توسن بهتر است یا رونیکس؟

برند شناسی

مارک توسن بهتر است یا رونیکس؟

یکی از سوالات پر تکرار اکثر افراد در هنگام خرید این است که توسن بهتر است یا رونیکس؟ کدام برند خدمات بهتری ارائه می دهد؟ کیفیت ابزار رونیکس بهتر است یا توسن؟ و … بسیاری از سوالات دیگر. از این رو در مجله خبری دکتر ابزار قصد داریم تا اطلاعات لازم در خصوص این دو برند را ارائه نماییم تا با مقایسه این دو برند، به سوال این گروه از مصرف کنندگان پاسخ دهیم. هر چند مقایسه این دو برند کار سختی به نظر می رسد.

رونیکس بخرم یا توسن؟

در دهه هشتاد، به دلیل کمبود عرضه برندهای اصلی و شناخته شده، بسیاری از شرکت های تامین کننده بازار داخلی، کالاهایی را از کشور چین وارد نمودند. هدف از این کار، برند سازی محصولات وارداتی در بازار ایران و تامین نیازهای کاربران بوده است. با گذشت زمان این محصولات به دلیل قیمت پایین نسبت به مارک های اصلی بازار جهانی و خدمات پس از فروش خوب، کیفیت و کارایی خوب به نسبت قیمت های تعریف شده، محبوبیت خاصی در بین کاربران کسب نمودند و به اصطلاح جای خود را در بازار پیدا کردند.

 

در این میان دو برند توسن و رونیکس با سیاست های اتخاذی شرکت های مذکور، موفق به کسب جایگاه برتر شدند. و در واقع توانستند با رعایت بسیاری از اصول، بالاتر از دیگر رقبا قرار گیرند. هم‌اکنون این دو برند از پر فروش‌ترین های بازار داخلی به شمار می رود. لازم به ذکر است که کیفیت ابزارهای برندهای مذکور قابل مقایسه با برندهای اصل جهانی نیستند اما به نسبت، قیمت، کیفیت و خدمات مطلوبی دارند.

خرید ابزار توسن
مقایسه و خرید ابزار توسن از فروشگاه دکتر ابزار

مارک توسن بهتر است یا رونیکس؟

از سیاست ها و ابتکارات این دو شرکت برای جلب رضایت مستریان عزیز به قرار زیر است:

 • حل کردن مشکل کمبود سرمایه گذاری در بخش خدمات پس از فروش و جلوگیری از به تعویق افتادن خدمات به مشتریان
 • قرار دادن قطعات محصولات به صورت امانی در اختیار بخش خدمات پس از فروش در شهرهای مختلف برای سرعت بخشیدن به ارائه خدمات
 • ارسال پیک رایگان جهت ارسال دستگاه معیوب به بخش خدمات پس از فروش به منظور ارائه خدمات بیشتر
 • تحویل دستگاه مشابه به صورت امانی به کاربر در طول مدت تعمیر دستگاه (در برخی موارد)
 • برآورده کردن نیاز فوری کاربران با ارائه  ابزارهایی از برند رونیکس و توسن با قیمت هایی در حدود نصف یا یک سوم قیمت برندهای مارک، مانندبوش، متابو، آاگ، دیوالت، ماکیتا و …
خرید ابزار رونیکس
مقایسه و خرید ابزار رونیکس از فروشگاه دکتر ابزار

 


بیشتر بدانید:

تاریخچه برند رونیکس

تاریخچه برند توسن


نتیجه گیری: 

همان طور که گفته شد، کیفیت، کارایی، قیمت و خدمات پس از فروش محصولات این دو برند، تقریبا مشابه یکدیگر بوده و تفاوت آنچنانی با هم ندارند. پاسخ به سوالاتی نظیر” دریل توسن بهتر است یا رونیکس؟” یا “مینی فرز رونیکس بهتر است یا توسن؟ “و …سوالاتی از این دست، مشکل است چرا که این دو برند در بازار ایران تقریبا هم سطح می باشند.

6 پاسخ در “توسن بهتر است یا رونیکس؟

  1. هر دو برند توسن و رونیکس برند های محبوبی هست و البته دریل شارژی های زیادی هستند که کیفیت بالایی دارند. میتونید در بخش دریل شارژی دکتر ابزار اون ها رو ببینید.

 1. من یه پیچ گوشتی برقی نو رونیکس گرفتم متاسفانه در مغازه تست کردند چرخید ولی وقتی به خانه آوردم فقط چراغش روشن میشد و دستگاه نو نو کار نمیکرد نگاه کردم گارانتیش یک بار در ۱۲ ماه قابل استفاده است وقتی اقدام کردم برای رفع مشکل انقدر اذیت شدم که بردم دستگاه رو پس بدم

  1. کلید تغییر جهت روی وسط قرار گرفته . من پیچ گوشتی برقی توسن کرفتم وقتی وسط می زارم فقط چراغش روشن میشه

 2. من با توسن و رونیکس و دی سی ای کار کردم. بنظرم برند دی سی ای خیلی خیلی بهتره، رونیکس اگه اصل باشه مثل دی سی ای بسیار عالی هست ولی اگه فیک باشه به هیچ عنوان به گرد پای دی سی ای نمی‌رسه.
  مثلا من دوسال پیش، فارسی بر رونیکس ۱۵۰۰خریدم هشت تومن، اینقدر راضی بودم که دوستم رفت یه دونه فارسی بر رونیکس ۲۰۰۰ خرید شش تومن. من تعجب کردم که چرا مال من که کوویکتره ولی گرونتره، نهایت بعداز چند ماه کار متوجه شدیم که فارسی بر دوستم در حالت فارسی و برش اریب خیلی ضعیفه و اصلا قابل قیاس با دستگاه من نیست. اونجا فهمیدم مارک رونیکس فیک زیاد داره و خیلی راحت سرتون کلاه می‌ره. اما دی سی ای اینطور نیست، بسیار پرقدرت، بشدت خر کار و محکم، خصوصا در مبحث دریل شارژی، به جرات میگم در عملکرد هیچ تفاوتی با ماکیتا نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.