سایز نازل پیستوله بادی

انتخاب سایز نازل پیستوله بادی

آشنایی با ابزار

راهنمای انتخاب سایز نازل پیستوله

این مقاله در واقع راهنمایی است برای انتخاب نازل جهت رنگ آمیزی سطوح مختلف. در واقع با مطالعه این نوشته در خواهید یافت که نازل های مختلف چه کاربردهایی دارند و از چه سایزی برای چه مواردی می بایست استفاده نمایید. قبل از هر چیز باید بدانید که سایز نازل،  مقدار و نحوه خروج رنگ را مدیریت می کند. با توجه به این موضوع باید نازلی را انتخاب کنید که متناسب با کار مورد نظر باشد و در نهایت نتیجه خوب و رضایت بخشی حاصل شود.
در ادامه با ما همراه باشید تا رنگ پاش مخصوص و مناسب برای رنگ امیزی چوب و مبلمان با سایز نازل مناسب و متناسب با این کار و همچنین رنگ پاش مخصوص رنگ آمیزی خودرو که می بایست بسیار حرفه ای و با نازل مناسب انتخاب شود را معرفی نماییم تا بدین وسیله و با انتخاب ابزار مناسب کار، به مطلوب ترین نتیجه ممکن برسید.

انتخاب سایز نازل پیستوله بادی

سایز نازل رنگپاش چوب

  • برای رنگ آمیزی سطوح چوبی نظیر درب چوبی، سطوح میز چوبی و مبلمان= رنگ پاش کاسه رو با حداکثر سایز نازل ۱٫۶ میلیمتر  بهترین گزینه خواهد بود.
  •  بهترین گزینه ها برای رنگ کاری سطوح چوبی و همچنین مبلمان= پیستوله بادی یا همان رنگ پاش سه تنظیم و یا دو تنظیم و ترجیحا مدل سه تنظیم می باشد.
  • در رنگ کاری مبلمان معمولا از رنگ هایی نظیر سیلر، کیلر،  پلی استر، نیم پلی استر عموما استفاده می شود= رنگپاش های های بدون مخرن یا پرشر با سایز ۱٫۴ تا ۱٫۶ میلیمتر بهترین گزینه  ممکن است.

معرفی انواع پیستوله بادی


سایز نازل رنگپاش مخصوص رنگ خوردو

  • برای نقاشی ماشین نیاز به رنگ پاشی است که دقت بالایی داشته باشد چرا که رنگ کاری خودرو نسبت به رنگ کاری چوب و مبلمان تخصصی تر است و نیاز به دقت، تجربه و مهارت دارد تا مشکلاتی نظیر شره رنگ، زبری رنگ، یکدست بودن رنگ و موارد دیگر را به صفر برسد.
  • پیستوله های حرفه ای در رنگ کاری خودرو =  مدل های سه تنظیم با سایز نازل ۱/۲ یا ۱/۳ مناسب است که بیشتر نقاشان خودرو مدل سه تنظیم با سایز نازل ۱/۳ را ترجیح داده و بیشتر از این سایز نازل استفاده می کنند.

1 پاسخ در “انتخاب سایز نازل پیستوله بادی

  1. با سلام ممنون از مطالب خوبتون، جسارتا میخواستم بدونم که برای اجرا رنگ انزو پولیشی روی درب کابینت ام دی اف پیستوله با نازل قطر چند مناسب هست؟؟ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.