بهترین روغن اره زنجیری و علف زن بنزینی

عمومی

روغن مناسب اره زنجیری و علف زن بنزینی

انتخاب بهترین روغن موتور برای اره زنجیری بنزینی و علف زن، درست مثل انتخاب روغن موتور مناسب برای ماشین، مهم است چرا که کیفیت روغن  استفاده شده تاثیر زیادی در عملکرد مناسب و طول عمر دستگاه دارد. در واقع سوخت‌های نامناسب یا نسبت های اختلاطی نامتناسب با طرح سازنده، ممکن است باعث صدمه به موتور و قطعات داخلی آن شود. لازم است بدانید که بنزین بدون روغن در این دستگاه ها، آسیب‌های بسیار جدی به قطعات داخلی و موتور وارد می‌کند.حال سوال این است که از چه روغنی می بایست استفاده نمود تا عملکرد دستگاه دچار اختلال نگردد و طول عمر دستگاه را تضمین نماید؟

در پاسخ باید گفت، به طور کلی موتور دستگاه‌های باغبانی به وسیله روغن مخصوصی که جهت موتورهای بنزینی دو زمانه دارای خنک کن هوا به کار می‌رود، روغن‌کاری می‌شوند. به عبارتی می بایست مقدار مشخصی روغن دو زمانه مخصوص اره زنجیری یا علف زن موتوری  را با بنزین ترکیب کرده و در داخل مخزن بنزین ریخت. به طور معمول این نسبت در موتور دو زمانه اره‌­های زنجیری ۱ به ۵۰ یا ۱ به ۴۰ در نظر گرفته شده است. عدد بزرگتر نشان دهنده میزان سوخت و عدد ۱ نشان دهنده نسبت میزان روغنی است که به سوخت باید اضافه گردد. این بدین معناست که به ۱ لیتر سوخت، باید ۲۰ سی­ سی روغن اضافه نمود تا دستگاه بتواند به بهترین نحو ممکن عمل کند.

خرید اره زنجیری بنزینی
مقایسه و خرید اره درخت بر بنزینی از فروشگاه اینترنتی دکتر ابزار

 


بهترین اره زنجیری


لازم به ذکر است که استفاده از روغن مخصوص موتور چهار زمانه ممکن است منجر به تولید جرقه شود و یا سبب انسداد خروجی اگزوز یا چسبیدن رینگ پیستون گردد. پس به دلایل گفته شده توصیه می شود به هیچ عنوان از روغن‌های چهار زمانه  برای این منظور استفاده نکنید.


تبدیل مینی فرز به اره درخت بر


چه روغن برای علف زن و اره بنزینی مناسب است؟

برای دستگاه های مذکور، خرید روغن مخصوص موتورهای دو زمانه پیشنهاد می شود که میتوان آن را از تعویض روغنی‌ها تهیه نمود.برای استفاده از آن، روغن و بنزین را در ظرف مخصوصی ریخته و حدود یک دقیقه آنها را به‌خوبی هم بزنید، محلول به دست آمده را با استفاده از قیف در مخزن بنزین دستگاه بریزید. از همین روغن برای پر کردن مخزن روغن‌کاری تیغه اره درخت بر بنزینی نیز می توانید استفاده نمایید. البته مخزن روغن را باید تا ۸۰ درصد گنجایش آن پر نمایید سپس درب مخزن روغن را هم به‌خوبی ببندید.

خرید انواع داس موتوری
مقاسه و خرید انواع داس موتوری از فروشگاه اینترنتی دکتر ابزار

بهترین علف زن

2 پاسخ در “بهترین روغن اره زنجیری و علف زن بنزینی

 1. ممنون بایت توضیحات کاملی که در اختیار ما گذاشتید. آیا برای اره زنجیری های متفاوت روغن های متفاوتی در بازار موجود است یا اینکه همه این محصولات میتواند از روغن یکسان استفاده کند؟

  1. با سلام و عرض ادب خدمت شما همون طور که میتونید تبدیل اره ها و اره بنزینی های متفاوتی در بازار وجود داره که شما میتونید برخی از اون ها رو در دکتر ابزار هم ببینید .
   مقایسه و خرید تبدیل اره
   مقایسه و خرید اره بنزینی
   عموما همه این محصولات با روغن های معمولی که با عنوان روغن موتور سیکلت شناخته می شوند، کار میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.