۵ کاربرد جالب اره عمودبر

۵ کاربرد جالب اره عمودبر

آشنایی با ابزار

کاربردهای طلایی اره عمود بر

این اره برای برش منحنی ها و برش سوراخ ها یا استنسیل ها استفاده می شود. هیچ نوع دیگری از اره قادر به انجام این کار نیست و به همین دلیل آن را به ابزاری بی نظیر برای کارگاه شما تبدیل خواهد کرد. با این حال، یک اره برقی دارای کاربردهای مختلفی در خانه است که بعضی از آنها فراتر از برنامه های معمول مورد انتظار شماست. در این مقاله مروری خواهیم داشت بر کاربردهای بی نظیر این دستگاه.با ما همراه باشید.

موارد استفاده از عمودبر

با داشتن تیغه های مناسب، می توانید از این وسیله کاربردی برای موارد مختلف استفاده کنید. در ادامه خواهید دید که با تعویض تیغه این وسیله می توانید کارهای مختلفی انجم دهید.

کانتر:

اگر یک کانتر جدید نصب می کنید، باید برش هایی را ایجاد کنید تا موارد مختلفی از جمله شیر آب و شیلنگ را در آن جا دهید. این موارد اغلب به سوراخ های کوچک و گرد احتیاج دارند و اره عمودبر برای انجام این کار ایده آل است، مگر اینکه کانتر شما با سوراخ هایی که قبلاً بریده شده است همراه باشد. تیغه های که این وسیله دارد به طور خاص برای برش پیشخوان ها طراحی شده اند و برای انجام درست کار باید از یکی از این موارد استفاده کنید.

کانتر

چوب:

متداول ترین کاربرد این ابزار نجاری، برش چوب است. جهت برش سطوحی که به راحتی قابل برش نیستند و طرح های خاصی دارند و همچنین همه نوع چوب، از چوب ضخیم یا تخته سه لا تا چوب های ساختمانی را می تواند برش دهد. همچنین اضافه کردن الگوهای تزئینی مبلمان های چوبی از دیگر وظایف این دستگاه می باشد.

چوب

فلز:

همچنین می توانید از این ابزار نجاری برای برش فلز نیز استفاده کنید. مواقعی وجود دارد که نیاز به برش منحنی های فلزی یا برش لوله دارید. گرچه باید سعی کنید از این وسیله برای برش خطوط مستقیم استفاده نکنید چرا که برای این کار طراحی نشده اند.

فلز

کاشی سرامیک:

مواردی وجود دارد که ممکن است شما نیاز به برش کاشی و سرامیک داشته باشید. به عنوان مثال، شما ممکن است نیاز به یک نیم دایره یا منحنی در اطراف یک لوله را داشته باشید. با داشتن تیغه  مناسب روی دستگاه، می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. این کاری نیست که بتوانید به راحتی در هر نقطه دیگری انجام دهید. برای این کار می توانید از تیغه کاربید استفاده کنید.

کاشی سرامیک

فرش:

برش فرش با اره عمود بر، شاید به فکر افراد خطور نکند. اما با استفاده از این وسیله می توانید برش های دقیق تری از سایر ابزارها ایجاد نمایید. برای این کار یک تیغه مخصوص مواد نرم وجود دارد که برای این کار ساخته شده است، همچنین می توانید از آن برای برش چرم، پلی استایرن یا مقوا نیز استفاده کنید.

فرش

نتیجه گیری:

عمود بر به دلیل اینکه قابلیت تعویض تیغه را دارد، لذا از آن می توان برای مصارف گوناکون استفاده کرد و کارهای مختلفی با استفاده از این ابزار شگفت انگیز انجام داد. می توانید برش فرش، برش کاشی و سرامیک،فلز، چوب و موارد دیگر را با این وسیله امتحان کنید و از حاصل کار شگفت زده شوید.

در صورتی که این وسیله را در خانه ندارید، حتما یکی از آن را تهیه کنید. فقط کافی است، سری به فروشگاه اینترنتی دکتر ابزار بزنید و از مدل ها و برندهای مختلف آن دیدن کنید. در صورتی که انتخاب این وسیله به دلیل تنوع زیاد مدل و برند، برایتان سخت است، کافی است با مجموعه دکتر ابزار تماس بگیرید و مشاوره تخصصی رایگان دریافت کنید. مشاوران این مجموعه با توجه به نوع کاری که قرار است با این دستگاه انجام دهید و میزان بودجه اختصاصی برای خرید، بهترین دستگاه را معرفی خواهند نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.