۹ نکته در استفاده از کارواش

۹ نکته در استفاده از کارواش

آموزش های کاربردی

 ۹ موردی که نباید با کارواش شسته شوند

همان طور که می دانید کارواش در سرعت بخشیدن به روند شست و شو نقش مهمی دارند و در واقع این پروسه را آسان تر نموده اند. اما برخی از موارد را نمی توان با این دستگاه شستشو داد و عدم آگاهی کافی در رابطه با کاربرد این دستگاه و موارد قابل استفاده از آن، ممکن است سبب ایجاد نارضایتی در کاربران شود. بنابراین دکترابزار در ادامه این مطلب به بررسی ۱۰ موردی که نباید با کارواش شسته شوند،پرداخته است.

 ۹ موردی که نباید با کارواش شسته شوند

مصالح قدیمی ساختمانی

در سازه های قدیمی ساخته شده از آجر و ملات و سایر مصالح قدیمی، استفاده از این روش شست و شو امکان بروز خسارت را به دنبال دارد. مصالح سست و فاقد استحکام کافی در اثر فشار بالای آب تخریب شده و دچار آسیب جدی می شوند.

نماهای چوبی

فشار بالای آب باعث نفوذ آن به لایه های زیرین چوبی شده و در نتیجه ممکن است به اتصالات برقی و عایق بندی ساختمان صدمه بزند. گذشته از این مرطوب شدن چوب باعث رشد قارچ و کپک شده و به خود نمای جانبی آسیب می زند.

پنل ها و تجهیزات الکتریکی

تجهیزاتی مانند پنل ها که در بخش های بیرونی ساختمان نصب می شوند، در مواردی مانند باد و باران مقاومت کافی را دارند. اما واترجت آب را با فشار زیادی برای شست و شو به کار می گیرد. این فشار ممکن است موجب ایجاد آسیب های فیزیکی، شکستگی و ترک خوردن این گونه وسایل شود. از این رو برای عدم بروز زیان بهتر است در این باره نیز این دستگاه ها به کار گرفته نشوند.

سطوح پوشیده شده از آسفالت

سطوح دارای پوشش های آسفالتی، هرگز نباید با این ابزار برقی شسته شوند؛ برای مثال سقف خانه یا پشت بام ساختمان ها. فشار اعمال شده بر آب موجب تخریب دانه های ریز موجود در آسفالت شده و در نتیجه استحکام سقف کاهش می یابد. وجود این سنگ ریزه ها لازم بوده و این نوع شست و شو گزینه مناسبی برای آسفالت محسوب نمی شود. همچنین استفاده از دستگاهی با اعمال فشار بالا و قدرتمند در یک مکان مرتفع خطر برهم خوردن تعادل و سقوط را به دنبال دارد.

رنگ های سربی

در صورت تمایل به پاکسازی رنگ های سربی، برای این کار از دستگاه های کارواش استفاده نکنید. این نوع رنگ ها به علت داشتن ترکیباتی، ممکن است موجب ایجاد انفجار در محیط پیرامون خود شوند؛ از همین جهت باید با روش مناسب و ایمن به کندن و پاک سازی آنها اقدام نمود.

موجودات زنده

به دلیل فشار بالایی که به آب اعمال می شود، نیروی حاصل از آن در هنگام برخورد به گیاهان و جانوران (حیوانات خانگی) احتمال بروز آسیب های فیزیکی را به دنبال دارد. بنابراین به هیچ عنوان نباید جهت فشار آب به سمت انسان و دیگر موجودات زنده باشد. حتی شخص کاربر نیز باید از تجهیزات ایمنی مانند عینک مخصوص برای جلوگیری از بروز صدمه استفاده کند.

سطوح رنگی و نقاشی شده

شست و شو با این حجم از فشار قطعا به راحتی موجب کنده شدن و از بین رفتن رنگ ها می شود. از این جهت در صورت تمایل به شستن سطوح دارای رنگ، استفاده از جریان آبی با فشار ملایم تر گزینه بهتری محسوب می شود.

پنجره ها

شیشه ها آنقدر استحکام ندارند که این حجم از فشار را تحمل کنند! باز هم فشار بالای آب در این دستگاه علت توصیه به عدم استفاده از آن برای شستن پنجره ها می باشد.

ناودان

ناودان ها شاید در مواردی مانند باد و باران دوام کافی را داشته باشند اما این در مورد فشار ناشی از واترجت صدق نمی کند. گرچه که شاید پاکسازی لوله های ناودان با این دستگاه، یک ایده خوب به نظر برسد اما در اصل مشکل داشته و باعث خسارت می شود. جریان آبی ملایم تر و جمع آوری آشغال ها به صورت دستی گزینه مناسب تری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *