مدرن ترین ابزارهای نجاری

مدرن ترین ابزارهای نجاری

آشنایی با ابزار

مدرن ترین ابزارهای نجاری برقی

آیا هنوز هم از ابزارهای قدیمی برای پروژه های نجاری خود استفاده می کنید؟ خوب، استفاده از ابزارهای قدیمی هیچ مشکلی ندارد، زیرا برخی از این آنها برای نجاری هنوز هم بسیار کاربردی هستند.با این حال،درست مثل هر کار دیگر،کارهای نجاری نیز سال به سال ادامه می یابد. ابزارهای جدید و مدرنی وارد این صنعت می شوند تا کارها با سرعت بیشتر و بهتر انجام گیرند. امروزه تجهیزات مدرن زیادی برای نجاری وجود دارد که در این مقاله به چند مورد از آنها اشاره خواهیم کرد.

اره فارسی بر

بهترین ابزار برای اریب بردن چوب، ایجاد زاویه ۴۵ درجه، برش در زوایای غیر معمول می باشد. می توانید از آن برای مقاطع ۲×۴، ۲×۶ نیز استفاده کنید. اگر قصد خرید ابزارهای مدرن نجاری هستید،قطعاً  این نوع اره باید در بین تجهیزات نجاری شما باشد. از این وسیله برای ساخت قرنیز، قاب عکس و غیره استفاده می شود.

اره فارسی بر

اره گردبر

از اره گردبر می توان به راحتی برش متقاطع ایجاد کرد. اگر تازه کار خود را شروع کرده اید،این یکی از اولین ابزارهای برقی برای نجاری است و بسیار مهم است زیرا می توانید از آن برای ایجاد هر نوع برش روی چوب استفاده کنید،از جمله برش های عرضی و حتی برش های مورب.

اره گردبر

اره میزی

شما می توانید هر نوع برش را بر روی این دستگاه ایجاد کنید. برش اریب، برش عرضی و حتی برش دادو. اگر واقعاً می خواهید کار خود را به عنوان یک نجار ارتقا دهید، باید در کارگاه خود از این اره داشته باشید.

اره میزی

دریل پیچ گوشتی

دریل های برقی یا شارژی، وسیله ای ضروری هر کارگاه نجاری است. شما می توانید برای انجام پروژه های نجاری خود سوراخ کاری کنید، پیچ ببندید و سایر کارهای مهم را انجام دهید.

دریل پیچ گوشتی

اره عمود بر

می توانید برای ایجاد برش اشکال نامنظم در چوب از این ابزار برقی استفاده کنید. از این وسیله کاربردی، می توان برای برش منحنی ها و برش سوراخ ها یا استنسیل ها استفاده نمود.

 

اره عمود بر

اره افقی بر

به احتمال زیاد،پروژه های شما نیاز به برش مواد دیگر به غیر از چوب دارند. در این صورت شما نیاز به این نوع وسیله خواهید داشت که به شما امکان می دهد انواع مختلفی از مواد را برش دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بسته به ماده ای که می خواهید برش دهید، تیغه را عوض کنید. با دارا بودن تیغه های مختلف می توان حتی منحنی هایی با شعاع بزرگ نیز ایجاد نمود.

اره افقی بر

اورفرز نجاری

یکی از همه کاره ترین ابزارها برای کارهای چوبی است که می توانید در طول پروژه خود استفاده کنید. استفاده از این وسیله در گارگاه های چوب برای برش لبه ها،الگوهای برش، ساخت اتصالات دادو، ایجاد شیار، زه وار، ایجاد سوراخ و برش و ایجاد اتصال های چوبی بسیار ضروری است.

اورفرز نجاری

دریل ستونی

اگر می‌خواهید سوراخی با عمق مشخص ایجاد نمایید می توانید از دریل ستونی استفاده کنید. برای این کار، ابتدا عمق مورد نظر را از لبه‌ی قطعه کار را علامت‌گذاری نموده و از اهرم پیش‌رونده استفاده کنید و آن را تا لبه‌ی قسمت علامت‌گذاری شده پایین بیاورید. وقتی نوک مته در جای مناسب قرار گرفت، پیچی که روی آن قرار دارد را محکم نمایید. در این صورت عمق سوراخ‌کاری از قسمتی که علامت گذاری شده، پایین‌تر نخواهد رفت.

روش دیگر این است که عمق مشخص شده را روی مته علامت‌گذاری نمایید. به این صورت که با استفاده از چسب برق که عایق بهتری در برابر حرارت می باشد، عمق مورد نظر را چسب زده و هنگام سوراخ‌کاری تا قسمت علامت‌ گذاشته پیش بروید.

دریل ستونی

میخکوب برقی

استفاده از چکش برای میخ زدن قطعات چوب به هم می تواند کاملاً استرس زا و اتلاف وقت باشد. با این وجود با استفاده از این وسیله می توانید زمان انجام کار را به حداقل ممکن رسانده و در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

میخکوب برقی

منگنه کوب برقی

از محبوب و پرکاربردترین ابزارآلات نجاری به شمار میرود. و مناسب اتصال و محکم کردن دو قطعه می باشد. ساخت مبلمان، رویه کوبی و ساخت دکوراسیون و … مورد استفاده قرار می گیرد. و در انواع مختلف برقی و بادی در بازار موجود می باشد.

منگنه کوب برقی

خرید ابزار نجاری
مقایسه و خرید انواع ابزار نجاری در فروشگاه اینترنتی دکتر ابزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.