۶ نکته قبل از خرید ابزار برقی و شارژی 

۶ نکته قبل از خرید ابزار برقی و شارژی 

آشنایی با ابزار

شش نکته قبل از خرید ابزار شارژی و برقی

چه کاربر غیر حرفه ای باشید و چه کاربر حرفه ای و چه صاحب خانه که گهگاه کارهای خانه را به عهده می گیرد، ابزارها به انجام سریعتر و کارآمدتر کارها کمک می کنند. اگر تازه شروع به جمع آوری لوازم و تجهیزات لازم برای کار خود هستید، مهم است که این شش مورد را قبل از خرید در نظر بگیرید.

مهمترین نکات در خرید ابزارهای برقی و شارژی

دستگاه برقی می خواهید یا شارژی

قبل از خرید، دقت داشته باشید که مدلهای برقی معمولاً قدرتمندتر هستند و منبع برق آنها دائمی است. تنها عیب آنها  داشتن کابل برق و محدودیت در استفاده در مکان های مختلف است. اما مدل های شارژی آزادی بیشتری را فراهم می کنند، بنابراین کاربران می توانند از آنها در هر موقعیتی در پروژه های مختلف کار کنند. تنها نکته منفی این است که مدل های شارژی

کاملاً به اندازه مدل های برقی قدرت ندارند و کاربران باید نگران شارژ مجدد باتری ها باشند. بسته به ابزار و باتری، ممکن است زمان زیادی برای شارژ مجدد باتری صرف شود.

کاربران باید جوانب مثبت و منفی هر یک را بسنجند و در نظر بگیرند که هر یک را برای چه می خرند. اگر آنها را برای استفاده طولانی مدت می خواهند، مدل برقی بهتر است. برای پروژه هایی که کاربر مجبور است در فضاهایی کار کند که دسترسی به کابل برق ندارد یا مکان های تنگ و غیر قابل دسترس، یک مدل شارژی که آزادی بیشتری را فراهم می کند، بهترین گزینه خواهد بود.

چه ویژگی هایی لازم است؟

چه نوع ویژگی هایی واقعاً مورد نیاز است؟ دقیقاً مانند هر محصول دیگری، ابزارهای برقی نیز وجود دارند که دارای ویژگی های غیرضروری هستند که داشتن آنها بسیار خوب است اما ضروری نیست. پس قبل از خرید هر ابزاری  تحقیق کنید تا ببینید بیشتر مدل ها کدام نوع ویژگی را دارند. از اینجا می توان رمزگشایی کرد که کدام یک از آنها واقعاً مورد نیاز است و داشتن کدام یک از آنها ضرورتی ندارد.

به عنوان مثال،اگر می خواهید یک دریل خریداری کنید، ممکن است برای انجام پروژه ای یک اندازه مته خاص لازم باشد یا برای کار با موادی در  پروژه ای به سطح خاصی از قدرت نیاز باشد. اینها ویژگیهایی است که برای انجام کار مورد نیاز، ضروری است. موارد دیگر مانند ارگونومیک بودن، ممکن است خوب باشد اما کاملاً ضروری نیستند.

توجه به ویژگی های امنیتی

ایمنی باید یکی از مهمترین نگرانی ها هنگام خرید باشد. ابزاری که ایمنی لازم را نداشته باشد، می تواند سبب آسیب جدی شود. خرید از یک برند معروف، لزوماً ایمنی را تضمین نمی کند، بنابراین مهم است که قبل از خرید تحقیق کنید. خواندن نظرات معتبر خریداران می تواند شروع خوبی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی های  امنیتی مدلی خاص، توضیحات محصول را بررسی کنید.

مهمترین نکات در خرید ابزارهای برقی و شارژی

چه نوع باتری مصرف می شود؟

نکته خوب در مورد مدل های شارژی این است که آنها اغلب از یک نوع باتری استفاده می کنند، بنابراین کاربران می توانند یک باتری خریداری کنند و با استفاده از آن انواع مختلفی از ابزار از همان برند را تأمین کنند.

هزینه واقعی خرید را در نظر بگیرید

هزینه واقعی خرید یک دستگاه، اغلب فقط از قیمت برچسب فراتر می رود. بسته به دستگاه خریداری شده،لوازم جانبی اضافی و سایر ملزومات دیگر، مانند تیغه، کمربند، مته و سایر موارد، ممکن است لازم باشد خریداری شود.اطلاعاتی لازم راجع به دستگاه مورد نظرتان پیدا کنید و هزینه اضافی خرید بابت لوازم جانبی را نیز در نظر بگیرید.

نوع پروژه هایی که قصد انجام آنها را دارید، در نظر بگیرید

یکی از مهمترین مواردی که باید در نظر گرفت، انواع پروژه هایی است که قصد انجام آن را دارید.کاربرانی که روی یک پروژه بزرگ کار می کنند ممکن است به ابزاری سنگین یا قدرتمندتر از آنچه مدل های معمولی ارائه می دهند، نیاز داشته باشند.

نتیجه گیری

قبل از خرید به این شش مورد توجه داشته باشید. فراموش نکنید که کیفیت و دوام را نیز در نظر بگیرید. ابزاری خوش ساخت سالها می تواند برای شما کار کند و قابل اعتمادتر از نمونه های ارزان قیمت آنها خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.