تفاوت دریل چکشی و پیچ گوشتی و دریل شارژی

تفاوت دریل چکشی و پیچ گوشتی و دریل شارژی

آشنایی با ابزار

فرق دریل چکشی و پیچ گوشتی و دریل شارژی

سوراخ کاری و باز و بستن پیچ آسان است به شرطی که ابزار مناسب برای آن داشته باشید. آیا برای انجام این کارها چه ابزاری را باید انتخاب کرد تا نتیجه مطلوبی حاصل شود؟

وقتی وارد فروشگاه های ابزاآلات شوید، دریلها و پیچ گوشتی های برقی و شارژی مختلفی را خواهید دید که کاملا شبیه هم هستند. اینها به ظاهر شاید شبیه یکدیگر باشند اما اختلافات ظریفی دارند که آنها را از یکدیگر متمایز می کند. هر یک از آنها برای انجام کاری خاص طراحی شده اند.
آیا به دنبال خرید دریل هستید تا پروژه خاصی را با آن انجام دهید پس قبل ازخرید،بهتر است تفاوت سه دستگاه  را بدانید. این راهنما به منظور کمک به شما در مرتب سازی آنچه که برای لیست کاری خود نیاز دارید، این سه دستگاه را در کنار هم قرار می دهد و تفاوت های و کاربردهای هر یک را بیان می نماید. با دکتر ابزار همراه باشید.

دریل شارژی

از دریلهای شارژی در درجه اول برای ایجاد سوراخ و پیچهای محرک استفاده می شود. بیشتر افراد این دستگاه را به عنوان اولین وسیله در کیت خود خریداری می کنند. زیرا تقریباً برای انجام هر کار خانگی، خواه آویز یک میله پرده یا مونتاژ یک مبلمان، میتواند مناسب و کارآمد باشد. از انواع مختلف مته های مخصوص برای انجام کارها،می توان استفاده نمود.

خرید دریل شارژی
مقایسه و خرید انواع دریل شارژی در فروشگاه دکتر ابزار

دریل شارژی

پیچ گوشتی شارژی 

پیچ گوشتی ضربه ای فقط پیچ ها را به حرکت در می آورد. اما قدرت بیشتری برای انجام کارهای سخت را دارد که شامل کنترل پیچ های بزرگتر در سریعترین زمان. این ابزار در این مواقع می تواند کارآمدتر از دریل شارژی باشد. و در واقع انتخاب بهتر برای پروژه های نجاری است که شامل بستن بسیاری از اتصال دهنده های بزرگ مانند ساخت آلاچیق یا قفسه کتاب است. این وسیله کاربردی از ویژه ترین دستگاه در بین این سه مورد می باشد. زیرا به طور معمول فقط برای پیچ های محرک استفاده می شوند.

خرید پیچ گوشتی شارژی
مقایسه و خرید انواع پیچ گوشتی شارژی در فروشگاه دکتر ابزار

پیچ گوشتی شارژی 

دریل چکشی

دریل چکشی برای سوراخکاری سنگ، آجر،بتن و دیگر مواد طراحی شده است. همچنین دریلهای چکشی به طور معمول تنظیماتی دارند که با استفاده از آنها می توان عملکرد چکشی دستگاه را غیر فعال نمود. در این صورت کارهایی که با استفاده از دریل شارژی انجام می دادید، می توانید با این دستگاه نیز انجام دهید.

دریل چکشی

ویژگی های دریل شارژی، پیچ گوشتی ضربه ای و دریل چکشی

هر نوع دریلی از یک حرکت منحصر به فرد برای انجام کار استفاده می کند

یک دریل شارژی از نیروی چرخشی مداوم برای هدایت پیچ به سطح استفاده می کند. یک پیچگوشتی شارژی نیز از نیروی چرخشی استفاده می کند، اما همراه با نیروی سریع در جهت چرخش که به حرکت پیچ کمک می کند. به همین ترتیب، یک دریل چکشی نیز از نیروی چرخشی استفاده می کند، اما یک نیروی چکش یا کوبش قدرتمندتر ایجاد می کند تا پیچ را مستقیماً به سمت پایین هدایت کند.

پیچگوشتیهای ضربه ای گشتاور مناسب برای پیچهای محرک را تأمین می کنند و دریلهای چکشی و دریلهای شارژی دارای یک حرکت چرخشی مشابه در پشت نیروی خود هستند، اما دریلهای چکشی گشتاور بیشتری برای اینکه پیچها را سریعتر و کارآمدتر بکشند، دارا هستند.این بدان معناست که هنگام کار با یک اتصال دهنده بزرگ، باید انرژی کمتری از خودتان صرف کنید و اگر روی یک پروژه بزرگ با چند اتصال دهنده کار می کنید، این کار بر روی مچ دست شما بسیار راحت تر خواهد بود.

به جز پیچگوشتی،هر کدام مته های مختلفی را می پذیرند

دریلهای شارژی دارای سه نظام قابل تنظیم هستند که مته ها را در جای خود نگه می دارد. این بدان معناست که شما می توانید از انواع مته های استاندارد یا شش گوش برای سوراخکاری استفاده کنید. اکثر دریلهای چکشی نیز همین مته ها را قبول می کنند اما به یک مته نوک کاربید مخصوص که برای کارهای سنگ تراشی طراحی شده نیز نیاز دارند. پیچگوشتی ضربه ای سه نظام قابل تنظیم ندارند.

خرید ابزار شارژی
مقایسه و خرید انواع ابزار شارژی در فروشگاه دکتر ابزار

انواع مته دریل چکشی و شارژی

از نظر قیمت، دریل شارژی مقرون به صرفه ترین گزینه خواهد بود

بسته به طیف گسترده ای از ویژگی ها مانند ولتاژ و زمان کارکرد باتری. اگر تازه شروع به ساخت مجموعه ابزار خود کرده اید، پیچگوشتی و دریل شارژی وسیله های خوبی برای نگه داشتن هستند. اما باید گفت، دریل چکشی، از دو ابزار مذکور گران تر است و در صورتی که فقط یک بار به آن احتیاج پیدا کردید، بهتر است آن را اجاره  کنید.


بیشتر بدانید:

تفاوت دریل شارژی و پیچ گوشتی شارژی


نتیجه گیری:

در این مقاله به طور مختص و مفید به معرفی تفاوت های، دریل های چکشی و پیچگوشتی شارژی و دریل شارژی پرداخته شد و از لحاظ قیمت، عملکرد، مته های مورد استفاده و … بررسی شد. در صورتی که سوالی در این زمینه دارید، می توانید آن را مطرح کنید و پاسخ آن را دریاف نمایید. اما در صورتی که قصد خرید اینترنتی دارید، می توانید قبل از خرید، مشاروره رایگان و تخصصی با مشاوران مجرب مجموعه دکتر ابزار داشته باشید. تا ابزار کارتان را با دیدی باز و از بهترین  برندهای بازار و مطابق با نیاز خریداری نمایید. در ضمن در فروشگاه دکتر ابزار، انواع و اقسام ابزارها از بهترین برندهای بازار گرفته تا برندهای متفرقه و ارزان قیمت، با ذکر مشخصات و ویژگی های هر یک، موجود می باشد و امکان مقایسه چند محصول با هم نیز در این فروشگاه امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *