیاتی ساده مانند جمع و تفریق تا محاسبه محیط ،مساحت، حجم و فاصله، فیثاغورث و در برخی مدل ها، محاسبات پیچیده تر مانند اندازه گیری چند مرحله ای، اندازه گیری غیر مستقیم و محاسبه زاویه می باشد. در ادامه با مطالعه راهنمای خرید و استناد بر آن، می توانید بهترین و کارآمدترین و جدیدترین مدل را متناسب با خواسته خود، خریداری نمایید. با ما همراه باشید.

کاربرد متر لیرزی

مزیت متر های لیزری نسبت به مترهای دستی

 • دقت بالا
 • سرعت بالا
 • سهولت در کاربری
 • کاربرد آسان
 • قابل استفاده در نور بسیار کم

راهنمای خرید بهترین متر لیزری

این ابزار اندازه گیری در مدل‌های مختلفی عرضه می گردند که هر کدام برای مقاصد خاصی طراحی شده اند. مسئله مهم این است که کدام مدل بهتر است و  چگونه می توان بهترین متر لیزری را خریداری نمود؟ برای رسیدن به این هدف و خرید محصولی که بتواند نیازتان را بر طرف نماید، لیستی از فاکتورهایی که نقش مهمی در انتخاب شما دارند، آورده شده است. شما می توانید با توجه به این گزینه ها و سنجش هر یک از آنها،با خیالی آسوده مبادرت به خرید نمایید.

خرید بهترین متر لیزری

 • قیمت

همان طور که گفته شد، مترها در مدل های مختلف و با ویژگی های مختلف تولید و عرضه می گردند. هر چه ویژگی ها و امکانات دستگاه بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. اگر قیمت دستگاه برایتان مهم است باید با توجه به بوجه ای که دارید،گزینه مناسب کارتان انتخاب نمایید. البته باید به این نکته توجه نمایید که اگر به دنبال مدل‌های ارزان‌تر هستید، باید از برخی از ویژگی برتر چشم پوشی نمایید. پس قبل از تصمیم گیری برای خرید، به نوع استفاده و هدفتان از خرید این دستگاه دقت نمایید.

 • دامنه اندازه گیری

نیاز به اندازه گیری فضاهای کوچک را دارید یا بزرگ؟ این مترها دامنه اندازه گیری وسیعی دارند که معمولا دامنه ای از ۲۰ تا ۲۰۰ متر را پوشش می دهند. متری را انتخاب نمایید که پوشش دهنده نیاز شما باشد.

 • نور پس زمینه صفحه نمایش

آیا متری می خواهید که بتوانید از آن در محیط های تاریک و کم نور هم استفاده نمایید؟ یا اینکه این ویژگی برایتان اهمیت ندارد؟ برای این منظور به شرایط کاری خود توجه نمایید و تصمیم بگیرید که آیا نور پس زمینه صفحه نمایش برایتان مهم است یا خیر؟

 • سرعت اندازه گیری

آیا پاسخگویی سریع برایتان اهمیت دارد؟ سرعت اندازه گیری این ابزار در مدل های مختلف متفاوت می باشد. مترهای سریع می‌توانند نتیجه را در عرض کمتر از یک ثانیه نمایش دهند اما در سایر مدل ها می تواند چند ثانیه یا بیشتر طول بکشد. این ویژگی نیز بستگی به میزان کار شما دارد به عنوان مثال اگر تنها چند شی ثابت را  اندازه گیری می کنید، زمان و در واقع سرعت پاسخویی دستگاه چندان اهمیت ندارد.

 • کیف و بند مچی

برخی از مترها دارای کیف و بند می باشند که می‌توان آن را بر روی کمربند ابزار بست اما برخی دیگر این ویژگی را ندارند. اگر برایتان اهمیت دارد که محصول خریداری شده دارای کیف باشد، به دنبال مدلی بگردید که چنین استانداردی را داشته باشد تا مجبور نشوید پول اضافه بابت خرید کیف پرداخت نمایید. مترهایی که بند دارند از امنیت بیشتری در حین کار برخوردار می باشند و از لیز خوردن آن هنگام کار جلوگیری می کند.

 • سایز و اندازه

آیا سایز دستگاه برایتان مهم است؟ آیا متری می خواهید که خوش دست بوده و بتوانید به راحتی با آن کار نمایید؟ برای این منظور باید به سایز و اندازه مدل های مختلف موجود در بازار دقت نمایید و مدلی را انتخاب نمایید که مناسب کارتان بوده و به راحتی در دستتان قرار گیرد.

 • نوع باتری

مدل‌های مختلف این دستگاه با انواع مختلفی از باتری‌ها کار می‌کنند. نوع باتری این دستگاه اهمیت بسزایی ندارد اما بهتر است متری خریداری نمایید که با باطری هایی که معمولا در دسترس دارید، کار کند.

 • میزان صدا

آیا میزان صدای دستگاه برایتان حائز اهمیت است؟ آیا در محیطی کار می کنید که با صدای بوق پی در پی دستگاه اذیت می شوید؟ اگر این موضوع برایتان مهم است، مدل بی صدا را انتخاب کنید.

 • ضد آب بودن

آیا در محیط بیرون و شرایط مرطوب کار می‌کنید؟ یا اینکه در فضای داخلی کار می کنید و ضد آب بودن دستگاه برایتان اهمیت ندارد؟ در این مورد هم باید به شرایط کارتان توجه نمایید و سپس تصمیم بگیرید.

 • حافظه داخلی

آیا حافظه داخلی دستگاه برایتان اهمیت دارد؟ در جواب این سوال باید گفت:” برخی از این دستگاه ها دارای حافظه داخلی می باشند که به کمک این ویژگی می توان بدون نیاز به یادداشت و ثبت اقلام، نتیجه اندازه گیری را می توان در حافظه نگهداری نمود. این ویژگی شامل ذخیره ۵ تا۵۰ عدد در حافظه را شامل می شود.”

 • قابلیت اتصال به تلفن همراه

برخی از مترهای لیزری پیشرفته در بازار موجود می باشند که قابلیت اتصال به تلفن همراه را دارند. این اتصال به کمک بلوتوث امکان پذیر است. برای این کار کافی است اپلیکیشن را بر روی گوشی تلفن همراه خود نصب نمایید. در این صورت به راحتی می‌توان تمامی محاسبات و اندازه گیری‌ها را ذخیره کرد.

 • ضمانت

اگر که پول زیادی بابت خرید مترلیزری پرداخته اید،به مدت و نوع ضمانت کارخانه تولیدی دستگاهتان توجه نمایید. چرا که باید نوعی تضمین وجود داشته باشد که در دراز مدت، پول پرداخته شده، ارزش داشته است. داشتن ضمانت به این معنی است که کارخانه تولیدی این محصول، از کیفیت محصول خود مطمئن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.