آموزش کار با کارواش خانگی

آموزش کار با کارواش خانگی

آموزش های کاربردی

نحوه کار با کارواش های خانگی

به این دستگاه که به آن واترجت نیز گفته می شود، ابزاری بسیاری کاربردی جهت برطرف نمودن هرگونه جرم و آلودگی از انواع سطوح است. همچنین می توان از آن به منظور شستشوی ماشین نیز استفاده نمود. روش کار این دستگاه های نظافتی به این صورت می باشد با پاشش آب با فشار بسیار بالا با استفاده از نازل و به همراه مواد شوینده، سبب نظافت سریع سطوح مختلف می شود. با استفاده از این دستگاه می‌توان حیاط، دیوار، نمای ساختمان، ماشین، دوچرخه، سنگ فرش، پله و راهرو، استخر، باغ و باغچه را به آسانی تمیز نمود.
و اما هدف از نوشتن این مقاله کمک به افرادی می باشد که برای اولین بار قصد دارند تا از کارواش خانگی خود استفاده نمایند. از این رو نحوه اتصال اجزای مختلف و در نهایت چگونگی کار با دستگاه شرح داده شده است.

مراحل کار با کارواش خانگی

 1.  مشاهده دفترچه راهنمای دستگاه و اتصال متعلقات و قسمت های مختلف دستگاه (پایه، چرخ، دسته، شلنگ و …)
 2. بعد از متصل کردن اجزای مختلف دستگاه، نوبت می رسد به قرار دادن لنس، نازل، تفنگی، مخزن مواد شوینده و کابل برق.
 3. در این مرحله می توان اقدام به اتصالات ورودی، خروجی و فیلتر آب نمود (بعد از چند بار استفاده از دستگاه، بهتر است فیلتر ورودی آب از دستگاه خارج و آن را تمیز کرد تا در هنگام مکش آب به دستگاه فشار بالایی وارد نگردد.)
 4. اتصال شلنگ ورودی به شیر آب و شلنگ دستگاه به خروجی (کارواش‌هایی با قابلیت ساکشن، نیازی به انجام این مرحله ندارند و به راحتی می‌توان شلنگ ورودی آب را در داخل استخر، سطل آب و.. قرار داد تا آب از آن مخزن مکش شود.)
 5. اتصال سیم برق به پریز برق و انتخاب نازل مورد نیاز و اتصال آن به گان ( نازل دایره ای برای سطوح سخت و نازل خطی برای سطوح حساس مثل فرش و خودرو)
 6. روشن کردن دستگاه و قرار دادن نازل به سمت محل موردنظر فشار دادن ماشه گان برای شروع به کار.

آموزش راه اندازی دستگاه کارواش خانگی


نکات فنی استفاده از کارواش خانگی

 • جلوگیری از پیچ خوردگی شلنگ و ضربه به نازل ها بسیار مهم است.
 • بهتر است در زمستان از ضدیخ برای جلوگیری از یخ زدگی پمپ استفاده نمود.
 • حرکت دست برای شستشو بهتر است به صورت رفت و برگشتی به چپ و راست و بالا و پایین باشد.
 • عدم قرار دادن مستقیم نازل  جهت شستشوی بنای خارجی ساختمان (شستشوی با کیفیت بالا با زاویه ۴۵ درجه  و فاصله مناسب)
 • بهتر است برای شروع  و جهت بر طرف کردن آلودگی ها، از مواد شوینده استفاده نکنید و بعد از تغییر نازل از ماده شوینده برای شستشو استفاده گردد.
 • توجه به فاصله گان با سطوح مورد نظر( کمتر بودن فاصله نازل تا سطح، سبب وارد شدن فشار بیشتر و از بین بردن جرم های سخت می گردد. اما در شستشوی ماشین و سطوح حساس مانند شیشه باید به این مورد توجه نمود. چرا که سبب آسیب به آنها می شود.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.