بهترین اره زنجیری

بهترین اره زنجیری

آشنایی با ابزار عمومی

خرید اره زنجیری

برای خرید اره زنجیری ابتدا باید به سه چیز توجه داشته باشید. نیازها، بودجه و شرایط فیزیکی. انتخاب و خرید این محصول نیاز به تخصص دارد و بر اساس حدس و گمان امکان پذیر نیست. باید دقیقا بدانید که به دنبال چه محصول با چه ویژگی هایی هستید. از این اره جهت برش درختان استفاده می کنند و به طور کلی ابزار پرکاربرد برای مجسمه ساز، باغدار، آتش نشان، نجار و برخی کاربران عادی می باشد. اره موتوری، اره درخت بر نام های دیگر این اره می باشد.

خرید اره زنجیری

انواع اره زنجیری

راهنمای خرید بهترین اره زنجیری

قبل از خرید یک ابزار ابتدا باید به یک سری سوال پاسخ دهید تا مشخص شود که دقیقا به چه ابزاری نیاز دارید. پاسخ به این سوالات سبب می شود تا بتوانید محصولی خریداری نمایید که دقیقا مطابق با نیاز شما باشد.راهنمای خرید بهترین اره زنجیری

برای انجام برش های سبک و  رسیدگی به درخت های حیاط خانه: اره زنجیری برقی مناسب است.

برای برش درخت با تنه متوسط یا کار با چوب: اره بنزینی با موتور حداقل ۴۵ سی سی مناسب است.

برای  افرارد غیر حرفه ای و مبتدی ها: اره ای با سایز ساطور کمتر از ۴۵ سانتیمتر ایده آل است.

برای افراد حرفه ای و استاد: اره بزرگ با تیغه های بالای ۵۰ سانتی متر مناسب است.

برای درخت های کوچک: اره بنزینی با حجم ۳۰ تا ۴۰ سی سی مناسب است.

چوب های متوسط و نیمه قطور: اره بنزینی با حجم۴۰ تا ۵۰ سی سی مناسب است.

برای برش چوب های خیلی قطور: اره بنزینی با حجم موتور بیش از ۵۰ سی سی مناسب است.

برای استفاده در باغ و جنگل: اره بنزینی بهتر از اره برقی می باشد به دلیل محدودیت در جا به جایی کابل برق.

توجه به ضخامت چوب: ضخامت چوب با سایز تیغه  ارتباط دارد. بعد از مشخص کردن ضخات چوب، سایز تیغه را مشخص نمایید.

انجام کار در محیط های بسته یا اماکنی که نباید و سر و صدای زیادی ایجاد شود: اره زنجیری برقی ایده آل است.

برای انجام کارهای نیمه حرفه ای و حرفه ای: اره زنجیری بنزینی گزینه مناسبی است.

تعداد دفعات استفاده از اره: در صورت استفاده تنها چند مرتبه در سال، اره زنجیری برقی بهتر از بنزینی است. زیرا اره بنزینی به مراقبت نیاز دارد.

 ویژگی های اره زنجیری

قبل از خرید اره زنجیری باید به موارد زیر توجه نماید و سپس مبادرت به خرید نمایید. در واقع نکاتی که در بالا اشاره شد به اضافه موارد زیر راهنمای خرید بهترین اره زنجیری می باشد. چرا با مطالعه این مطالب می توانید اره ای خریداری نمایید که متناسب با نیاز شماست.

طول تیغه یا ساطور اره زنجیری:

طول تیغه بیانگر میزان برش بزرگترین سایز چوب که اره میتواند برش دهد، می باشد. طول ساطور اره باید حداقل ۵ سانتی متر بیشتر از عرض تنه درخت باشد. هر چقدر طول تیغه بیشتر باشد، تعادل اره را کاهش می دهد.

 • کاربر خانگی: یک اره با طول ساطور کمتر از ۳۵ سانتیمتر
 • برای برش های متوسط:  تیغه های ۴۰ تا ۵۰ سانتی متری
 • کاربر فوق حرفه ای و کاربردهای سنگین : تیغه ۵۵ تا ۹۰ سانتی متری

قدرت و نوع موتور

قدرت و نوع موتور در اره های زنجیری متفاوت است و هر کدام کاربردهای مختلف دارند. به طور کلی اره بنزینی قدرت بیشتری نسبت به اره برقی دارد.

 • قدرت اره زنجیری بنزینی: رابطه مستقیمی با حجم موتور و سی سی دارد. هر چه این عدد بیشتر باشد، موتور قدرت بیشتری خواهد داشت. ۲۴ سی سی تا ۴۶ سی سی، حجم مناسبی است.
 • قدرت اره زنجیری برقی: عدد برحسب وات بیانگر قدرت موتور است و هر چه بیشتر باشد اره برقی توان بیشتری خواهد داشت. مناسب برای برش درختان نازک تر و هرس کاری درختان حیاط مناسب هستند.

نکات ایمنی حین کار

کار با این اره نیاز به تخصص دارد و از جمله خطرناک ترین اره ها به شمار می رود. به دلیل اینکه زنجیر فاقد محافظ می باشد و به همین دلیل باید هنگام کار با آن بسیار مراقب باشید. پس حتما باید نکات ایمنی کار با این ابزار را بدانید. حتما از تجهیزات ایمنی برای کار با این نوع اره استفاده نمایید. این تجهیزات شامل موارد زیر است:

 • دستکش
 • کفش کار
 • کلاه ایمنی
 • عینک محافظ
 • گوشی محافظ
 • لباس مناسب

قدرت و توان بدنی کاربر

برای کار با این ابزار باید نوعی هماهنگی بین کاربر و اره باشد. از آنجایی که اره زنجیری ابزار قدرتمندی است که باید به خوبی کنترل شود، پس برای خرید این ابزار باید مدلی را انتخاب نمایید که علاوه بر پوشش دادن نیاز شما، بتوانید آن را کنترل کنید. توان کاربر برای در دست گرفتن، کنترل و کار کردن با اره زنجیری، در کنار طراحی ارگونومیک و توازن دستگاه از نکات مهمی است که توجه به آن ضروری است. اگر با توان بدنی کاربر متناسب نباشد، کاربر خسته شده و کنترل دستگاه برایش سخت خواهد شد.

مقالات مجله خبری دکتر ابزار را، با دوستانتان به اشتراک بگذارید...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *