نحوه تمیز کردن تیغ اره میزی

نحوه تمیز کردن تیغه اره میزی

آموزش های کاربردی

مراحل تمیز کردن تیغه اره میزی

از هر ابزاری اگر مرتباً استفاده شود، قطعا کثیف می شود. تیغه های اره میزی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. با کثیف شدن تیغه عملکرد اره ضعیف می شود و علاوه بر این، می تواند به کاربر نیز آسیب برساند. بنابراین این سوال پیش می آید که چگونه می توان این مشکل را بر طرف نمود و به روشی ساده آن را تمیز نمود؟

در این مقاله قصد داریم تا مراحل تمیز کردن آن را با روشی بسیار ساده بیان نماییم به طوری که نیاز به مواد شوینده خاصی نباشد. پس با فروشگاه دکتر ابزار همراه ما باشید.

آموزش تمیز کردن تیغه اره میزی

با دنبال کردن مراحل می توان تیغه اره میزی را در کمترین زمان تمیز نمود:

مرحله ۱: جدا کردن تیغه و غوطه ور کردن آن در آب

ابتدا باید تیغه را از دستگاه جدا نموده و پس از اتمام جدا کردن، آن را درون یک ظرف آلومینیومی قرار داد. سپس می بایست آن را کاملا درون آب غوطه ور و سپس کمی مواد شوینده لباس به آن اضافه نمود.

اگر تیغه در یک بازه زمانی کوتاه کثیف شد، باید با استفاده از یک برس آن را پاک نمود. اگر برس سیمی باشد، بهتر می توان این کار را انجام داد. اکنون می توان تیغه را درون آب قرار داد تا سریعتر تمیز شود.

مرحله ۲: هم زدن مواد و کمی انتظار

برای مرحله بعدی، باید ظرف آلومینیومی حاوی مواد شوینده را هم زده و سپس کمی منتظر ماند. اگر قبلاً مواد شوینده با آب مخلوط  شده است،اکنون باید تیغه را به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه در این حالت نگه داشت.

مرحله ۳: تمیز کردن تیغه با برس پلاستیکی

مناسب ترین زمان جهت از بین بردن تمام آن آلودگی های تیغه اره میزی این مرحله می باشد. برای دانستن چگونگی تمیز کردن درست تیغه، باید به این مرحله خوب دقت نمود. برای شروع یک برس پلاستیکی نیاز است تا از تمام آلودگی های چسبناک خلاص شد. برای جلوگیری از بریده شدن  دست، بهترین راه برای اطمینان از ایمنی در هنگام تمیز کردن استفاده از دستکش است. پس از سپری کردن مراحل فوق تیغه قطعاً تیزتر از قبل می شود.

مرحله ۴: خشک کردن تیغه

اکنون که همه آلودگی ها پاک شد، وقت خشک کردن آن فرارسیده است. نگه داشتن تیغه در شرایط مرطوب اصلا خوب نیست. چرا که سبب ایجاد زنگ بر روی آن می شود. خشک کردن بعد از شستن،اولویت اول باید باشد. چرا که وقتی تیغه شسته می شود، احتمال اینکه آب در وسط دندان ها بماند، وجود دارد. تمام کاری که باید انجام داد این است که تیغه را تا حدی با سشوار خشک کرد. این روش مطمئن ترین روش خشک کردن تیغه هاست.

1 پاسخ در “نحوه تمیز کردن تیغه اره میزی

  1. سلام ، من قصد ساخت یک اره میزی ساده را دارم ، قطعات مورد نیاز را از کجا میتونم تهیه کنم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *