بهترین اره پروفیل بر

بهترین اره پروفیل بر

آشنایی با ابزار

خرید اره پروفیل بر

پروفیل ها از مواد و متریالهایی هستند که به دلیل سبک وزن بودن و استحکام بالا، طرفداران زیادی در صنایع مختلفی همچون صنایع خودرو سازی، کشتیرانی و صنایع هوایی و همچنین ساختمان سازی دارند. این متریال با ارزش به شکل های مختلف مربع و مستطیل، زاویه دار، گرد در اندازه های کوچک برای نرده های فلزی درب و پنجره ها و در اندازه و سطح مقطع بزرگتر برای ساخت ستون و اسکلت فلزی مورد استفاده قرار گیرد. از دیگر کاربردهای پروفیلها می توان به ساخت پایه میز و صندلی، پوشاندن سقف سوله، ساخت کرکره مغازه و غیره اشاره نمود.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با ابزاری به نام اره پروفیل بر آشنا سازیم و ضمن معرفی تمامی ویژگی های فنی که این دستگاه می تواند داشته باشد، شما را در مسیر انتخاب بهترین پروفیل بر همراهی نماییم.

راهنمای خرید بهترین پروفیل بر

این ابزار برقی با قدرت و توان بالایی که دارد بهترین و مناسب ترین وسیله برای برش آهن و پروفیل می باشد. این اره ها در دو مدل تولید و عرضه می گردند. نوع ساختمانی ایده آل و مناسب تولید نرده جهت درب و پنجره و دکورهای چوبی می باشد و نوع صنعتی آن در صنایع بزرگی همچون کشتی سازی و خودرو سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

از یک موتور قدرتمند، صفحه‌ ساب ضد زنگ، یک بازوی متحرک و یک گیره نگهدارنده تشکیل شده است که با استفاده از آنها می توان عملیات برش را در زوایای دلخواه (برش فارسی ۴۵) انجام داد. لازم به ذکر است که برای برش در برخی زوایا، باید از گونیا استفاده نمود.

لازم به ذکر است این ابزار توانایی برش فارسی ۴۵ درجه چوب را با دقت بالا را نیز دارد که می توان در دکوراسیون داخلی از آن استفاده نمود.

خرید پروفیل بر
مقایسه و خرید انواع اره پروفیل بر در فروشگاه دکتر ابزار

درست است که فرزهای آهنگری از دستگاه های محبوب و پرکاربرد جهت برش آهن و پروفیل به شمار می رود اما فرزها توانایی و قدرت برش پروفیل های سخت را ندارند اما با این وسیله هم تسلط بیشتری بر قطعه کار خواهید داشت و هم برش قطعات سخت به راحتی و با کمترین خطا انجام می پذیرد.

در هنگام خرید این وسیله ابتدا باید نوع کاری که قرار است با دستگاه انجام شود را در نظر گرفته و سپس با توجه به موارد زیر بهترین نوع را انتخاب نمایید:

راهنمای خرید پروفیل بر

  • قدرت موتور: موتور یک دستگاه های برقی در واقع مهمترین بخش آن به حساب می آید و بر حسب وات بیان می شود. هر چه این عدد بالاتر باشد، نشان دهنده این است که دستگاه قدرت بالاتری برای برش اجسام سخت دارد.
  • نوع دستگاه: این دستگاه دو نوع ساختمانی و صنعتی تولید وروانه بازار می شود.نوع ساختمانی جهت انجام امور مربوط به ساختمان مانند جوشکاری درب و پنجره و نوع صنعتی نیز در امور صنعتی استفاده می شود به عنوان مثال در خط تولید خودرو و قطعات یدکی مربوط به آن.
  • سرعت و تعداد دور: آیتم دیگری که در هنگام انتخاب این وسیله باید دقت کنید، سرعت آن است که بر حسب دور در دقیقه بیان می شود. هر چه این عدد بالاتر باشد، نشان دهنده سریع بودن و تند و تیز بودن دستگاه است.
  • ضخامت تیغه: ضخامت تیغه، مورد دیگری است که باید با توجه به جنس متریالی که قرار است برش دهید، انتخاب شود. پر واضح است که هرچه ضخامت تیغه برش بیشتر باشد، توانایی برش اجسام سخت تر نیز بیشتر می شود.
  • گونیای قابل تنظیم: برخی از این اره ها دارای گونیای قابل تنظیم هستند که در نتیجه  به وسیله آن می‌‌توان پروفیل را با زاویه های دلخواه و با دقت بالاتری برش داد.
  • قیمت پروفیل بر: قبل از هر کاری بهتر است، میزان بودجه جهت  نیز از آیتم های مهم قبل از خرید اره پروفیل ‌بر  می باشد. در صورتی که میزان بودجه را مشخص نمایید می توانید انتخاب های خود را محدود کرده و راحت تر، سریع تر و بهتر خرید نمایید.
  • اندازه و وزن: همیشه به اندازه و وزن دستگاه مورد نظرتان نیز توجه کنید و چرا که دستگاه انتخابی شما باید در وزن و اندازه ای باشد که شما توان کار کردن با آن را داشته باشید و بتوانید در صورت لزوم آن را جا به جا و از آن استفاده کنید.
  • گیره نگهدارنده:در برخی از مدل های موجود، دستگاه دارای گیره نگهدارنده است و به کاربر کمک می کند تا پروفیل ها را روی زاویه برش دلخواه محکم کند. در این صورت دیگر امکان برش اشتباه در صورت جابه جا شدن پروفیل به وجود نمی آید.
  • نوع دسته، جنس بدنه: خوشدست بودن دستگاه نیز بسیار مهم است و این موضوع به نوع دسته آن بستگی دارد. جنس بدنه دستگاه نیز اگر از کیفیت لازم را نداشته باشد، بر اثر کار کردن مداوم ممکن است، شکسته شده و از بین برود.
خرید ابزار برقی
مقایسه و خرید انواع ابزار برقی در فروشگاه دکتر ابزار

نتیجه گیری:

در صورتی که قصد خرید پروفیل بر دارید اما با وجود تنوع برند و مدل های موجود در بازار در انتخاب خود مردد هستید و دقیقا نمی دانید که با توجه به بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته اید، چه مدلی مناسب کار شماست، کافی است با مشاوران مجرب دکتر ابزار تماس بگیرید و مشاوره تخصصی رایگان دریافت کنید. مشاوران ما بهترین مدل را با توجه به نوع کار و بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته اید، پیشنهاد خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.